Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 27 минути , Георги Матеев каза:

Мисля, че Пасифика не го бях наблюдавал единствено от тази му страна, та успях да си завърша кръгчето. Посвирих и на пиано на брега на океана 🙂20230621_072541-01.jpeg

20230620_161141-01.jpeg

Сюрреалистичната снимка с пианото на дивия океански плаж на края на света веднага ми става любима. :smile3:

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Argentique каза:

Сюрреалистичната снимка с пианото на дивия океански плаж на края на света веднага ми става любима. :smile3:

Направо очаквах Холи Хънтър да изскочи от някой ъгъл (или лодка)...

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

Имах страхотен ден в Камчатка вчера

Най, най-благородно Ви завиждам и се радвам за Вас! Винаги съм искал да се докосна до безкрая на тази чистота и зеленина. И малко съм се страхувал да не я замърся с присъствието си. 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Просто Западните фьорди на Исландия...

 

dji_fly_20230620_132812_765_1687267928545_pano_optimized.jpeg.9d0cd5612bbba16391e82273ace2b43d.jpeg

 

IMG_4774.jpeg.cf461a4846451dd6a23dcd763b2fbe90.jpeg

 

IMG_4764.jpeg.f5f6fe03012fb9c79fb866beef6ad10e.jpeg

 

IMG_4872.jpeg.2db2b4094779051de31102438ecd4d76.jpeg

 

 

 Благодаря за възможността да предвкуся удоволствието от видяното ! 😉  След 4 дни тръгвам нататък.

 

Още изумителни гледки към древни ледове, кратери, падащи води, стекла се застинала лава или още димяща, местни представители на фауната, горещи извори итн. в земята на викингите и щастливо завръщане!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, дядо Пепи каза:

Най, най-благородно Ви завиждам и се радвам за Вас! 

@дядо Пепи,благородна завист няма!

Или завиждаш,или се радваш искрено. 

Пиша това,понеже на няколко пъти го прочетох от теб.

Знам,че се радваш искрено! 

И за да не е спам публикацията ми,на гости съм.Градинско матине. Няма снимка от уважение към домакините.

Пожелавам на всички магеланци здраве и  щастливо лято!

Не е важно къде си,а с кого си!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , jungfraujoch каза:

@дядо Пепи,благородна завист няма!

Или завиждаш,или се радваш искрено. 

...

Има. Благородна завист е 2 в 1. Хем завиждаш, хем се радваш искрено.

Точно тази комбинация от чувства изпитвам като му видя ухилената физиономия на @Георги Матеев .

Как пък не се появи една мечка зад това пиано. :wink:

:biggrin:

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Браво 2
  • Смея се 20
Връзка към коментар
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

Появи се всъщност. Резултатът е, че в момента си пера гащите и се успокоявам с местна водка, но някои неща ще останат завинаги извън кадър 🙃

 

Използвам публикацията за да споделя още една социалистическа изостаналост. На всички плажове в Камчатка са забрани всякакъв вид строежи, с изключение на еко бунгала с подобен дизайн (тези от снимката са на 20-30 метра от водата). Които, естествено, се захранват изцяло със соларна енергия. Няма шефчета, няма селски връзкари, природата е с пълен приоритет. Тема за размисъл?

 

20230620_164352-01.jpeg

Даваш прекрасни идеи! На нас ни остава да чакаме 1 юли: възстановяване на електронни визи, полети от Истанбул... На много хора Камчатка също е мечта.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, jungfraujoch каза:

@дядо Пепи,благородна завист няма!

Или завиждаш,или се радваш искрено. 

Точно това същото много пъти съм си го помислял. Радвам се, че и други мислят като мен. 

Преди 1 час, ven62 каза:

Има. Благородна завист е 2 в 1. Хем завиждаш, хем се радваш искрено.

"Благородната завист" е като израза "ужасно красиво". Колко може да бъде "ужасно" красивото. Ако предизвиква ужас, то колко пък да е красиво!!? Същото и за благородната завист - завистта е порок, трови ни. Тя е сравнение. Сравненията почти винаги ни правят нещастни, защото винаги има по и най. Тези неща нямат нищо общо с благородството. Просто кофти хиперболи (оксиморони?). 

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Използвам публикацията за да споделя още една социалистическа изостаналост.

Започвам да си мисля, че това пътуване е финансирано от руската държава. 🤣 Другата възможност пък би била да преправят снимките и текстовете на Матеев и до нас да достига това. И трето мога да измисля - все пак "В Русия съм, в Русия съм", така че трябва да внимава какво пише. 😄  Разбира се, че се майтапя с това. Истината е, че се радвам (нито благородно, нито със завист 😉, а просто искрено) на всяка негова вест от толкова далечно и осъмотено място, което никога не съм имал намерение да видя. Благодаря за възможността! 

  • Харесвам 5
  • Браво 3
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 31 минути , Pantelej Putnik каза:

Същото и за благородната завист - завистта е порок, трови ни. Тя е сравнение. Сравненията почти винаги ни правят нещастни, защото винаги има по и най. Тези неща нямат нищо общо с благородството. Просто кофти хиперболи. 

