Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Обозначаването от  кратера Saxholl, Iceland, действащи вулкани в Исландия няма, не ми се получи цели два часа поради калпав интернет в буса и кафенето и невъзможност за качване на снимките.

 

Част от композирания текст оставям, за да знаете какви съм ги вършила и мислила в късния следобед.

 

"Бързо изкачване по много полегати стъпала, снимане във всички посоки и още по-бързо слизане. Почти 1/6 от престоя ми на земята на викингите, елфите и троловете постепенно преваля. За днес остава още среща с тюленчета и други изненади на полуостров Снафелснес и в едноименния парк.

 

Кафе пауза най-после в най-старото кафене. Тъкмо навреме, много приятно и уютно 😄

 

А междувременно и времето оправих, и вятъра укротих, точно както обичам и умея,🙃"

 

Сега нека ми е сладко, направо умирах от глад 😋   Присъстват няколко вида много вкусно приготвена риба, като салати и топли ястия, с изобилие на подправки, повечето от които не разпознавам. Още не сварвам да уважа всички. До гозбата с агнешко едва ли ще стигна, но поне ще кусна от нея.

 

В ресторанта на хотел Langaholt, който май е и за голфъри.

 

IMG_20230626_193824.jpg

 

IMG_20230626_193838.jpg

 

IMG_20230626_193844.jpg

 

IMG_20230626_193848.jpg

 

IMG_20230626_194200.jpg

 

IMG_20230626_194204.jpg

  • Харесвам 26
Връзка към коментар
преди 10 часа, ven62 каза:

Няма да кажа, че ти завиждам, че тука ще ме анатемосат.

:wink:

Чудя се с какво да се заям. :biggrin:

А, да. Не е Алгарве, а Алгарв.

---

Приятно изкарване :yahoo:и давай още снимки.

:biggrin:

 

Благодаря! Знаех си....., че ще привлека вниманието на ценителите. Добре де, приемам забележката, но Алгарвe ми допада повече на звучене.😉

Снимки ще има , само ако оцелея в жегата. В 20ч все още не се дишаше, пребивава се денем изцяло във водата :) 🍸🍸🍸

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, ven62 каза:

Няма да кажа, че ти завиждам, че тука ще ме анатемосат.

:wink:

Чудя се с какво да се заям. :biggrin:

А, да. Не е Алгарве, а Алгарв.

---

Приятно изкарване :yahoo:и давай още снимки.

:biggrin:

 

Венчо, кажи кога ще ходиш в АлгравЕ, да се възползвам и аз да букна, да мина метър докато ти си зает да си завиждаш сам на себе си 😄 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, zon каза:

Венчо, кажи кога ще ходиш в АлгравЕ, да се възползвам и аз да букна, да мина метър докато ти си зает да си завиждаш сам на себе си 😄 

Венчо се разминава с куп желани пътувания ... за сметка на други. Не се оплаквам.

 

Сега се оплаквам:

Предстои ми българското черноморие за 9 дни.  Толкова съм предубеден, че се чудя кое по-напред - ваксини ли да си бия, пробиотици ли да почна да гълтам, сухари ли да нося, пушка ли да си взема... От към пари вече се примирих. 9 дни на Албена ще ми излезнат по-скъпо от колкото 14 дни в Аликанте. 

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Шок 4
  • Браво 1
  • Смея се 19
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Anna Kalinovska каза:

Обозначаването от  кратера Saxholl, Iceland, действащи вулкани в Исландия няма, не ми се получи цели два часа поради калпав интернет в буса и кафенето и невъзможност за качване на снимките.

 

Част от композирания текст оставям, за да знаете какви съм ги вършила и мислила в късния следобед.

 

"Бързо изкачване по много полегати стъпала, снимане във всички посоки и още по-бързо слизане. Почти 1/6 от престоя ми на земята на викингите, елфите и троловете постепенно преваля. За днес остава още среща с тюленчета и други изненади на полуостров Снафелснес и в едноименния парк.

 

Кафе пауза най-после в най-старото кафене. Тъкмо навреме, много приятно и уютно 😄

 

А междувременно и времето оправих, и вятъра укротих, точно както обичам и умея,🙃"

 

Сега нека ми е сладко, направо умирах от глад 😋   Присъстват няколко вида много вкусно приготвена риба, като салати и топли ястия, с изобилие на подправки, повечето от които не разпознавам. Още не сварвам да уважа всички. До гозбата с агнешко едва ли ще стигна, но поне ще кусна от нея.

