Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 18 часа, stanimir каза:

Все така казвате, ама като идете на Мълдиви после нИ мойм ви върна на село. Винаги така става !

Не е точно така - аз открих, че снимките ми генерират горе-долу един брой лайкове откъдето и да са - дали от модна дестинация, дали от някое българско село, дали на счупен бордюр в квартала! И реших, че е прекалено голяма инвестицията на 1 брой лайк за екзотична дестинация - самолетни билети, нощувки, всякакви карти кърв-мърв, да не говорим за самото време за снимане и качване на снимките. Обичам да пресмятам всичко и като тегля чертата, просто не си заслужава!

  • Харесвам 1
  • Смея се 23
Връзка към коментар
преди 6 часа, Zaro каза:

На малко спокойствие на Страшното езеро

20230730_124322.jpg.d61226898fa95d8524df56ef0e9aae93.jpg 

Ха, и аз днес бях там 🙂 Моят маршрут беше ЦПШ-Йончевото езеро-Страшното езеро-Тихото езеро-хижа Мальовица-ЦПШ. Не знам дали ще имам сили за снимки, много си надскочих възможностите с този преход 🙂 

  • Харесвам 9
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 9 минути , Eva eva каза:

Ха, и аз днес бях там 🙂 Моят маршрут беше ЦПШ-Йончевото езеро-Страшното езеро-Тихото езеро-хижа Мальовица-ЦПШ. Не знам дали ще имам сили за снимки, много си надскочих възможностите с този преход 🙂 

Ха! Да не бяхте три жени, които бяха на Йончевото около 10:30?

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Противно на впечатлението, което оставя паметникът на основателя на 5-тата република генерал Де Гол, пощата в Мец е подарък от кайзер Вилхелм II.

 

IMG_20230730_115429.jpg.01ca313e2580996ef78f1159bdf3c493.jpg

 

  • Харесвам 44
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, ДиянаВ каза:

Арапя, Миден плаж и брегът в близост☀️

Изгревът на новата седмица

Аз не проследих съвсем отблизо италианските ви плажни приключения от скоро, ама се чудех що си причинихте туй препускане с  транспорт по едиколко си време на тъй и тъй в разни посоки, ако целта ви са били плажове:girl_sigh:

Много красиви картички от Арапя ...ама то красотата е в очите на гледащия

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 25.07.2023 г. в 21:19, crazyhorse каза:

 цената на бирата!😂

  Не знам зз цената на бирата, така ми излезе.., сигурно понеже не пия бира..

 

Във всеки случай ролираме с половин часово закъснение 🌏 🏞️🏞️

IMG_20230801_142126.jpg

 

IMG_20230801_145227.jpg

 

IMG_20230801_150556.jpg

 

IMG_20230801_145749.jpg

 

IMG_20230801_154109.jpg

Редактирано от Anna Kalinovska
  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 20 часа, Kalina Ivanova каза:

Аз не проследих съвсем отблизо италианските ви плажни приключения от скоро, ама се чудех що си причинихте туй препускане с  транспорт по едиколко си време на тъй и тъй в разни посоки, ако целта ви са били плажове:girl_sigh:

Много красиви картички от Арапя ...ама то красотата е в очите на гледащия

 

 

 

Аз не противопоставям нашето море с чуждите, пристрастията ми са към последните🙂. С Арапя не съм целяла да си дозадоволя италианското море. А там защо препускахме? Защото може би съм родена в годината на коня😄 Пътуването, почивката, морето в повечето случаи се получават такива, каквито си ги направим. Доволна съм от Италия и Саленто. Пак бих отишла. Само на два плажа не ми хареса от шест и два пъти имахме неприятни ситуации с транспорта от девет дни обикаляне в различни посоки. Равносметката е в полза на хубавата Италия😄, а лятото дразнители дебнат отвсякъде и във всяка една държава🙂. Ако не бяхме отскачали от място на място как щяхме да разберем къде си струва да се върнем отново и какво да пропуснем следващия път🙂

За Арапя накратко ще кажа, че бяхме за малко - 3 нощувки. Весела компания, сладки приказки, хапване и пийване на чист въздух под пълна луна и безброй звезди, хладни вечери като за връхна дреха и не на последно място, както каза очите на гледащия🙃, са все неща, които клонят към положителни емоции и спомени. Повече подробности може да напиша в темата На море в България, като предупреждавам, че снимки на гадни неща не правя, освен на медузи, хахаха😉

Вече се прибрахме, потенето почна и това небе ще ми липсва🙂

IMG_1629.jpeg.870c59bd5793888b73d150deff89e64b.jpeg

  • Харесвам 27
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, Kalina Ivanova каза:

Аз не проследих съвсем отблизо италианските ви плажни приключения от скоро, ама се чудех що си причинихте туй препускане с  транспорт по едиколко си време на тъй и тъй в разни посоки, ако целта ви са били плажове:girl_sigh:

 

Подозирам, че @ДиянаВ обикаля всички плажове (и снима изгреви и залези), защото пише „Кратка сравнителна монография на плажовете по света и у нас“ (не повече от 2000 стр.). Нооо ще има жестока конкуренция в лицето на други тукашни посетители. :girl_haha::lol:
А като я напише, ще си ходи вече само на любимите сто плажа. И на Майорка, на пяна парти. И при мен на Мадейра, че тия банани сами няма да се оберат. :blum3:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 20 минути , Argentique каза:

Подозирам, че @ДиянаВ обикаля всички плажове (и снима изгреви и залези), защото пише „Кратка сравнителна монография на плажовете по света и у нас“ (не повече от 2000 стр.). Нооо ще има жестока конкуренция в лицето на други тукашни посетители. :girl_haha::lol:
А като я напише, ще си ходи вече само на любимите сто плажа. И на Майорка, на пяна парти. И при мен на Мадейра, че тия банани сами няма да се оберат. :blum3:

След студената вода на нашето море мисля, че съм готова и за плажовете по океаните🤣

@Argentique няколко пъти съм се засичала да си мисля: крастата ми за препускане може да изпадне в лека ремисия само след пътуване с теб😂. Това с най-добри чувства го казвам😄

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 31 минути , ДиянаВ каза:

...снимки на гадни неща не правя, освен на медузи...