Хубаво е да се добавя "аз мисля така" или "според мен...",защото не всички според мен са съвсем еднакви.😉

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 47 минути , Pantelej Putnik каза:

Същото и за благородната завист - завистта е порок, трови ни. Тя е сравнение. Сравненията почти винаги ни правят нещастни, защото винаги има по и най. Тези неща нямат нищо общо с благородството. 

Някого може да натрови, а някого да амбицира да работи над себе си и да постигне куп неща. :smile3: И тогава вече се нарича вдъхновение и мотивация. Така или иначе всички разбираме по различен начин тези понятия, защото сме неповторими и различни, макар всички дружно да се радваме на похожденията на Матеев до гз на географията и назад. :biggrin:

Някога кандидатствах в един университет и на изпита трябваше да напишем есе по тема, която я теглеха на момента. Падна се „Лицата на завистта“. Като виден чукча-писател нацвъках набързо един чаршаф с противоположни гледни точки, вероятно аргументирани, и взеха, че ми пляснаха максимална оценка. Светът и всяка негова частица са многоизмерни и многовариантни. И това му е интересното. :smile3:
 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Pantelej Putnik каза:

(оксиморони?). 

Точно така, и според мен "благородна завист" е оксиморон. Това е съчетание на привидно несъчетаеми, противоположни понятия, които ги има във всеки език. Т.е. нищо лошо не е казал @дядо Пепи, а е  изразил ясно чувствата си. "Благородна завист" за мен означава "приятно съм изненадан, радвам се и ми се щеше да можех и аз да съм там сега и, ако имам някога възможност, ще го направя."
Тъй наречената "благородна завист" много често е двигател за осъществяване на желанието ти - ето, щом еди-кой си го може, защо аз да не мога. Вземам се в ръце и действам. 

Други примери за оксиморони: виртуална реалност, страшен кеф, авангардна класика, духовна храна, благородна лъжа, публична тайна...

Край на спама.

А не е спам това, че много му се радвам и благодаря на Георги Матеев, за споделеното от този край на света, защото ми е писнало да се опитват да ме убеждават колко е ужасно и гадно там, и как тази страна "си отива"-ла.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Използвам публикацията за да споделя още една социалистическа изостаналост. 

20230620_164352-01.jpeg

Замъците по Лоара! Елегантният Шеверни и величественият Шамбор! Невероятно място! Пак ще се върна и то с цялата фамилия!

 

20230609_162030.jpg

20230609_161519.jpg

20230609_154527.jpg

20230609_151337.jpg

20230609_140015.jpg

20230609_135737.jpg

20230609_133311.jpg

20230609_154119.jpg

20230609_152706.jpg

20230609_152005.jpg

20230609_141645.jpg

Редактирано от neuromancer
политика
  • Харесвам 38
  • Браво 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

@Crazy Horse на повечето неща няма да отговоря, тъй като имам чудесно мнение за теб и въобще не искам да влизам в спорове, а и също така тая тематика върви много по ръба на правилата на форума.

 

Достатъчно е да кажа, че грам не се прехласвам, а съм просто реалист и коментирам единствено неща, които виждам и усещам лично. До момента не станах свидетел на нито едно от гореописаните неща. А пък специално свободата е толкова условно понятие, че няма накъде повече - с ръка на сърцето ти казвам, че на доста по-"цивилизовани" места съм се чувствал значително по-ограничен.

 

Като човек на света съм избрал да бъда неутрален и да не подкрепям нещо конкретно. Но същевременно неистово мразя да ми се налага мнение, особено от медии, което далеч не се случва за първи път. Как нещо е ужасно гадно, как се разпада или каквото и да е, когато това не е точно така. До момента в Русия видях поне 10 неща, които са по-добре отколкото в Европа, и това е абсолютен факт. И затова опитвам да покажа И тях, тъй като всички знаем само лошото, но има и добро, което е лесно да се изгуби в морето от дезинформация. Надявам се да бъда разбран правилно.

  • Харесвам 23
  • Благодаря 1
  • Браво 15
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, traveler каза:

Хубаво е да се добавя "аз мисля така" или "според мен...",защото не всички според мен са съвсем еднакви.😉

Ами, НЕ, не е необходимо навсякъде да пиша "според мен". Моето име (ник) седи над това, което съм написал. Ясно е, че това, което пишем, е наше мнение и не е нужно всеки път да го повтаряме. Ако имате друго мнение, просто го изразете. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

Махнали ли са вече всички скелета на Шамбор? И на мен ми се ходи пак

Да! Отивай! Гидът ми каза, че наскоро са ги махнали.

 

 

Редактирано от neuromancer
политика
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Argentique каза:

якого да амбицира да работи над себе си и да постигне куп неща. :smile3: И тогава вече се нарича вдъхновение и мотивация.

Ако мотивацията ни се корени върху завист, омраза, то егати мотивацията, егати хората....

Иначе и аз като @jungfraujoch съм убеден и съм сигурен, че @дядо Пепи е един благороден човек, който обаче използва едно кофти клише. 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • master_of_germs
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.