Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 3 часа, jul каза:

По моите критерии също беше студена водата, аз обичам да е чай 😜

Има и много хубав студен чай 😀

В Бланес и на мен много ми хареса,била съм през септември и се къпахме,не беше лошо.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Аз малко като търтей, но в момента съм на вълна море, слънце и футбол, и мнооого далеч от избори и covid-19 мерки, та да питам нали няма нищо ново за Италия, че след 2 дни ни предстои връщане ( за най-голямо съжаление на всички ни 😪)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , bibi каза:

Marzamemi:

 

20210710_180430_HDR.jpg

 

20210710_180535_HDR.jpg

 

20210710_175837_HDR.jpg

 

20210710_180636_HDR.jpg

 

20210710_172456_HDR.jpg

 

20210710_180626_HDR.jpg

Сладоледът на Дон Пеппину е ммммм уникално вкусен😋. Шамфъстък и бадеми🙃 Твоят какъв е?

 

97AB41F6-E41B-4F31-AAD5-1FF90F8388B2.jpeg

преди 4 минути , bibi каза:

Аз малко като търтей, но в момента съм на вълна море, слънце и футбол, и мнооого далеч от избори и covid-19 мерки, та да питам нали няма нищо ново за Италия, че след 2 дни ни предстои връщане ( за най-голямо съжаление на всички ни 😪)

Няма нищо ново за Италия. Сега тук сме затаили дъх в очакване на изборните резултати😂

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , zon каза:

От вчера и днес

Borgloon, Oud-Rekem, Maaseik, Hasselt & Oudenaarde 

Borgloon_1.jpg

Borgloon_2.jpg

Oud_Rekem_1.jpg

Oud_Rekem_2.jpg

Oud_Rekem_3.jpg

Oud_Rekem_4.jpg

Maaseik_1.jpg

Maaseik_2.jpg

Haaselt_1.jpg

Haaselt_2.jpg

Oudenaarde_1.jpg

Oudenaarde_2.jpg

@zon Какво  е туй странно  нЯщо, на първата снимка? Дай, моля, малко инфо!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

@zon Какво  е туй странно  нЯщо, на първата снимка? Дай, моля, малко инфо!

Doorkijkkerk 

 

https://photos.app.goo.gl/4gYreu2kBAjzcoFKA 

 

Reading between the lines - Wikipedia

 

Спойлер

Четене между линиите, наричано още прозрачна църква, е инсталация от 2011 г., проектирана от архитектското дуо Гийс Ван Варенберг.

Обяснение Прозрачната църква се намира в хълмовете Hesbaye на юг от Борхлун, между града и римската път и може да се разглежда като ландшафтно изкуство. Цялото е изградено от хоризонтални стоманени плочи от кортен, свързани чрез заварени квадратни плочи. Цялота е поставена върху бетонна основа в полегатия пейзаж на Loon. Формата се отнася до архетипа на западноевропейската църква. Тази „църква“, разположена на пътека за разходка сред природата, изглежда странна. Когато човек се приближи, постепенно става очевидно, че това не е църква. Поради използването на хоризонтално поставени стоманени плочи, сградата е повече или по-малко прозрачна, откъдето идва и името на произведението на изкуството. Тази прозрачност е още по-очевидна, когато човек влезе в „малката църква“. В средата на юни 2016 г. прозрачната църква служи като декор за музикално събитие Listening between the Sounds от вокален ансамбъл Florilegium. [1] Рано сутринта първият сюита за виолончело от J.S. Бах (BWV 1007), последвано от григорианска музика, фламандската полифония с Пиер дьо ла Рю, Арво Парт и 4'33 "тишината от Джон Кейдж, в която диригентът, вдигнал ръце, спря да дирижира. [2] Заслужава си да се знае Прозрачната църква и инсталацията Memento от Уесли Меурис формират декор за видеоклип Rise Like Lions от Diablo Boulevard. [3] Прозрачната църква може да бъде видяна и в „Прибери се у дома“ от певицата Аксеела. [4]

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 минути , zon каза:

Doorkijkkerk 

 

https://photos.app.goo.gl/4gYreu2kBAjzcoFKA 

 

Reading between the lines - Wikipedia

 

  Покажи

Четене между линиите, наричано още прозрачна църква, е инсталация от 2011 г., проектирана от архитектското дуо Гийс Ван Варенберг.

