Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 2 часа, tch каза:

Така е. Но за София е особено срамно положението при тази централизация и изсипаните пари в града.

И какво общо има това?

Всички квартали били те набедени за елитни или не, са идентични като вид, редуват се сгради в плачевен вид, за входовете да не казвам на какво приличат и в какво състояние са, други средно положение и накрая  лъскави и нови, за  улици и тротоари и др да не говорим.

Има много сгради и  апартаменти струващи по 150к и повече евро и са пред разпад, но на болшинството от хората това не им пречи, дори не го забелязват.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

В сърцето на Странджа с. Кости за странджанска зеленика

Единственият вид Рододендрон, който вирее в България в диво състояние. Там я наричат наистина така- странджнска зеленика.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , master_of_germs каза:

НЕ сме в Родопите

Всъщност, малко хора знаят, а има и такива които дори се дразнят, като се каже, че нашата "типична" възрожденска архитектура /В Родопите, Смолян, Трявна, Стария Пловдив, старите къщи в Созопол, обковани с дърво.../ е типичната турска архитектура. Наследили сме доста неща от тях, и лошо няма когато става въпрос за красота.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 5 часа, Яничка каза:

Само да нямаш високи очаквания за Ташкент. Тук греда. Доста скучен ден имахме, нищо кой знае колко интересно няма.

Не е за тази тема, но колко дни препоръчваш за Узбекистан да се видят основните забележителности?

 

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

У наше село, не е баш тъй. Иди в  кв. “Тракия”, да видиш, колко е хубаво и подредено . Магазини всякакви, улиците - с хубав асфалт, според мен, си зависи от районните кметове.

Дадох го за пример, че е най-отдалечен.

Ние от центъра, ходим там на пазар:(

 

Тракия до няколко години ще бъде поредния ужасно застроен квартал с хиляди автомобили по тротоарите. Само като гледам онзи комплекс - тумор Томов плаза и кожата ми настръхва. Да не говорим за бурното строителство към края на Тракия, където се редуват ново строителство със соц. панелки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

Не е за тази тема, но колко дни препоръчваш за Узбекистан да се видят основните забележителности?

Въпрос на предпочитания, но ако отпускът има значение, най-компактно би било 1 ден за Хива, 1 ден за Аралско море, 1 ден за Бухара, 2 дни за Самарканд, 0.5 дни за Ташкент (или без Ташкент изобщо) и си предвиждаш време за транспорт между градовете.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 8 минути , ДиянаВ каза:

И аз така виках, ама вече ми се ходи навсякъде🙂

За човек като мен който, харесва и обича да ходи в арабския свят, тук ми идва кича и всичко в повече. Има си красотата, но не е моето. Миже би останалата част на страната би ми харесала повече Ал Аин, Абу Даби.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 7 минути , Йосиф Милчов каза:

За човек като мен който, харесва и обича да ходи в арабския свят, тук ми идва кича и всичко в повече. Има си красотата, но не е моето. Миже би останалата част на страната би ми харесала повече Ал Аин, Абу Даби.

След време остават само готините впечатления. Аз например харесах салатата табуле и така проядох магданоз🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , antea каза:

след сутрешен обход по родопски пътеки и водопадчета, акостирахме на място с кафе и доста адекватно име

 

20210509_103213.jpg.50e68c51f78376d10c167588e0706bf8.jpg

 

20210509_103226.jpg.4ad514a5f4ac30c07332bb1d1eba1f86.jpg

 

Чудни кебапчета и  пататник има в тази кръчма... кисело мляко със сладко от диви

 ягоди...ох...е работата там 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 5 минути , Monika_Koko каза:

Чудни кебапчета и  пататник има в тази кръчма... кисело мляко със сладко от диви

 ягоди...ох...е работата там 🙂

пататника, боба и кебапчета ги опитахме вчера на обяд, права си много 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • S.G.
    • Magelanko
    • zory
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.