Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Поне имаш доказателство за мястото😆

На латиски има една сентенция unus testis nullus testis- един свидетел не е доказателство, но твоя случай... оборва всякакви латински закони😆

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , Василена каза:

Ланцероте не съществува виж Лансароте да 😀

На испански се изписва Lanzarote,като Z или zeta се произнася като фъфлещо "ц",така че изписването на @ruwenzogy е най-близко до оригиналното испанско произношение.😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Мари Николова каза:

На испански се изписва Lanzarote,като Z или zeta се произнася като фъфлещо "ц",така че изписването на @ruwenzogy е най-близко до оригиналното испанско произношение.😉

Off topic:

Не съм чувала за произнасяне на ц на испански. По-скоро z в Испания по произношение е по-близо до английската комбинация th (произнасяш S, но езика докосва зъбите, като при th), докато в Латинска Америка си е просто s.

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , Carrie каза:

Off topic:

Не съм чувала за произнасяне на ц на испански. По-скоро z в Испания по произношение е по-близо до английската комбинация th (произнасяш S, но езика докосва зъбите, като при th), докато в Латинска Америка си е просто s.

Точно  английско TH в комбинация с S,което звучи повече като "ц".Силно потърпевша съм от Zeta,защото повечето ми учители по испански,като произнасяха тази буква пръскаха слюнка по първите редове.🙂Затова и Стоичков казва БарЦелона.

 

Нека,който както иска да си изписва наименованията,не сме тук за да правим забележки🙂

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
4 hours ago, Zaro said:

С 250 км/ч  с това към Севиля

 

20190401_124513.jpg.e1525a3cbb52b2d31eebd9cb3497ee20.jpg

Може да не е мястото тук, но да те питам докато си там. С този влак или със самолет е по-евтино да се пътува от Мадрид за Севиля? Гледам цената на влака е около 55 евро, а май съм мяркала полети около 35 евро. Имам идея за такова пътешествие догодина пролетната ваканция и за това те питам🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, Мари Николова каза:

На испански се изписва Lanzarote,като Z или zeta се произнася като фъфлещо "ц",така че изписването на @ruwenzogy е най-близко до оригиналното испанско произношение.😉

Lanzarote  e в Canarias , където фъфлещата Z се произнася като С тоест Лансароте . Тук  Z не се произнася . 😀

Редактирано от Василена
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Carrie каза:

Off topic:

Не съм чувала за произнасяне на ц на испански. По-скоро z в Испания по произношение е по-близо до английската комбинация th (произнасяш S, но езика докосва зъбите, като при th), докато в Латинска Америка си е просто s.

И аз малко офтопик, но съм напълно съгласна с Carrie, точно фъфлещо “с”, в никакъв случай ц. Моя колежка е живяла на Лансароте и ми е казвала, че така се произнася с фъфлещо “с”, аз съм учила испански, не се произнася с ц.

С “ц” - освен да е някакъв каталунски диалект?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Може да не е мястото тук, но да те питам докато си там. С този влак или със самолет е по-евтино да се пътува от Мадрид за Севиля? Гледам цената на влака е около 55 евро, а май съм мяркала полети около 35 евро. Имам идея за такова пътешествие догодина пролетната ваканция и за това те питам🙂

По принцип високоскоростните влакове са по-скъпи. В действителност зависи дали ще си намериш полет, който да те устройва като време и цена. Аз предпочитам бързите влакове заради комфорта и кефа. За тях също има добри цени, промоции, ранни резервации и т. н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Може да не е мястото тук, но да те питам докато си там. С този влак или със самолет е по-евтино да се пътува от Мадрид за Севиля? Гледам цената на влака е около 55 евро, а май съм мяркала полети около 35 евро. Имам идея за такова пътешествие догодина пролетната ваканция и за това те питам🙂

Нашата цена е 120 евро за 4 места. Аз исках на масичка 2 по 2 едни срещу други, а там винаги продава четворката в пакет, независимо от пътниците. Ние сме трима, така че се пада по 40 на човек. Нашето пътуване обаче беше в понеделник сутрин, което е най-натоварения ден, а сутрин са по-скъпи. Цената на местата като в автобус бяха по 35 евро, а минимумът, който съм виждал, е 28. Билетите ги взех веднага, след като излезе разписанието.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Мари Николова каза:

Затова и Стоичков казва БарЦелона.

Стоичков казва БарЦИлона :grin: А онова „ц“, за което толкова му се смееха... Лично аз съм виждал по-стари български книги, от 60-те, 70-те години например, в които градът се изписваше точно така - БарЦелона. Имам спомен, че и по телевизията футболните коментатори така го изговаряха. Кучето такива книги е чел - така го е запомнил :smile:

Разбира се, за вертолейшъна няма оправдание :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.