Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 19 часа, Argentique каза:

Обаче днес имам повод за хвалба.  Първо, за първи път в живота видях близка светкавица от самолет на 15-на минутки преди кацане в София. И второ, излетях си първите билети от майската грешка Атина-София за 1.17€ два броя.

 

Забравих и третия повод за хвалба от агенция клю-клю. На опашката за качване в самолета точно пред нас чакаше А.Везенков – възпитан и усмихнат човек с много приятно излъчване. По обясними причини беше седнал на реда до аварийните изходи точно зад нас. :smile3:

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар

... на най-любимото летище. Пак. Принудително или на разходка, така да се каже.., понеже не летя заникъде, този път. 

 

А се боря да рекламирам към Луфтханза повреден по време на вчерашните полети боен и надежден куфар..

 

С ефикасното съдействие на представител на летищната охрана междувременно се оказа, че на гишето за рекламации, до което логично нямам достъп, чакат 7 души... По тази причина и Виваком ще предаде за обаждането ми при избиране на указания телефонен номер.

 

Оттук нататък следва търпеливо изчакване заедно с вече изнервено китайче от Ханджоу, понеже като стопели опашката, щели да почнат д вдигат телефона.. Следва скоро да застъпи и новата смяна.. Да видим. За начало отивам да пуша, та да не нервнича като китайката 😎

 

П.П. След 2 цигари време избрах отново телефона на службата по рекламиране на багажи и о, небеса, чух свободен сигнал. Директно подкарах куфара към служебния вход; само че ми се издиктува километричен номер на пощенска кутия и подкана да запиша съобщение. Тутакси сед това обаче ми се каза, че п.к. е препълнена 🙃  Двойка българки, сщо мющерийки, ме светнаха, че така било целия ден..

 

IMG_20230702_191637.jpg

 

IMG_20230702_191643.jpg

 

IMG_20230702_191720.jpg

 

IMG_20230702_191749.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Най-после и аз да се включа от Исландия. Водопадчета и коне от вчера - Грундарсфиордур и снимка от езерото в Рейкявик от днес. Днес ни приключи круиза. Ще се пробвам да сглобя някой пътепис. Като цяло, Исландия отговори на очакванията ми. Разхладихме се, видяхме прекрасни зелени поляни и красиви водопади, а сега е време да се връщаме на 38-40 С в Мадрид, че ще стягаме куфарите за България! 

Аз поне знаех какво да очаквам, докато жена ми някак си остана леко шокирана да открие коя е най-грозната столица в Европа. 😀 Но, круизът на Windstar ни накефи максимално. А, и капитанът беше наш човек- българин!

20230701_114333.jpg

20230701_122350.jpg

20230702_133145.jpg

  • Харесвам 42
  • Шок 1
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Crazy Horse каза:

Най-после и аз да се включа от Исландия. Водопадчета и коне от вчера - Грундарсфиордур и снимка от езерото в Рейкявик от днес. Днес ни приключи круиза. Ще се пробвам да сглобя някой пътепис. Като цяло, Исландия отговори на очакванията ми. Разхладихме се, видяхме прекрасни зелени поляни и красиви водопади, а сега е време да се връщаме на 38-40 С в Мадрид, че ще стягаме куфарите за България! 

Аз поне знаех какво да очаквам, докато жена ми някак си остана леко шокирана да открие коя е най-грозната столица в Европа. 😀 Но, круизът на Windstar ни накефи максимално. А, и капитанът беше наш човек- българин!

20230701_114333.jpg

20230701_122350.jpg

20230702_133145.jpg

🤔 Дали не съм видяла твоя круизен кораб в Рейкявик завчера? Сега ще проверя за името му - наснимах го от всички страни, красавец! 😊

Връзка към коментар
преди 57 минути , chandni каза:

И коя е най-грозната столица в Европа?

Не съм бил още в Сараево, Тирана, Прищина и Минск, като в последните две дори не мисля да ходя, но Рейкявик като че ли може да спори само с Прищина, ако съдя по снимки от там за най-грозна столица в Европа. Това от долу е Рейкявикската Витошка така да се каже. Днес пак я минахме. Все пак съм възхитен от исландците, че при тези условия са успели с много труд и дисциплина да постигнат такъв висок стандарт на живот. А, и аз определено не съм дошъл в Исландия заради архитектурата. Беше ми ясно след Норвегия и Оландските острови какво мога да очаквам. 🙂 По-скоро трябваше да успокоявам жена ми да не се шашка, защото я чакат прекрасни природни гледки.

