Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Алекс, ей ти я същата градинка с бели и червени коледни звезди по Коледа. Голяма кукличка е, нали? :)

 

 

 

Тъкмо си там, моля те, разпитай по- подробно за този празник преди Коледа / свързан е с някакъв местен светИя, дето децата мъкнат на едни връвчици празни тенекиени кутии. Че даже си има и специален щанд, дето една лелка им ги навървя. Дигат страшна гюрюлтия и много се кефят. Имам и клипче, но не мога да го кача :mad:

 

post-1504-0-52799400-1432729220_thumb.jpg

post-1504-0-85570800-1432729244_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знаех за тази фиеста. От това което чета, е на 30 ноември, казва се

FIESTAS DE SAN ANDRÉS, Tenerife

От тази дата напред, може да се пие виното от същата година. Всяко село има собствен вариант на кукли и направата им, важното е да се вдига шум. На места има шейни, такива съм виждал и в Мадейра

Връзка към коментар

Не знаех за тази фиеста. От това което чета, е на 30 ноември, казва се

FIESTAS DE SAN ANDRÉS, Tenerife

От тази дата напред, може да се пие виното от същата година. Всяко село има собствен вариант на кукли и направата им, важното е да се вдига шум. На места има шейни, такива съм виждал и в Мадейра

Че поразпитай де, моляяя, много ми е интересно да науча. :) На два пъти бяхме там по това време и освен, че е празник на този светия, друго не можаха да ми обяснят. Какво символизират тези дрънкащи кутии, защо само децата ги влачат и търчат? :unsure:

Клипче се качва в Youtube и пействаш линка тук.

То да знаех и там как се качва :huh: :huh: :huh:

Връзка към коментар

Ще питам един испанец, който работи в хотела където бях и без това редовно минавам покрай него.

Станахме направо приятели, след като се похвали веднага, че жана му е бълагрка и бил живял 4 месеца във Варна, от където съм и аз.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На плаж във Вилфранш сюр Мер. Лятото най-после дойде и при нас :-)

 

Много чакъл! :biggrin:  Зад вас да няма бетонен възел? :lol:Дори има жп линия + магистрала,за да сляга! И тия си мислят, че са  на море..... :rofl:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На ръба на Preikestolen!

 

Стигна :) Можеш да си обновиш темата, която пусна да знаем и останалите за напред малко топли подробности от логистиката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На ръба на Preikestolen!

Невероятно! Надявам се да си изкарвате страхотно и ви чакаме да разкажете, че и моя ред наближава :) Много ли беше трудно изкачването?

Връзка към коментар

На плаж във Вилфранш сюр Мер. Лятото най-после дойде и при нас :-)

Много си си добре... Има хора, които си мечтаят да са някъде по френската ривиера.. Екстра сте!

И аз искам лято и море! Кви са тия 15 градуса??? :( 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съкровищницата на базиликата  беше ли отворена?

Да беше,даже може да се комбинира на един билет с купола.Само за кралския дворец билета е отделен. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Че поразпитай де, моляяя, много ми е интересно да науча. :) На два пъти бяхме там по това време и освен, че е празник на този светия, друго не можаха да ми обяснят. Какво символизират тези дрънкащи кутии, защо само децата ги влачат и търчат? :unsure:

То да знаех и там как се качва :huh: :huh: :huh:

По твоя въпрос има няколко версии за произхода на фиестата и вдигането на шум, ето ги:

 

1. Св. Андрес бил куц, дошъл пиян и натоварен с всякакви вехтории в края на ноември, вместо в началото на месеца, както идвали другите светии.

2. Св. Андрес се напил много и заспал. Трябвало да го събудят с много шум, децата закачили по дрехите му вехтории да вдигат шум.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На летището тръгвайки от Тенерифе за Брюксел.

За първи път ще летя с Томас Кук. Голям зор видяха да ми намерят резервацията, останах последен, но я намериха. Купих през румбо, от кондор и накрая летя с Томас Кук... Самолета е А320 и вътре по-добре от доста други компании.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Чакайки самолета след изморителната разходка в Брюксел. Града ми допадна, в никакъв случай не бих казал, че е най-скучният в Европа, има доста по-зле от него.

Полета е Брюксел-Бургас-Варна, да не взимат пример jetairfly от нашите??image.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.