Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Иван Попов каза:

Поздрави от Валенсия. 

Много хубава и приятна

Валенсия е много красива. Да си изкараш страхотно!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

Валенсия е много красива. Да си изкараш страхотно!

Благодаря ти! 

Като се прибера ще опиша някой неща! 😊

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Пътуването може да започне, от моя гледна точка.. Инак лееко закъснение, засега само пет минути, преди малко още закачаха локомотива, Сименс един мернах. Оппаа, гласово съобщение, докато пиша - варненският влак ще замине с 15 минути закъснение.. Току виж пак изпусна сгодния и остана за следващия, композиран в Лъкатник, който пък ми е любим, понеже е най-спретнат.

 

ЦГ прилича на морска, ама не съвсем. Има и много пътници с яки раници по перона.

Уж да оправдаят задължителната продажба на запазени места, но пак не ме убедиха - вагонът със запазените места този път съвсем празен. Не се задявах и този път, дамата симпатична, дори с карта платих, като знам как не обичат...

 

Приятен ми път и честит ни Ден на фотографията!

 

 

П.П. Че тръгна, тръгна... Ама се извозих до гара Подуяне, да си я преговаря и нея отблизо..  По едно време се чудех дали няма да ме спре чак в Карлово да сляза, че и жив кондуктор не се мярка... вЕрно и в БДЖ-то може да има малоумни.. Да сложат на един коловоз 2 влака, и двата за Варна! Единият през Пловдив, другият през Мездра..., Заминаващи по едно и също време... Изобщо, просто гениално.. Днес в Своге няма да се ходи, утре повтарям упражнението с повишено внимание, а днес минавам на вариант Б в програмата си. Ето защо значи съм си забравила книжката в сутрешната суматоха...

 

 

 

 

IMG_20230712_100223.jpg

 

IMG_20230712_100348.jpg

 

IMG_20230712_100613.jpg

 

IMG_20230712_104331.jpg

 

IMG_20230712_104347.jpg

 

IMG_20230712_104517.jpg

 

IMG_20230712_104610.jpg

 

IMG_20230712_104646.jpg

 

IMG_20230712_104723.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 1 час, jorocontrola каза:

Толкова спокойно място, все едно не си в Германия...

Хм, за мен досега точно Германия е била пример за вселенско спокойствие. :smile3: Като почна с градчетата по долината на Рейн и свърша с къщата на моите приятели в един южен квартал на Бон, където изкарах две седмици този април. Навън – зеленина, човешки глас не се чува никакъв, колите – електрички, добре, че пееха птички от сутринта, че да не ме заболят ушите от толкова тишина. :biggrin:
За сравнение - живея на главна улица с постоянен трафик и нощни мото надпревари, на втори етаж с голяма детска площадка под прозореца (от 8 до 22 се крещи непрекъснато :lol:) и спокойствието е мираж. :biggrin:

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , ДиянаВ каза:

От дистанцията на година време, дъщерята, на която на място Линдос й беше фаворит, тия дни каза: Калатос е най-хубавият плаж. Спокойно и чисто е, има гладки обли камъчета и няма пясък, който да ти влиза по разни места. Препоръчах го на господина по биология🙂 /въпросният господин е олицетворение на олимпийското спокойствие😄/

Наистина необичаен за наши дни плаж и толкова близо до гъчканицата. Да се чуди човек стадни животни ли сме🙂

 

Ние днес най на юг по тока на ботуша - Santa Maria di Leuca

IMG_1253.jpeg.33783fbae30ad0d9b72d5a87960d044f.jpeg
 

IMG_1321.jpeg.b264c798c1964ea990ee177a8e663ae6.jpeg

 

IMG_1291.jpeg.beba29cdc2b432eb296340154b92c2b2.jpeg


IMG_1312.jpeg.1028fb76353096258d21e5250e2cb4c3.jpeg


и плаж във вилната зона на Torre San Giovanni

IMG_1359.jpeg.53419c3849bbc1b221ffb9e75c0e3f51.jpeg

 

IMG_1336.jpeg.ac0f1aa7f1d3a5638a507b3818727675.jpeg

 

IMG_1326.jpeg.521337a1b78e1bf5cb3b650ae58087df.jpeg

Имам си портмоне - орисник  от теб в момента  ❤️

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Цвете каза:

Имам си портмоне - орисник  от теб в момента  ❤️

И аз това си помислих преди малко. В Магеланци магиите почват всяка година по Коледа❤️

Който не знае, да пробва😉

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

три поредни години магеланци заварват плажа Калатос в същия непроменен и толкова приятен вид, което си е малко чудо в съвремието 🙂 доколкото разбирам и таверната държи нивото, @Цвете? някой да отиде и до Gennadi, и ако и там е все така приятно, изобщо повече няма да мисля за други гръцки острови, които само губят от сравнението на място спрямо Родос

  • Харесвам 7
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, antea каза:

три поредни години магеланци заварват плажа Калатос в същия непроменен и толкова приятен вид, което си е малко чудо в съвремието 🙂 доколкото разбирам и таверната държи нивото, @Цвете? някой да отиде и до Gennadi, и ако и там е все така приятно, изобщо повече няма да мисля за други гръцки острови, които само губят от сравнението на място спрямо Родос

Спри се, че ще стане като с Катерини от съседната тема.:wink:

А доколкото чета и Кефалония не е същия.

преди 2 часа, stotan каза:

Анкара:

1.jpg

 

Музей на анадолските цивилизации

2.jpg

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

Крепостта

7.JPG

 

Джамията Асланхане

8.JPG

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.JPG

 

Анът Кабир- мавзолеят на Ататюрк

12.JPG

 

13.jpg

 

14.jpg

Успокоих се.

Тричането не е българско "откритие', а на анадолските цивилизации. (4-тата снимка)

 

---

Страхотна Турция показваш.

Дано наистина намериш време и вдъхновение да нахвърляш повече подробности в отделна тема.

Подкрепям @ruwenzogy.:biggrin:

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, ven62 каза:

Дано наистина намериш време и вдъхновение да нахвърляш повече п

Ще го направя, щом се върнем в София. Ще наблегна повече на полезната информация.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.