20230625_115640.jpg

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Crazy Horse каза:

Не съм бил още в Сараево, Тирана, Прищина и Минск, като в последните две дори не мисля да ходя, но Рейкявик като че ли може да спори само с Прищина, ако съдя по снимки от там за най-грозна столица в Европа. Това от долу е Рейкявикската Витошка така да се каже. Днес пак я минахме. Все пак съм възхитен от исландците, че при тези условия са успели с много труд и дисциплина да постигнат такъв висок стандарт на живот. А, и аз определено не съм дошъл в Исландия заради архитектурата. Беше ми ясно след Норвегия и Оландските острови какво мога да очаквам. 🙂 По-скоро трябваше да успокоявам жена ми да не се шашка, защото я чакат прекрасни природни гледки.

20230625_115640.jpg

След известно мислене реших, че все пак Рейкявик е на предпоследно място.

Но Прищина все още има твърде малък стаж като столица, та може и да се пребори занапред да отлепи от дъното 😉

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, iMari каза:

Как стигна до там и какво е общото ти впечатление? 🙂

 

С автомобил.

Пътя е като в западна Европа от границата до Прищина. Няма трафик в града, много спокойно, вечер има парад на автомобилите по централните барове, дори в София няма такива модели каквито видяхме там.

Има хубави кафенета и кръчми.

Цените по кръчмите са по-ниски от Македония. В хранителните магазини повечето неща са македонски, сръбски, хърватски, турски, имат и местни. Кора яйца/30бр-местни са 6лв!

На обяд хапнахме в сръбска кръчма там, 1кг мешана скара, 4-5 вида меса -15 евро.🤪

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , master_of_germs каза:

След известно мислене реших, че все пак Рейкявик е на предпоследно място.

Но Прищина все още има твърде малък стаж като столица, та може и да се пребори занапред да отлепи от дъното 😉

Когато през 1999 г. побродих из Прищина един цял ден, я намерих откровено грозен и неприветлив град. За разлика от албанците в нея. Тогава интернешънъл KFOR беше навсякъде там, не само посрещаха на границата - идвах от Гостивар, със сина ми на 12 г. - младежи също и от другите континенти, а и нашенци срещнах на улицата, барабар с командира на мисията ни и девойки, Вероятно съм направила снимки за документиране, аналогово, но нямам ищах да търся снимките.

И сега ако си помисля за Грозен град, за друг освен Прищина не се сещам.

Но пък Рейкявик в един ден харесах и яко наснимах. Още повече ми допаднаха хората, които там са не само исландци, като изключвам туристите от цял свят 😊

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Явно ще изслушаме цялата аудиокнига за Магелан от Стефан Цвайг, докато минем тази проклета сръбско-българска граница.

Дотук 3,5 часа...

 

П.П. и да не вярвате на Гугъл за тази граница, че показва забавяне от 35 минути. 

  • Харесвам 2
  • Шок 13
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

Явно ще изслушаме цялата аудиокнига за Магелан от Стефан Швайг, докато минем тази проклета сръбско-българска граница.

Дотук 3,5 часа...

Поне произведението на Цвайг си струва, че и тематично е 😊

Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

докато минем тази проклета сръбско-българска граница.

Юли месец винаги е така. "Германците" са тръгнали на юг по родните си места из Анадола и Джендема. И трябва да им търпим простотиите по пътищата и чистим мърсотиите след тях. Интересното е, че само тук се държат по тоя начин. Спирал съм по отбивки, бензиностанции и места за почивка в Унгария, Сърбия. Никъде не смеят да оставят след себе си такава гняс, както у нас.   

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , дядо Пепи каза:

Юли месец винаги е така. "Германците" са тръгнали на юг по родните си места из Анадола и Джендема. И трябва да им търпим простотиите по пътищата и чистим мърсотиите след тях. Интересното е, че само тук се държат по тоя начин. Спирал съм по отбивки, бензиностанции и места за почивка в Унгария, Сърбия. Никъде не смеят да оставят след себе си такава гняс, както у нас.   

След 7 часа и 30 минути висене и на мен ми идеше да си изхвърля боклука по главата на някой. Мислех, че август е ужасният месец, но нали сме избрали сега да си ремонтираме пункта, дори не чакахме в ясни колони, ами бяхме в 6, после 3, после други 4, после пак 3 и така, за да се ръчкат, изпреварват и удрят колите и бият шофьорите.

Аз повече с кола не тръгвам...

Иначе и в Сърбия си цапат и се вижда къде е спирал катун, как не...?

  • Харесвам 9
  • Шок 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

След 7 часа и 30 минути висене и на мен ми идеше да си изхвърля боклука по главата на някой. Мислех, че август е ужасният месец, но нали сме избрали сега да си ремонтираме пункта, дори не чакахме в ясни колони, ами бяхме в 6, после 3, после други 4, после пак 3 и така, за да се ръчкат, изпреварват и удрят колите и бият шофьорите.

