Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Привет от Кабул! Преди малко кацнахме в Афганистан и приключението започва.

rps20180319_124823.jpg

Уау! Каква смелост!

Момчета, пазете се!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 25 минути , Георги Матеев каза:

Привет от Кабул! Преди малко кацнахме в Афганистан и приключението започва.

rps20180319_124823.jpg

 

Нито в Сомалия, нито в Кабул @Георги Матеев е така застрашен, както в София, .... ако го срещна.;):lol:

Леле, как ме дразни.;)

---------

@Георги Матеев, искрено ти желая успех и в тази авантюра. :ok:

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 20
Връзка към коментар
35 minutes ago, Георги Матеев said:

Привет от Кабул! Преди малко кацнахме в Афганистан и приключението започва.

rps20180319_124823.jpg

Браво на вас! Накъде сте се запътили? Какъв е маршрута ви?

С удоволствие ще следим, като споделяте! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 8 часа, AlexandraKo каза:

Матейко, ми то, само фавели, като гледам.

Види ми се  ужасно, какво правиш там?:O

Като 7-милионен град Кабул е много повече от фавели, изненадващо за мен има и доста лъскави райони с чисто нови модерни сгради - изглеждащи по-добре от редица български населени места - и генерално всичко надмина в пъти нереално занижените ми от медиите очаквания. Особено като имаш предвид, че през последния месец се завирах на 10 пъти по-ужасни места :) Просто баш по хълмовете, от които се разкриваха най-добрите панорами, се намират най-бедняшките квартали. В това отношение Кабул е 1:1 като Рио Де Жанейро или Мексико сити, например.

 

Зарежи градовете обаче. Природата на Афганистан е изключителна, хората също. Вече планирам второ пътуване дотук догодина, съчетано с Таджикистан, а аз рядко повтарям дестинации по принцип.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 38
  • Браво 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Георги Матеев said:

Като 7-милионен град Кабул е много повече от фавели, изненадващо за мен има и доста лъскави райони с чисто нови модерни сгради - изглеждащи по-добре от редица български населени места - и генерално всичко надмина в пъти нереално занижените ми от медиите очаквания. Особено като имаш предвид, че през последния месец се завирах на 10 пъти по-ужасни места :) Просто баш по хълмовете, от които се разкриваха най-добрите панорами, се намират най-бедняшките квартали. В това отношение Кабул е 1:1 като Рио Де Жанейро или Мексико сити, например.

 

Зарежи градовете обаче. Природата на Афганистан е изключителна, хората също. Вече планирам второ пътуване дотук догодина, съчетано с Таджикистан, а аз рядко повтарям дестинации по принцип.

Супер пътуване правите в Афганистан!

Аз планирам догодина или до две години евентуално да пресека Афганистан откъм Иран (Машхад - Херат), после през централния път, през Чахчаран и Бамиан- до Кабул. Оттам- към Пакистан: Пешавар-Исламабад. И след това, ако има възможност- през Каракорумския път към Кашгар, Китай.

Изглежда доста амбициозно, но ще видим.

Та покрай това, имате ли план да посетите Херат и особено средата на Афганистан- Чахчаран и Бамиан? Всяка информация оттам би била изключително интересна. :)

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • vorbis
    • bibi
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.