Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

На 1.08.2023 г. в 19:19, ДиянаВ каза:

Аз не противопоставям нашето море с чуждите, пристрастията ми са към последните🙂. С Арапя не съм целяла да си дозадоволя италианското море. А там защо препускахме? Защото може би съм родена в годината на коня😄 Пътуването, почивката, морето в повечето случаи се получават такива, каквито си ги направим. Доволна съм от Италия и Саленто. Пак бих отишла. Само на два плажа не ми хареса от шест и два пъти имахме неприятни ситуации с транспорта от девет дни обикаляне в различни посоки. Равносметката е в полза на хубавата Италия😄, а лятото дразнители дебнат отвсякъде и във всяка една държава🙂. Ако не бяхме отскачали от място на място как щяхме да разберем къде си струва да се върнем отново и какво да пропуснем следващия път🙂

За Арапя накратко ще кажа, че бяхме за малко - 3 нощувки. Весела компания, сладки приказки, хапване и пийване на чист въздух под пълна луна и безброй звезди, хладни вечери като за връхна дреха и не на последно място, както каза очите на гледащия🙃, са все неща, които клонят към положителни емоции и спомени. Повече подробности може да напиша в темата На море в България, като предупреждавам, че снимки на гадни неща не правя, освен на медузи, хахаха😉

Вече се прибрахме, потенето почна и това небе ще ми липсва🙂

IMG_1629.jpeg.870c59bd5793888b73d150deff89e64b.jpeg

@ДиянаВнапълно съм съгласна. По същият начин преди години, се позиционирахме в Геноа и всеки ден с влака ходихме на различно място на плаж- Сестри Леванто, Санта Маргарита и Портофино. Тази година решихме на едно място в Барлета и до момента не съжаляваме.Голям, пясъчен плаж и сладолед, доставен директно с количка . 

20230802_130348.jpg

  • Харесвам 26
Връзка към коментар
Преди 1 час, ива валя каза:

@ДиянаВнапълно съм съгласна. По същият начин преди години, се позиционирахме в Геноа и всеки ден с влака ходихме на различно място на плаж- Сестри Леванто, Санта Маргарита и Портофино. Тази година решихме на едно място в Барлета и до момента не съжаляваме.Голям, пясъчен плаж и сладолед, доставен директно с количка . 

20230802_130348.jpg

А цааааареееевицааааа-царевичандоооооооооооо има ли?🤣 Ако не, какъв плаж е тогава😜

  • Шок 1
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 6 часа, muchachote каза:

БонифаЧо е градчето😁

Тук всичко си има по няколко имена, така че сигурно си прав😀

На табелите всичко е изписано на корсикански и на френски, а италианското влияние е много силно. Аячо например се оказа Ажассио, а най-вероятно и това не е най-точното произнасяне. 

На много места френския начин на изписване е задраскан с черен спрей. Много от табелите са простреляни и то многократно.

IMG_20230801_200221.jpg.03a2cf290e1f483ec3eec0f1bd265e38.jpg

 

IMG_20230801_200158.jpg.f8d734b8b73b5258dc8c2fdcd151f852.jpg

 

IMG_20230801_200103.jpg.815d0c1b9614578fa095bd0eaf634cb4.jpg

Има простреляни табели и в самите градове. Тук се изживяват в нещо като полудив Запад😀

Вчера видяхме от високото, че нещо гори. Двама братя държали най-голямата автоморга в Бастия, но нещо се скарали и единият я запалил. Това е централна новина тук. И двамата били известни гангстери и сега очакват поредната вендета. 

  • Харесвам 18
  • Шок 11
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, ДиянаВ каза:

А цааааареееевицааааа-царевичандоооооооооооо има ли?🤣 Ако не, какъв плаж е тогава😜

Да ти кажа, не съм бил на плаж в Пулия, където да не е имало:

"Кокоо, белло коккоооо! Протеине, витамине, коккоооооо!"

  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Да ти кажа, не съм бил на плаж в Пулия, където да не е имало:

"Кокоо, белло коккоооо! Протеине, витамине, коккоооооо!"

Има, да. Продавачи-викачи  на царевица и при нас имаше.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , master_of_germs каза:

Да ти кажа, не съм бил на плаж в Пулия, където да не е имало:

"Кокоо, белло коккоооо! Протеине, витамине, коккоооооо!"

Май не си превеждам правилно "Кокоо, белло коккоооо!"🤔

:wink:

  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 11 часа, master_of_germs каза:

Да ти кажа, не съм бил на плаж в Пулия, където да не е имало:

"Кокоо, белло коккоооо! Протеине, витамине, коккоооооо!"

Трети ден на плажа в Барлета и коккооо няма, но пък имаше роклички по 3,5 евро

20230803_130917.jpg

  • Харесвам 11
  • Смея се 16
Връзка към коментар
На 2.08.2023 г. в 1:10, Anna Kalinovska каза:

Утре последователни полети до Новоросийск и Улан Уде. Кофти време с дъжд в прогнозата, ама каквото, такова. Нося си мерино, полар и мембранно яке и няма страшно. Утре вечер съм в Бурятия.

Как е в Русия.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, dimitrov6 каза:

Как е в Русия.

Спасибо, что попросил 😀

 

В Русия бях само два часа и нещо - в Новосибирск, за смяна на полета: от един зелен Боинг с един по-зелен ембраер. 

Летището, отвътре и отвън, със силно соц нюанси.. Пирогата уж с вишни - силно изкуствена и постна. Излизам да пуша, такси ми предлагат. Понечвам да вляза обратно в халето, входът отделен от изхода и на 500 м в противоположната посока, нищо, че през скенер минаваш всеки път..

На връщане пак ще се мерна в Русия, сякаш в Иркутск има и нощувка. Та може би да видя и усетя повече руско.

 

Инак съм в Бурятия, Сибир, още една седмица. И тук е доста съветско, в столицата Улан Уде, а на някои места по-малко - като в Иволгинския дацан и в староверско село. Все (чете се Всьо) очень хорошо 🤩

 

На снимката са домакините ни старообредници, които хем ни нагостиха, хем ни попяха и потанцуваха, че и двамина от нас в присъствието на сина им повторно ожениха по техния вековен обичай.

 

IMG_20230804_190710.jpg

 

 

#вмоментасъм

  • Харесвам 39
  • Браво 6
Връзка към коментар

От днес вече на Байкал. 

По пътя от Улан Уде разгледахме девически манастир, опитахме манастирски палачинки с пълнеж по желание, а сега се наслаждаваме на бурятската кухня. Моят избор, разбира се, е морски - и при салатата, и при основното ястие.

 

 

IMG_20230805_102640.jpg

 

IMG_20230805_102757.jpg

 

IMG_20230805_102937.jpg

 

IMG_20230805_103144.jpg

 

IMG_20230805_103421.jpg

 

IMG_20230805_122630.jpg

 

IMG_20230805_125620.jpg

 

IMG_20230805_122648.jpg

 

IMG_20230805_124924.jpg

 

IMG_20230805_125654.jpg

 

IMG_20230805_140359.jpg

Редактирано от Anna Kalinovska
  • Харесвам 42
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • Бръмбар
    • iaia_mama
    • Monika_Koko
    • master_of_germs
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.