Юли и август е кошмар на тази граница. Няма да забравя средата на август колко часа откарахме на сръбската, а после и на унгарската граница на път към Франция. Ние минавахме ГКПП-то юни 2022-ра - течеше голям ремонт, април 2023-та ремонтът продължаваше .... Явно и до днес е така. ☹️

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Юли и август си е тормоз на много места. В събота вечер на паспортна проверка на Т2 имаше поне три самолета народ, а опашката се виеше извън лентите за „слалом“, които ги има от няколко месеца. Работеха само 4 машини за сканиране на паспорти, но включиха всички, та минахме бързо. Аз нали все гоня влака или друго, та си пътувам с паспорта навсякъде. :smile3: Какво беше после на лентите за чекиран багаж...
Иначе юли на турската граница пак е претоварено, но понеже турците отварят всички гишета, а те са безброй, криво-ляво се минава. Миналата година не сме чакали повече от час. 

Така че явно може. 

Но един път сглупих и отидохме уж на пазар в Одрин в събота. Повече такъв тормоз – не. Чакахме поне четири часа. През седмицата почти няма хора.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

След 7 часа и 30 минути висене и на мен ми идеше да си изхвърля боклука по главата на някой. Мислех, че август е ужасният месец, но нали сме избрали сега да си ремонтираме пункта, дори не чакахме в ясни колони, ами бяхме в 6, после 3, после други 4, после пак 3 и така, за да се ръчкат, изпреварват и удрят колите и бият шофьорите.

Аз повече с кола не тръгвам...

Иначе и в Сърбия си цапат и се вижда къде е спирал катун, как не...

По пиковите летни месеци, ако се минава през външна граница на ЕС, задължително трябва да се ползват алтернативни КПП-та. 

Има си схема. 

На хърватско-сръбската граница преценяш колоната от далеч и веднага свиваш към Липовац, за да минеш през Товарник - Шид. Той ти играе ролята на лакмус за сръбско - българската граница. Ако на Шид се бавиш повече от час на българо-сръбската граница направо се насочвай към Стрезимировци. 

 

П. П. Тази година се каня да изпробвам нещо ново и на отиване от сръбско да свия към Биелина (Босна) и от там в Хърватска. 

 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Днешното работно място. Елените. 

IMG_20230703_121007.jpg.652403e5853c7756a1211f8a71e127c3.jpg

 

IMG_20230703_134729.jpg.8333b73d01fa056150e4e1b05a419ec5.jpg

 

Спокойно е и има малко на брой рускоговорящи туристи. Предимно в ол инклузив хотелите са туристите. От любопитство проверих в Букинг за цена за 2+2 за седмица и ми изкара безумна цена от 3600 лв за седем нощувки в хотел Royal Park с рейтинг 4,6 в Букинг....луда работа. 

Малко снимки от плажа от вчера в компанията на един лигльо... 

IMG_20230702_125057.jpg.4a3dc56f4d2cd735cc58d9e70ba7e15b.jpg

 

IMG_20230702_125103.jpg.56f296e54d16bbcbfe83d4ecb2b1bde6.jpg

 

IMG_20230702_131859.jpg.a4b1eaaf653160ed82b663fb499e4e3c.jpg

 

  • Харесвам 27
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да си помечтаем за момента, когато със Сърбия ще сме в Шенген.

 

Двама гранични служителя си говорят и единият казва гледайки дългите опашки от пътници: "Представяш ли си свят без граници!", двамата се умълчават замечтано за кратко след което другият се стряска: "Ти луд ли си! Искаш да станем безработни ли?!

  • Харесвам 2
  • Смея се 14
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Otnesen каза:

Днешното работно място. Елените. 

IMG_20230703_121007.jpg.652403e5853c7756a1211f8a71e127c3.jpg

 

IMG_20230703_134729.jpg.8333b73d01fa056150e4e1b05a419ec5.jpg

 

Спокойно е и има малко на брой рускоговорящи туристи. Предимно в ол инклузив хотелите са туристите. От любопитство проверих в Букинг за цена за 2+2 за седмица и ми изкара безумна цена от 3600 лв за седем нощувки в хотел Royal Park с рейтинг 4,6 в Букинг....луда работа. 

Малко снимки от плажа от вчера в компанията на един лигльо... 

IMG_20230702_125057.jpg.4a3dc56f4d2cd735cc58d9e70ba7e15b.jpg

 

IMG_20230702_125103.jpg.56f296e54d16bbcbfe83d4ecb2b1bde6.jpg

 

IMG_20230702_131859.jpg.a4b1eaaf653160ed82b663fb499e4e3c.jpg

 

А ти как резервира и каква е сумата за същото настаняване?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.