Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Мирослав Василев
преди 1 минута , epetkov каза:

Котката много прилича на търсената днес във Варна:

20210408_085952.jpg.4d3dde982d2c140766896e4908a828d1.jpg

За още 500, се връщам да я взема и я карам до Варна 😀

 

П.С Дано се намери!

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Ох, много сериозна водната аеробика тук 😄 Ама младежът на 20 г. и над водата, а аз... доста над 20 г. и във водата 😄 Накрая ме накара да направя 10 дължини в басейна, щях да се удавя, дъх не мога да си поема 😄 

 

20210408_153532.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 4
  • Смея се 16
Връзка към коментар

Добро утро от Русе! 

Като изключим вятъра, вчера си изкарахме много приятно. Не бях спирала в града повече от 15 години и съм приятно впечатлена (включително от хотел Рига). 

За днес сме си оставили разходка из парка (времето се очертава доста по приятно) и ще решаваме в движение на къде - дали към Силистра или директно за Варна. 

И към Силистра не сме ходили от много години, но ако ще ме духа пак така, ще отложим за по топло време. 

 

IMG_20210409_080033.jpg

  • Харесвам 32
Връзка към коментар
преди 28 минути , Lyubina каза:

Добро утро от Русе! 

Като изключим вятъра, вчера си изкарахме много приятно. Не бях спирала в града повече от 15 години и съм приятно впечатлена (включително от хотел Рига). 

За днес сме си оставили разходка из парка (времето се очертава доста по приятно) и ще решаваме в движение на къде - дали към Силистра или директно за Варна. 

И към Силистра не сме ходили от много години, но ако ще ме духа пак така, ще отложим за по топло време. 

 

IMG_20210409_080033.jpg

След Ивановските скални църкви минахте ли през Басарбовския скален манастир?

Предполагам сте обходили центъра. Градинката между Историческия музей, библиотеката и училище Христо Ботев /Първа мъжка гимназия/ е много приятна. Това е старият център на Русе.

Приятна разходка🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Благодаря @ДиянаВ. В Басарбовския манастир сме ходили преди, по едно лятно пътуване. Снощи обиколихме всичко по центъра, даже и местен гид си намерихме (бивш колега на мъжа ми). Момчето ни показа и разказа доста, с голям ентусиазъм. 😊

Но те са млади и работещи, с малки деца, и гледаме да не ги ангажирам излишно със себе си 😊

Ние още се мотаем из хотела, предложиха ни добра закуска по стаите. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

При нашето посещение в Русенска област много бяхме впечатлени и от музей "Освободителна война" в гр. Бяла, както и моста на Колю Фичето. 🙂 Посетихме и манастир "Света Марина" в село Каран Върбовка. Там една мила жена ни разказа интересни истории, свързани с него. @Lyubina , ако имате време и не сте посещавали тези места - препоръчвам!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 12 минути , TinkerBell каза:

При нашето посещение в Русенска област много бяхме впечатлени и от музей "Освободителна война" в гр. Бяла, както и моста на Колю Фичето. 🙂 Посетихме и манастир "Света Марина" в село Каран Върбовка. Там една мила жена ни разказа интересни истории, свързани с него. @Lyubina , ако имате време и не сте посещавали тези места - препоръчвам!

Те са в друга посока- на път за/от София.

Любина ще тръгват към Силистра или направо за Варна.

На мен в Силистра много ми хареса Дунавската градина, нищо че ходихме лятото при жега от 36-37 градуса. Повече от нашия Градски кей, чуждата кокошка-петел🙂

Варна си е ясна🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Всяко място е красиво, когато имаш очи да го видиш и настроението да го почувстваш и възприемеш.

 

😊

 

(Дори Париж, при първото ми посещение, може би защото беше натоварено с големи очаквания, недостатъчно време, отговорност за други хора, които на практика водехме, не можа да ме впечатли). 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ние пък решихме да полюбопитстваме и се отбихме да видим Историческия парк до Н. Рилски. 

Може и да е кич, но ми направи много приятно впечатление, че по никое време имаше хора, всичко се поддържа, имаше работници които поддържат зелените площи, тоалетните изключително чисти, тече топла вода, дезинфектанти.... И въпреки че има строителни дейности, всичко е много организирано. 

Най малкото, създава се впечатление за инвестиции и хората имат работа. 

 

 

IMG_20210409_133848.jpg

IMG_20210409_132235.jpg

IMG_20210409_130029.jpg

IMG_20210409_125927.jpg

IMG_20210409_125833.jpg

  • Харесвам 34
Връзка към коментар
преди 26 минути , Eva eva каза:

Довиждане, прекрасна Доминикана! Благодаря ти за невероятното, вълшебно бягство от реалността, което ни осигури 🙂 До нови срещи 🙂 

 

20210409_134806.jpg

 

20210409_134618.jpg

 

20210409_134544.jpg

 

20210405_094935.jpg

Що толкова бързо? Или така ми се струва?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Eva eva каза:

7 нощувки 🙂 Свърши 🙂

Не е свършило докато не свърши! Тук ще се приберете чак в събота 😉 (ако правилно помня разписанията, защото доминиканските програми ги гледах и аз 🙂 ) Следва Кабо Верде или?... 😉

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Coo каза:

Не е свършило докато не свърши! Тук ще се приберете чак в събота 😉 (ако правилно помня разписанията, защото доминиканските програми ги гледах и аз 🙂 ) Следва Кабо Верде или?... 😉

Или знае ли човек 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пещера Снежанка и Крепост Гълъбица (Перистера). Заради ковида пещерата работи всеки ден от 10.15 до 15.15, като не се спазват часове за влизане, всеки си влиза, като отиде. За съжаление, поради този факт няма и беседа. Но, нищо. Крепостта в Пещера си заслужава, много добре са похарчени този път парите и се поддържа явно. 

IMG_20210410_135722.jpg

IMG_20210410_135344.jpg

IMG_20210410_135153.jpg

IMG_20210410_123114.jpg

IMG_20210410_123104.jpg

IMG_20210410_120509.jpg

IMG_20210410_114603.jpg

IMG_20210410_140047.jpg

IMG_20210410_135654.jpg

IMG_20210410_120358.jpg

  • Харесвам 35
Връзка към коментар
преди 2 часа, dechy каза:

Ауу, какъв е този надпис на първата чиния?!

Май е двузначен и всеки го тълкува както му изнася ;)) 

# всички добри жени са на гробищата, т.е. няма живи добри жени и само мъртвата е добра

или

# от доброта стигаш до гробищата, т.е. не оцеляваш 

 

иначе гугъл ми дава, че е френска Провансалска поговорка, но не ми дава тълкуване @Роца хелп какво казват френските източници? 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.