 

В ресторанта на хотел Langaholt, който май е и за голфъри.

 

IMG_20230626_193824.jpg

 

IMG_20230626_194204.jpg

Исландия - ориз, карфиол, моркови и миди. Е, "браво"!

🤯

След дълги колебания реших да ти дам втори шанс, последен.

В близките дни се яви на поправителен, 

Трябва да покажеш много сериозен напредък. Подготви се внимателно и задълбочено, имайки предвид експертността на форума по темата "Исландия".

 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 20 минути , ven62 каза:

Венчо се разминава с куп желани пътувания ... за сметка на други. Не се оплаквам.

 

Сега се оплаквам:

Предстои ми българското черноморие за 9 дни.  Толкова съм предубеден, че се чудя кое по-напред - ваксини ли да си бия, пробиотици ли да почна да гълтам, сухари ли да нося, пушка ли да си взема... От към пари вече се примирих. 9 дни на Албена ще ми излезнат по-скъпо от колкото 14 дни в Аликанте. 

:biggrin:

Единственото място на нашето море, където последно бях преди около 12-15г. и ми хареса. Дано не са променили и там нещата. Само цените на Албена не са хубави.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ven62 каза:

Исландия - ориз, карфьол, моркови и миди. Е, "браво"!

🤯

След дълги колебания реших да ти дам втори шанс, последен.

В близките дни се яви на поправителен, 

Трябва да покажеш много сериозен напредък. Подготви се внимателно и задълбочено, имайки предвид експертността на форума по темата "Исландия".

 

Моля, моля към ориз, картофи и супички просто не посягам. Карфиол не забелязах. Мидите бяха горещи, вкусни и ухаеха на чесън. Не зная дали ще се явя на поправка, гала вечерята ми продължи едно три часа и беше сериозно изпитание. За капак сънят ми избяга от късното лягане и белите нощи..

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Толкова съм предубеден

Това го остави у дома, сигурна съм, че Албена ще те изненада приятно. Вземи си само настроение, чувството за хумор да не забравиш и нали знаеш, човек вижда каквото иска да види...пък после да разкажеш как и що, че още от сега ми е много, ама много любопитно.

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Argentique каза:

Все още в Наксос, но сменяме пейзажа. Днес пуснаха мелтема.

 

20230627_113732.jpg.6ca819a39e2a4469a3932ae48bd6f662.jpg

 

20230627_112147.jpg.5c9f94c46f3695d3cafef617b7e5ac06.jpg

И вчера в махалата ни Агия Ана. За мен има прекалено много шезлонги, каквито по снимките от минали години няма.

20230627_101905.jpg.c06238ac42e18d7e7bf25622526acfb0.jpg

 

20230627_101816.jpg.87b98b77da221cd2a955c0bc41a4935e.jpg

В известната кръчма Парадизо има залез + музика на плажа.

20230627_101802.jpg.642049bea5623e3cc64173ac3f58baf4.jpg

 

20230627_101741.jpg.cd7e676bddd4cfbe9c4154af068c5537.jpg

 

20230627_101714.jpg.67868fb4611a026a763646469ff722dd.jpg

 

20230627_101620.jpg.11197f3420e5a98628f8216d1fb16015.jpg

 

Скука, общо взето. 🙂

 

И на Халки днес задуха, но сравнително слабо. Два дни морето беше като езеро. Тук е добре, защото винаги има плаж на завет. Днес такъв е Пондамос.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, bibi каза:

Настаняваме двете щерки в Нидерландия. Tilburg University, кампус. Приучи ми се!

IMG_2141.jpeg

IMG_2140.jpeg

IMG_2139.jpeg

IMG_2144.jpeg

IMG_2151.jpeg

IMG_2156.jpeg

IMG_2134.jpeg

IMG_2131.jpeg

Като платиш един, два паркинга, седнеш в някое ресторантче и храната я донесът след като вече си забравила какво точно си поръчала... и ако завали от този, нидерландския дъжд, дето благодарение на вятъра вали успоредно на хоризонта... друга песен ще запееш.

...

В тази оптимистична и ведра тема трябва да има и силно отрицателни и мрънкащи мнения за баланс. :grin:

 

---

На девойките пожелавам успех в ученето ... и в любовта.

