Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 23 часа, AlexandraKo каза:

Ванчо, много дълбоко философски, впечатлена съъъм!

Постарах се 😊

 

 

И сега да пусна и някоя снимка от днес 😉

 

20210810_092915.jpg.50018a4340049fa7a4f38828a5e91b41.jpg

 

20210810_114430.jpg.7f965784727c8b5bfdd93d62a08c166c.jpg

 

20210810_115744.jpg.0e98a1e4bc1ce09e5466d4bbbce7fb90.jpg

 

20210810_120758.jpg.eb6f51fb84a4942a83a1c35f7f4770aa.jpg

 

20210810_134559.jpg.3f2face9d443e8c852dc459f9c639b27.jpg

 

20210810_195245.jpg.b0dc7460fbe33364c2cb95e498bbb856.jpg

 

преди 13 часа, chandni каза:

Ами тя музата е там, на първата снимка още (под телескопа) 😊

Точно така 😊 Ох стига, че искам да се върна пак там заради това момиче... 

 

 

@ven62 Пак нещо си изпуснал от материала :dance3:

  • Харесвам 43
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

 

DSC_0531-2.jpg

Имам един въпрос, ако може? Може би е малко тъп, но не ми е много ясно. Как направи водата от снимите ти като скреж. 🤔

Благодаря ти предварително! Това как си го постигнала, с програма или.... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Имам един въпрос, ако може? Може би е малко тъп, но не ми е много ясно. Как направи водата от снимите ти като скреж. 🤔

Благодаря ти предварително! Това как си го постигнала, с програма или.... 

Аз снимам на ръчни настройки на апарата. За да се получи такъв ефект трябва да се увеличи скоростта, с която се снима. В случая е 3 секунди. За да се увеличи скоростта, обаче, е необходимо да се сложи филтър, който намалява светлината. Съответно и на тази скорост трябва статив, иначе снимката ще се размаже.  Така на бавна скорост дебна и светкавици 🙂 Пускам по 2-3 минутни снимки, докато не хвана нещо 🙂  

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Как направи водата от снимите ти като скреж.

С ND филтър... 🙂 Спира част от светлината и по този начин затворът остава отворен по-дълго време. Тъй като водата се движи, а сензорът продължава да записва, се получава това замазвнае. Естествено, иска се статив. Не става от ръка 🙂

 

П.С. Писали сме едновременно с @Eva eva

Редактирано от chandni
  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Eva eva каза:

Аз снимам на ръчни настройки на апарата. За да се получи такъв ефект трябва да се увеличи скоростта, с която се снима. В случая е 3 секунди. За да се увеличи скоростта, обаче, е необходимо да се сложи филтър, който намалява светлината. Съответно и на тази скорост трябва статив, иначе снимката ще се размаже.  Така на бавна скорост дебна и светкавици 🙂 Пускам по 2-3 минутни снимки, докато не хвана нещо 🙂  

Благодаря за информацията. Аз си мислех, че се слага някакъв филтър, но не бях сигурен. 🙂

 

 

преди 9 минути , chandni каза:

С ND филтър... 🙂 Спира част от светлината и по този начин затворът остава отворен по-дълго време. Тъй като водата се движи, а сензорът продължава да записва, се получава това замазвнае. Естествено, иска се статив. Не става от ръка 🙂

 

П.С. Писали сме едновременно с @Eva eva

Благодаря ти! 

Значи и за статив (или да си взема един скъп апарат и за такива снимки) ще се замислям вече 😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Иван Попов каза:

Благодаря за информацията. Аз си мислех, че се слага някакъв филтър, но не бях сигурен. 🙂

 

 

Благодаря ти! 

Значи и за статив (или да си взема един скъп апарат и за такива снимки) ще се замислям вече 😉

Ако не е много светло може и без филтър. В гората или по здрач. Затваряш блендата и скоростта намалява до секунда напр.

Трябва статив или място, на което да поставиш апарата, не да го държиш в ръка.

Аз по принцип не обичам неутрален филтър, струва ми се безсмислен. Поляризиращ филтър също затъмнява 2 стопа, и може да се използва и за други ефекти.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хм, ние не ползваме филтър. Всъщност и статив в доста случаи не трябва, защото ръцете на Жижо са доста стабилни.

Утре ще погледна дали има тема за базови съвети за снимки или трябва да правя нова. И Иво скоро сподели,  че снима на ауто, а на светло е толкова лесно на заснемеш животинче или човек в движение.

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Уф, а аз сега дори фотоапарат нямам, че и без това мъкна 16 кила учебници и тетрадки в багажа. Катерици с телефона не могат да се снимат 🤣

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Уф, а аз сега дори фотоапарат нямам, че и без това мъкна 16 кила учебници и тетрадки в багажа. Катерици с телефона не могат да се снимат 🤣

Аз за ленивците и коатитата се тревожех най-вече, ама не ми се пишеше от телефон тогава 🙃 

Иначе в нашата гора ще снимаш катерица друг път с телефон или на ауто режим.

Ти докога ще висиш в София, не ти ли се пие бира?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Lindt каза:

Аз за ленивците и коатитата се тревожех най-вече, ама не ми се пишеше от телефон тогава 🙃 

Иначе в нашата гора ще снимаш катерица друг път с телефон или на ауто режим.

Ти докога ще висиш в София, не ти ли се пие бира?

Докъм 22 или (по-вероятно) 28 август, без уикендите. Може да се видим някъде на по бира, ако е делничен ден, и за предпочитане около Южния парк.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , Роца каза:

На мен пък ми се видя празен миналата седмица (в сравнение с други години). Но пък пълен с французи 🤣🤣🤣

Аз съм на много тежка програма в Алгарве - басейн, плаж, пикник по залез, тук-таме по някой ресторант и кафе... 😓 (и пак, мнооого французи тази година 🤣)

 

20210808_104914.jpg

 

20210810_133507.jpg

 

20210808_202751.jpg

Може ли подробности и координати на вилата, pls.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Роца каза:

На мен пък ми се видя празен миналата седмица (в сравнение с други години). Но пък пълен с французи 🤣🤣🤣

Аз съм на много тежка програма в Алгарве - басейн, плаж, пикник по залез, тук-таме по някой ресторант и кафе... 😓 (и пак, мнооого французи тази година 🤣)

 

20210808_104914.jpg

 

20210810_133507.jpg

 

20210808_202751.jpg

И аз се нареждам за координати на вилата , моля! 
Любимото ми Алгарве…. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 20 часа, Lindt каза:

защото ръцете на Жижо са доста стабилни.

  

На 18.04.2021 г. в 20:27, Lindt каза:

 

Явно си пропуснала този дружелюбен съвет в хумор 😉

 

image.png.b74cba37228cce3f10a4103a13729588.png

 

image.png.b74cba37228cce3f10a4103a13729588.png


:laugh1:

  • Смея се 16
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Blagovesta78
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.