А, не с лошо, моля 🙂  Те са едни такива мекички, ефирни, реещи се волно, истинска феерия в родната им стихия. Е, може да те поопари някоя, но бързо отшумява. 

Странно, вече наченахме август, а се срещат тук-там само единични дребни медузчета. Това за около Варна , от Дружба до Камчия. Преди е имало периоди, когато особено по-навътре човек плува в малко силно казано, но,  в "супа от медузи". Но си има лек де, през такива пасажи плувам със затворени очи 🙂 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 53 минути , ДиянаВ каза:

 

@Argentique няколко пъти съм се засичала да си мисля: крастата ми за препускане може да изпадне в лека ремисия само след пътуване с теб😂. Това с най-добри чувства го казвам😄

 

Не се надявай. На ремисия де. :blum3:
Ти си с вродено заболяване „конски тропот“ и Argentique не може да те спаси. :biggrin:
И аз си мислех, че моята спътничка ще се откаже от мен след петте полета за пет дни по маршрута, дето ни го доизмисли @Фил, но тцъ, не се отказа и иска още. :girl_haha:Верно, че малко я жалех, защото е с десетина години преднина в сравнение с мен, но ти си по-малка и няма да те жаля. :lol:
Така че като му дойде времето, ще ни измислят тук добри хора осем полета за три цяло и четиринайсет дни плюс влак, автобус, кораб, платноходка, камила, водно колело и тръгваме. Примерно. Въобще не се шегувам, взимам те веднага – отдалеко виждам, че нямаш акъл по онзи начин, който ми харесва. :girl_in_love::biggrin:

И за да бъде спамът само 99% – ето.

 

358138714_10161101032362148_1788468641437311848_n.jpg.694954155970a67e8ae348e490831ab4.jpg


Вчера ходих до офиса и видях, че дейностите по Източната порта на Филипопол са напреднали до степен на стърчащи колони в сравнение с преди няколко седмици.
Скоро, след някоя годинка, туристите, дето ги стоварват от автобусите на близкия паркинг, ще се дивят на готовата конструкция, а няма само да гледат към дупката през оградата, както беше досега. Дано само не прекалят с „реставрацията“.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Истанбул, в хотел за една нощувка. Намира се на около четвърт час от летището. Срещата с шатъла се осъществи бързо, извозването също.

 

Излязох уж я за дьонер, я за кьофте  -  риба на улицата, хамси й казват на сардината тук, ако не греша, след 19.30 - йок, от предишни идвания Лалели знам и не търча на 400 м според рецепционистите да проверя. Съзрях малък супер по диагонал насреща и се нахраних още по-добре. Усуканото като плитка Беше вкусен кашкавал.

 

Сега се терзая дали знамето наистина е с мен, но няма да проверявам - да не ми избяга сънят.. Сигурно е в раницата, че нали в Африка багажът ми дойде на четвъртия ден, а можеше и хич да не дойде.. Оттогава слагам истински важни неща в нея. Стая с гледка няма, защото улицата с шумен трафик не е гледка.

 

Утре последователни полети до Новоросийск и Улан Уде. Кофти време с дъжд в прогнозата, ама каквото, такова. Нося си мерино, полар и мембранно яке и няма страшно. Утре вечер съм в Бурятия.

 

IMG_20230801_185131.jpg

IMG_20230801_191216.jpg

IMG_20230801_201831.jpg

IMG_20230801_202136.jpg

IMG_20230801_204005.jpg

IMG_20230801_204640.jpg

IMG_20230801_201711.jpg

  • Харесвам 23
Връзка към коментар
преди 6 часа, Anna Kalinovska каза:

Истанбул, в хотел за една нощувка. Намира се на около четвърт час от летището. Срещата с шатъла се осъществи бързо, извозването също.

 

Излязох уж я за дьонер, я за кьофте  -  риба на улицата, хамси й казват на сардината тук, ако не греша, след 19.30 - йок, от предишни идвания Лалели знам и не търча на 400 м според рецепционистите да проверя. Съзрях малък супер по диагонал насреща и се нахраних още по-добре. Усуканото като плитка Беше вкусен кашкавал.

 

Сега се терзая дали знамето наистина е с мен, но няма да проверявам - да не ми избяга сънят.. Сигурно е в раницата, че нали в Африка багажът ми дойде на четвъртия ден, а можеше и хич да не дойде.. Оттогава слагам истински важни неща в нея. Стая с гледка няма, защото улицата с шумен трафик не е гледка.

 

Утре последователни полети до Новоросийск и Улан Уде. Кофти време с дъжд в прогнозата, ама каквото, такова. Нося си мерино, полар и мембранно яке и няма страшно. Утре вечер съм в Бурятия.

 

IMG_20230801_185131.jpg

IMG_20230801_191216.jpg

IMG_20230801_201831.jpg

IMG_20230801_202136.jpg

IMG_20230801_204005.jpg

IMG_20230801_204640.jpg

IMG_20230801_201711.jpg

Все му викам Новоросийск на този Новосибирск - извините пожалуйста. Докато се върна, трябва да съм усвоила правилното. Прекрасна сряда за Всички!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • marycap
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.