  • Харесвам 5
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 50 минути , ven62 каза:

Като платиш един, два паркинга, седнеш в някое ресторантче и храната я донесът след като вече си забравила какво точно си поръчала... и ако завали от този, нидерландския дъжд, дето благодарение на вятъра вали успоредно на хоризонта... друга песен ще запееш.

...

В тази оптимистична и ведра тема трябва да има и силно отрицателни и мрънкащи мнения за баланс. :grin:

 

---

На девойките пожелавам успех в ученето ... и в любовта.

Ех, Венчо тя дъщеря ми така се оплакваше преди години, че сме се преместили в Белгия и то щото валяло често, не можело ли да се омъжа за италианец или испанец 😄. Сега къде мислиш тя живее, да Нидерландия, където още повече вали🙃 и заради любовта се премести 😀

Та с тебе Венчо сме колеги 😉

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

В исландския лидл, който се казва netto и има синьо-бяло лого.

 

Ако не се бях заплеснала по книгите и да търся има ли поне една на интернешънл EN, за да я придобия на цената на едно кафе американо , нямаше да закъснея с цели две минутки за срещата в буса 😎 Какво ли би било, ако бях се отбила при господаря и/или бях решила първо да си взема дозата тютюн..

 

(Явявам се неотклонно just on time, и съкафезничката ме светна, че още от първия ден имало по хейтърски дуднещи сред групата от 20 души 🙃)

 

Последната снимка е от касата, където млада исландка в топло дълго яке и по джапанки напоително беше напазарувала и надлежно се туткаше при плащането.

 

IMG_20230627_092213.jpg

 

IMG_20230627_092224.jpg

 

IMG_20230627_093430.jpg

 

  • Харесвам 12
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

 

Сега се оплаквам:

Предстои ми българското черноморие за 9 дни.  Толкова съм предубеден, че се чудя кое по-напред - ваксини ли да си бия, пробиотици ли да почна да гълтам, сухари ли да нося, пушка ли да си взема... От към пари вече се примирих. 9 дни на Албена ще ми излезнат по-скъпо от колкото 14 дни в Аликанте. 

:biggrin:

видя ли как човек и добре да живее, в трудни моменти опира до Черноморието 😉 (предполагам, внуците са оправданието)

все пак съм убедена, че хубавото там ще надделее в спомените после, но за нищо на света не снимай храната 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 19 минути , antea каза:

видя ли как човек и добре да живее, в трудни моменти опира до Черноморието 😉 (предполагам, внуците са оправданието)

...

Разбира се, че внучките ми са "виновни".

преди 20 минути , antea каза:

...

... но за нищо на света не снимай храната 😄

"Парен каша духа".

Отлично си спомням за неуместната ми шега по отношение на една от снимките ти.

:biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, ven62 каза:

От към пари вече се примирих. 9 дни на Албена ще ми излезнат по-скъпо от колкото 14 дни в Аликанте

Ай ся, стига рИва, все едно ще ходиш във Велинград. Не го разбирам.

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар

Това се казва кратер, гарниран с исландско зелено, исландско време, исландски дъжд, исландски студ, исландски лавови полета и исландски вятър. Пропуснах ли нещо? Дано до събота поне исландски сняг само отдалеч да има, като по ледниците със забулени в облаци върхове, които ще видим по-отблизо утре. Оппааа, намеко разбрах: значи утре и сняг ,😎 🙃

  

Нали става ясно как старателно и скоростно го обикалям, в дъжда и вятъра и как ме слуша заснемащия дивайс 🤓

В исландския лидл, който се казва netto и има синьо-бяло лого.

 

Ако не се бях заплеснала по книгите и да търся има ли поне една на интернешънл EN, за да я придобия на цената на едно кафе американо , нямаше да закъснея с цели две минутки за срещата в буса 😎 Какво ли би било, ако бях се отбила при господаря и/или бях решила първо да си взема дозата тютюн..

 

(Явявам се неотклонно just on time, и съкафезничката ме светна, че още от първия ден имало по хейтърски дуднещи сред групата от 20 души 🙃)

 

Последната снимка е от касата, където млада исландка в топло дълго яке и по джапанки напоително беше напазарувала и надлежно се туткаше при плащането.

 

 

IMG_20230627_160028.jpg

IMG_20230627_161021.jpg

 

IMG_20230627_161032.jpg

 

IMG_20230627_161319.jpg

 

IMG_20230627_162152.jpg

 

IMG_20230627_161725.jpg

 

IMG_20230627_161432.jpg

  • Харесвам 26
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.