Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Малко късно, но се обръщам към Gajev и към всички, на които им предстои да посетят Милано с препоръка да посетят едно малко страхотно заведение - кафетерия и да пият по чаша вино с аператив, а именно

 

http://www.mintgardencafe.it/

 

С моя приятелка преди малко повече от седмица случайно го посетихме и останахме много приятно изненадани от цялата атмосфера. Намира се в района на Милано Чентрале близо до бул. Буенос Айрес.

 

За да се отбележа в контекста на темата аз съм в Пловдив в уютното си легълце и речарджвам след няколко последователни пътувания до Италия + Швейцария и Германия в последните 2 седмици.

Редактирано от sheny
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В София, в зала 1на НДК на втори спектакъл на невероятния Руски Имперски балет. След размазващото удоволствие пия червено вино с кеф.

Ааа, Поли, сега видЕх, че и ти си там. Какво ще кажеш, невероятни са, нали?

Бре що не информирате по-рано за такива случки, че и ние от село да се организираме? Срамота!

Връзка към коментар

Бре що не информирате по-рано за такива случки, че и ние от село да се организираме? Срамота!

И утре има спектакъл - Дон Кихот, но дали има билети...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В София, в зала 1на НДК на втори спектакъл на невероятния Руски Имперски балет. След размазващото удоволствие пия червено вино с кеф.

Ааа, Поли, сега видЕх, че и ти си там. Какво ще кажеш, невероятни са, нали?

 

Даааа, готини бяха. Болеро-то ми хареса повече от Кармина, както и онзи подскачащия младеж от бонус програмата.

И аз пийнах биричка,че след такава грация, извивки и класа..едни разчорлени мечти са ми в главата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И утре има спектакъл - Дон Кихот, но дали има билети...

Мари, мисля, че има. Цената се движи от 25 до 75.Можеш да се обадиш по телефона 029166300,029166400 или да си купиш онлайн. Влизаш в сайта на билетен център НДК.

Ако имаш време, иди, такова нещо не се гледа всеки ден.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мари, мисля, че има. Цената се движи от 25 до 75.Можеш да се обадиш по телефона 029166300,029166400 или да си купиш онлайн. Влизаш в сайта на билетен център НДК.

Ако имаш време, иди, такова нещо не се гледа всеки ден.

Благодаря, сигурна съм, че ще е страхотно. Аз лично най-много исках да гледам Лебедово езеро, но когато се сетих за билети, вече бяха свършили.

Ще мина после през касата и ще видя какви билети са останали, защото живея на две минути от там.

Връзка към коментар

до преди малко бях в Стара Загора, много ми хареса :) Приятени и зелен град :)

 

И ортогонален :) Като Индианаполис и Пунта Аренас :)

 

 

post-116-0-80130800-1424014048_thumb.jpg

 

 

post-116-0-71483700-1424014057_thumb.jpg

 

 

post-116-0-42658300-1424014066_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

... в самолет на Bulgaria Air в посока Амстердам. И не, на борда няма интернет, а вече от 45 минути киснем на летището в София в очакване на разрешение за излитане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

... Което иде да каже,че не е много стар, или?

Да не e, да не е, колко да не е стар ...  ;)

Обикновено ортогоналната структура на градовете (поне в Европа) идва от римляните (има ли изненадани ;) ).

А тяхното градоустройство идва от военното дело (има ли изненадани ;) ) , или по-точно от това как са организирали военните си лагери. А един военен лагер трябва да има ясна, семпла и удобна структура и да може да се планира и изгражда бързо и лесно. И тук на помощ идва ортогоналната система.

По същия начин римляните си изграждат и градовете - опъват кардо максимус (главната улица в посока север-юг), после декуманус максимус (главната улица в посока изток-запад) , а там където се пресичат, оформят форума. По тези главни артерии са концентрирани  икономическата и обществена активност на населеното място. В последствие, когато градът се разширява, постепенно  се изграждат нови улици, успоредни на главните две.

Та така и за Стара Загора - корените на ортогоналното устройство на града можем да търсим някъде по римско време и управлението на император Траян. 

А колкото до възрастта на Стара Загора - има предположение и за тракийско селище на това място.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

... в самолет на Bulgaria Air в посока Амстердам. И не, на борда няма интернет, а вече от 45 минути киснем на летището в София в очакване на разрешение за излитане.

Нищо де, тъкмо да има време холандците да опекат пресни кексчета. :P

Айде лек път и приятен полет! :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Montezuma, CostaRica.

Вече е почти полунощ, утре тръгваме за Панама и дома, но в момента тече самодейна програма в стил латино-реге и на никой не му се спи. Май събрахме цялата махала.

Уж дойдохме "без да искаме" и за малко, а нещо не ни се тръгва....post-17-0-69362800-1424066118_thumb.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Нищо де, тъкмо да има време холандците да опекат пресни кексчета. :P

 

Кексчетата наистина са пресни - потвърждавам :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Поздрaви от Шри Лaнкa. Преди мaлко пристигнaхме от Дубaй, който грaм не ме грaбнa. След един ден в Истaнбул, един в Дубaй, един нощен aвтобус, един нощен полет и преди мaлко още един 4,5 чaсa полет, сегa леглото ми се струвa кaто нaй-удобното евър. След мaлко може и дa постмa еднa темa с опис нa рaзличните събития.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Dobro utro ot New Delhi... Ponaspah se i zapochvam purva obikolka na grada.

 

P.S. Sorry, na computera v "biznes centura" na hotela njama kirilica.

 

P.S.2 Natrapchivia aromat na 50 zapaleni indiiski pruchici napravo me ubiva.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Първоначалните ми впечатления от Ню Делхи са много смесени. От една страна е такава зверска кочина почти навсякъде, че тотално надмина Индонезия по мръсотия. От друга страна има много интересни неща и места за разглеждане - днес цял ден ме развозваха напред-назад и тур гайда разказваше какво ли не.

 

Утре доразглеждам останалите забележителности в града и в четвъртък продължавам към Агра и Джайпур. Когато докопам wi-fi и успея да си седна на лаптопа ще пусна и снимки - има ценни кадри.

Редактирано от Георги
lat-cyr
  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Както се казва - Ню, ама Делхи, Делхи, ама Ню :)

Капитанеееее, не те видя дали си се записал за срещата в събота :wacko: :wacko: :wacko:Не се спотайвай, моляяяяя ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Първоначалните ми впечатления от Ню Делхи са много смесени. От една страна е такава зверска кочина почти навсякъде, че тотално надмина Индонезия по мръсотия. От друга страна има много интересни неща и места за разглеждане - днес цял ден ме развозваха напред-назад и тур гайда разказваше какво ли не.

 

Утре доразглеждам останалите забележителности в града и в четвъртък продължавам към Агра и Джайпур. Когато докопам wi-fi и успея да си седна на лаптопа ще пусна и снимки - има ценни кадри.

Ха-ха-ха, казах да аклимтизираш в Столипиново... И миризмата на индийски пръчици ще ти се стори парфюм.

Ако се абстрахираш обаче от хигиената, Индия ще искаш да я повториш!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • marycap
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.