Обяснение Прозрачната църква се намира в хълмовете Hesbaye на юг от Борхлун, между града и римската път и може да се разглежда като ландшафтно изкуство. Цялото е изградено от хоризонтални стоманени плочи от кортен, свързани чрез заварени квадратни плочи. Цялота е поставена върху бетонна основа в полегатия пейзаж на Loon. Формата се отнася до архетипа на западноевропейската църква. Тази „църква“, разположена на пътека за разходка сред природата, изглежда странна. Когато човек се приближи, постепенно става очевидно, че това не е църква. Поради използването на хоризонтално поставени стоманени плочи, сградата е повече или по-малко прозрачна, откъдето идва и името на произведението на изкуството. Тази прозрачност е още по-очевидна, когато човек влезе в „малката църква“. В средата на юни 2016 г. прозрачната църква служи като декор за музикално събитие Listening between the Sounds от вокален ансамбъл Florilegium. [1] Рано сутринта първият сюита за виолончело от J.S. Бах (BWV 1007), последвано от григорианска музика, фламандската полифония с Пиер дьо ла Рю, Арво Парт и 4'33 "тишината от Джон Кейдж, в която диригентът, вдигнал ръце, спря да дирижира. [2] Заслужава си да се знае Прозрачната църква и инсталацията Memento от Уесли Меурис формират декор за видеоклип Rise Like Lions от Diablo Boulevard. [3] Прозрачната църква може да бъде видяна и в „Прибери се у дома“ от певицата Аксеела. [4]

 

@zonМного ти благодаря!А тя в Borgloon ли е? Странна е и искам да я видя.
Че сега го погледнах, мапс ми го дава на 1 час с кола от Антверпен, а пък на 8 и кусур, с влака.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Eva eva каза:

Благодаря ти много, @AlexandraKo 🙂 Да ти се връща 🙂 И на всички магеланци, разбира се 🙂

Не мога да кажа, че изкачването на вр. Мальовица беше кой знае мечта за мен. По-скоро се притесних, че този преход не е за мен и че няма да се справя. Благодаря още веднъж на всички магеланци, които ме подкрепиха в темата за разходки в планината 🙂 Даже една колего-приятелка, която се изживява като планинар, петък съвсем ми срина самочувствието 🙂 Споделих ѝ, че ще катеря вр. Мальовица и тя "Ти, на Мальовица?! Даже аз не успях да се кача". 😄  Е,утре ще ѝ занеса камъче от върха, спомен да си има 😄 Ще ми се зарадва, сигурна съм  🙂

 

Ето още няколко снимки, от апарата 🙂 На първата снимка нашият връх Мальовица - 2729 м. е в далечината, десният. Върви се по долината, минава се през Еленино езеро, много е красиво. Преди върха се вижда в далечината Рилския манастир. От върха гледките са зашеметяващи - виждат се Мальовишките езера, Урдините езера, върхове..... Имаше много хора по маршрута. Страхотно беше 🙂 

 

DSC_0269-3.jpg

 

DSC_0328-3.jpg

 

DSC_0295-3.jpg

 

DSC_0297-2.jpg

 

DSC_0301-2.jpg

 

DSC_0334-2.jpg

Ми то, чак навалица:)))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 54 минути , AlexandraKo каза:

@zonМного ти благодаря!А тя в Borgloon ли е? Странна е и искам да я видя.
Че сега го погледнах, мапс ми го дава на 1 час с кола от Антверпен, а пък на 8 и кусур, с влака.

Да, директно извън селото. Има паркинг и се пресича пътя, върви се по пътека малко, има табели за пешеходни маршрути и за църквата. С кола отидете, че иначе ще е сложно. Borgloon има интересна история, малко но приятно място е. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, AlexandraKo каза:

@zon Какво  е туй странно  нЯщо, на първата снимка? Дай, моля, малко инфо!

Иначе и аз това за първи път го виждам 😊 ама страшно много ми харесва 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, wiliko каза:

Едно трудно но възнаградено с прекрасни гледки изкачване на първенеца на Румъния - връх Молдовяно 2544м

Супер място изгелжда, особено с тези цъфнали азалии! Организирано пътуване/качване от Бг ли е или сами стигнахте до там? Има ли по - лесен маршрут за изкачване?

Връзка към коментар
преди 4 часа, randi каза:

Супер място изгелжда, особено с тези цъфнали азалии! Организирано пътуване/качване от Бг ли е или сами стигнахте до там? Има ли по - лесен маршрут за изкачване?

Самоорганизирано като истински Магеланци... 😂 В нета има доста информация за маршрута, но ако те интересува нещо повече съм насреща 🤗

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • radi777
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.