Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 2 минути , searus каза:

Цял ден с кола по Gorges du Tarn, Франция - без очи останах и без чене! Уникално място! Снимки само на сапунерка, т.е. не мога да покажа нищо в момента...

Ще разказваш!

Връзка към коментар
преди 1 час, Rainy каза:

Ще разказваш!

Просто не знам дали може да се опише с думи, то са едни драматични скали (имаше катерачи), то едни селца с каменни къщи, а за есенния пейзаж да не говорим, реката беше всъщност най-малко впечатляващото нещо, като се има предвид сухия й сезон, и въпреки това имаше кану маниаци. Ама позакъсняхме с обяда и се оказа, че няма никъде ресторант, който да работи в 2:30, за хранителен магазин пък само може да се мечтае (карахме половин час до ненамсикое село, за да открием такъв и баш навреме в 3:02, че до 3 сиеста), пекарните пък са до обед, ама да не си помисли някой, че те са над път и под път, ааа една на всеки 4-5 села стига, и то повечето спират съвсем да работят края на сезона (разбирай утре). Добре че нахранихме душата :-D 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, searus каза:

 Ама позакъсняхме с обяда и се оказа, че няма никъде ресторант, който да работи в 2:30, за хранителен магазин пък само може да се мечтае (карахме половин час до ненамсикое село, за да открием такъв и баш навреме в 3:02, че до 3 сиеста), пекарните пък са до обед, ама да не си помисли някой, че те са над път и под път, ааа една на всеки 4-5 села стига, и то повечето спират съвсем да работят края на сезона (разбирай утре). Добре че нахранихме душата :-D 

Това си е местна особеност. :) Във Франция се яде от 12ч до 14ч и от 19ч до 21ч и точка! Ай ся парижки глезотии, ще ми работят ресторантите по цял ден :lol::lol:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , Роца каза:

Това си е местна особеност. :) Във Франция се яде от 12ч до 14ч и от 19ч до 21ч и точка! Ай ся парижки глезотии, ще ми работят ресторантите по цял ден :lol::lol:

Хаха, да, ние го знаем уж това, ама се надявахме на изключение ;-) щото оняден ни дадоха манджа, като видяха дребното и се смилиха, ама и не беше чак 2:30... Поне една коричка ляб да дадат беее, окъсняхме ние отвсякъде вчера, уж 'все нещо по пътя ще има', ама нА, нямаше даже бензиностанцийка :-D сами сме си виновни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Роца каза:

Това си е местна особеност. :) Във Франция се яде от 12ч до 14ч и от 19ч до 21ч и точка! Ай ся парижки глезотии, ще ми работят ресторантите по цял ден :lol::lol:

Се сещам аз в Южна Италия - Таранто - как нямаше нищичко отворено до 20 часа, взимах давах :lol:

 

@searus, искам снимки, моля! :) 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Roberto Baggio каза:

Очарователно, малко и много симпатично: Civita do Bagnoregio

IMG-680731ca8a3bab18ca411e2f43a919f5-V.jpg

IMG-3158a46de22b100c755487a9277e834c-V.jpg

IMG-4e259a4fa07973690e91ff005668e96d-V.jpg

IMG-d64fcb0a9ddec4f86272a3ee9671dd19-V.jpg

IMG-f71a4b2c38042e3f08a1a9a0ef4ca406-V.jpg

Тези точно ги обожавам!!!

п.п. не е ли Civita di Bagnoregio

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Роца каза:

Това си е местна особеност. :) Във Франция се яде от 12ч до 14ч и от 19ч до 21ч и точка! Ай ся парижки глезотии, ще ми работят ресторантите по цял ден :lol::lol:

Не само там.

В Испания преди 13:30 е невъзможно да се обядва, както и преди 20:00 дори 20:30  да се вечеря. Който е на зор кара на мезета и други залъгалки.

Много ресторанти отварят в 20:30 вечерта.

  • Харесвам 4
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , Alexander каза:

Не само там.

В Испания преди 13:30 е невъзможно да се обядва, както и преди 20:00 дори 20:30  да се вечеря. Който е на зор кара на мезета и други залъгалки.

Много ресторанти отварят в 20:30 вечерта.

Не генерализирайте чак толкова - Испания, Франция... Италия, бих добавил аз - това са обичайните часове за хранене на местните, съответно където е традиционно устроено обществото, това се спазва, но не е съвсем така в столиците/големите градове. Затова - горепосоченото важи като цяло, с уговорката, че в голям град може да се намери отворен ресторант и по друго време.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

Не само там.

В Испания преди 13:30 е невъзможно да се обядва, както и преди 20:00 дори 20:30  да се вечеря. Който е на зор кара на мезета и други залъгалки.

Много ресторанти отварят в 20:30 вечерта.

Изобщо не държа на ресторанти, даже бих казала, че не ми се губи излишно време, особено на красиво място, и с удоволствие минавам на мезета и залъгалки, обаче то просто нямаше абсолютно нищо никъде. Само сладолед в един единствен отворен бар, в едно от по-туристическите села. Без да преувеличавам. Да не се приема за мрънкане, просто отбелязах, даже им се кефя!

Връзка към коментар

Привет от Исфахан, Иран. Вече станахме популярни из квартала и в кръчмите ни посрещат с българския трибагреник :)

rps20171028_105344.jpg

  • Харесвам 42
  • Шок 1
  • Браво 4
Връзка към коментар
На 10/14/2017 в 1:57, Георги Матеев каза:

Апропо, летището в Jeddah категорично е най-гнусното, което съм виждал някога, и ако не беше бизнес салона вече щях да съм си прерязал вените

Опааа! Отпадна един вариант за придвижване от Европа към Южна Африка

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

След кратък, но много приятен предиобед в Бергамо изчакваме в салона на летището полета си до Фес... Тук е момента да благодаря на @Фичо ( с когото се засякохме набързо сутринта на Т1 ) за мнението в темата със салоните за бързата лента с Дайнърс-а :)

Направо ми се подкосиха краката като видях тарапаната пред секюрити в ранният следобед...

 

IMG_20171028_104244.jpg

IMG_20171028_102035.jpg

IMG_20171028_094455.jpg

IMG_20171028_113503.jpg

IMG_20171028_112441.jpg

  • Харесвам 40
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • nevidima999
    • master_of_germs
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.