Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

На круизен кораб Синдерела, някъде из шведския архипелаг. Въпреки че с Анджелика си говорихме, че круизния начин на пътешестване не е нашия начин, все пак сме доволни от времето на кораба.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Съчувствам малко на отлетелите днес от Шри Ланка. На нас ни остават два дни. От вчера сме в Хикадува. Това е доста застроен курорт на южния бряг. Подходящо е за посещения в периода на нашата зима.

Плажът в Хикадува е пренаселен, мръсен, застроен с грозни хотели, палмите са изсечени и няма много шезлонги. Май само на две заведения имаше, по два-три.. всички заведения и магазини са с руски надписи, това не го видях никъде другаде в Шри Ланка.

Сега положителните неща - точно на крачка от брега започва рифът. В по-голямата си част е мъртъв, но има и живи корали. Първите в живота ми. И плуват хиляди рибки. Някои са огромни по моите разбирания -поне килограм. Много видове, форми и цветове. Абсолютно очарована съм. Малко по-надолу след като прескочиш хотелите, мръсотията и острите камъни идва ред на костенурките. Почти опитомени са и плуват до брега, а туристите ги хранят с водорасли. Огромни костенурки, едната беше на 60години Много симпатични животни.

В заключение ще кажа, че ако някой иска рибки в Шри Ланка, местата са много малко и с доста недостатъци. Но ако иска пухкав пясък, много палми и симпатични заведения, малко хора и компания само на раците на плажа - Тангале е неговото място. Ние си намерихме в Хикадува страхотно място за нощувки, с разкошна градинка, много чисти и удобни стаи, където можем да се наслаждаваме на всякакви птички, гущери и зеленина, така характерни за тази страна :)

О, Честита Баба Марта на всички, да сте румени и засмяни : )

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Честита баба Марта на всички.

Поздрави от Маракеш, Мароко. :)

Радо,можеше да си направим магеланска снимка,ако се бяхме познали,а си говорихме.

Поздрави от водопадът Узуд,Мароко.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В прекрасната си стая ядем ананас и папая. След тази сутрин не мога да не съм щастлива, че избрах Хикадува за последните ни дни.

Понеделник е и местните ги няма на плажа, правехме си компания с 20-30 руснака само, което е много по-добре. А и един убеди всички наоколо, че ще им падне кокос на главата и така се обзаведохме със собствена палма.

Плувахме с огромни костенурки и присъствах на закуската на много симпатично птиче.

Това са рибките, които плуват точно до брега.

post-997-0-53140500-1425279683_thumb.jpg

post-997-0-44267100-1425279740_thumb.jpg

post-997-0-17511400-1425280026_thumb.jpg

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Радо,можеше да си направим магеланска снимка,ако се бяхме познали,а си говорихме.

Поздрави от водопадът Узуд,Мароко.

Може и да го осъществим. Днес съм в Маракеш, утре заминавам за Агадир, на 5ти се връщам пак в Маракеш.

Ако сте в района, ще се видим :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все още в Стокхолм, но след час поемаме към Малмьо и от там за Копенхаген.

Имахме страхотен късмет с времето. Само вчера към 6.30 вечерта заваля. Днес е топло и слънчево. Та за сега 4 хубави дни.

 

post-514-0-42351300-1425306476_thumb.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Поздрави от Доминикана! Утре ще отпразнуваме националния празник с търсене на китове, а на следващия ден имаме мини магеланска сбирка с нашия доминикански експерт Iva_a :)

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.