Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 4 минути , bulpa каза:

да посетиш бирарията на тримата пивовари -

Вчера ме водиха там 🙂 Благодаря! Днес може да пробвам и някоя от тъмните бири.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
7 hours ago, Иван Попов said:

Може и така да е, но имам едно въпросче към хората, които разбират. Забелязъл съм, че самолетите в Истанбул през деня кацат от едната страна,

а вечерта от другата страна. Не, че се заяждам, а просто питам. 🤣

Може ли някой да каже защото е така? 🙂

За да не им свети на пилотите слънцето в очите (шегувам се, разбира се)

Всяка писта има 2 посоки - от всеки от двата края. В общия случай и от двата й края може да се излита и каца (има писти, които са само за излитане или само за кацане по една или друга причина). Коя посока ще е активна зависи от няколко фактора, но 2-та по-доминантни са посока на вятъра - самолетите излитат и кацат срещу вятъра и шумови ограничения, въведени от местните власти. Над София на теория има забрана за кацане по 09 вечер (това е от западна посока, над града), за да не будят самолетите 1/2 София, но не е като да не се случва и вечер да си кацат самолети... Пак на теория следва да заобиколят града от южната страна, при Вакарел правят ляв завой по посока на движението и кацат по 27 (обратната страна на пистата) -  това ако идват от западна псока

И за да е объркването пълно, ще добавя, че не всички самолети кацат и излитат напред. Някои кацат и излитат вертикално 😛

https://www.youtube.com/watch?v=rCSAXixGeSo

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не точно в момента, но днес. 

Janelão - Огромна пещера със 100м височина, четири дупки на тавана, така че няма нужда от осветление. Вътре има река, гора и дори плаж. 

Снимките са от телефон, истинските друг път. Даже и затъмнението гледахме, с телефон снимки няма. 

IMG-20180727-WA0003.jpg

Това в далечината са хораIMG-20180727-WA0001.jpgIMG-20180727-WA0002.jpg

 

  • Харесвам 49
Връзка към коментар

А пък ний, сме на село.Жалко,че днес не става за плацикане в басейна.Та само почивчица.

Цветето на столчето съм аз,другото е Иванчо.:))))))

P_20180729_134017.jpg

P_20180729_133434.jpg

P_20180729_132329.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 41
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • epetkov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.