Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Не пропускайте за нищо на света залез на някое от тепетата в Пловдив. Гледките са уникални. За съжаление Рахат тепе е затворен от половин година, та тази година отидох на Дановия хълм - не съм се качвала от години. Струва си! Интересно е обаче, че там имаше само чужденци...

А какви неща могат да се случват на това тепе... толкова фантазирах там в отиващия си ден.

Честит празник на всички!

IMG_1627.JPG

IMG_1632.JPG

IMG_1609.JPG

IMG_1611.JPG

IMG_1612.JPG

IMG_1614.JPG

IMG_1618.JPG

IMG_1620.JPG

IMG_1625.JPG

IMG_1636.JPG

IMG_1643.JPG

IMG_1644.JPG

  • Харесвам 28
Връзка към коментар
преди 9 часа, Kalina Ivanova каза:

А септември е най прекрасното време за море, има си от всичко по много...

Чета, че някъде по #нашетоморе все сега #септември е имало в повече и от дъжда, та коли, хора, каравани.....#всичковморето.

Колкото и да се напъваме, нашето море е до август. После вали веднъж и това беше. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 4
Връзка към коментар

Е щото в близката ви Гърция не вали тия дни. Не знам защо въобще го написа точно по повод поста на тази възпитана и позитивна дама Калина. Не е така, както го заявяваш. Била съм 2-3-5 септември и си беше чудесно, дори на северното Черноморие. Била съм на 3 октомври и в южна Сицилия. Имаше наводнения, каквито не помнят, но иначе обещават 360 слънчеви дни. Е как пък уцелих точно другите 5 дни😛. Така че климатичните промени са си фактор. По тази линия Русе се очертава като климатичен рай😄. Няма ги зимите със северняка по описание на Вазов и Ботев, сушаво е от мноооого време. Заповядайте, въпреки че аз си гледам встрани към климатичните изненади😉.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Pantelej Putnik каза:

Чета, че някъде по #нашетоморе все сега #септември е имало в повече и от дъжда, та коли, хора, каравани.....#всичковморето.

Колкото и да се напъваме, нашето море е до август. После вали веднъж и това беше. 

Криво, че и медийно го разбираш нашето море.

Доколкото и аз чета новини същите природни стихии вилнеят и в любимата ти Гърция.

Всеки вижда това, което иска да види в крайна сметка. 

 

 

 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Е щото в близката ви Гърция не вали тия дни. Не знам защо въобще го написа точно по повод поста на тази възпитана и позитивна дама Калина.

Дали постът е от Калина, която много уважавам и дори снощи бях в хотел, за който ползвах код от нея, или постът би бил от който и да е, то сезоните за почивка на нашето море са си ясни. След 15-20 август половината хотели и ресторанти затварят в "Меката" на нашите курорти - Слънчев бряг. 

Може би просто влязох лошо с бутонките точно на Калина. Тя няма вина за това, че нашето море не става през септември....а и през всички други месеци 😜

Иначе вчера не спря да вали в Мецово. Цял ден, много яко. Каньона Викос някой друг път. 

20230906_124304.jpg.b0b99e7d8cc032f853a2dbaa23c7a6ca.jpg

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Pantelej Putnik каза:

Дали постът е от Калина, която много уважавам и дори снощи бях в хотел, за който ползвах код от нея, или постът би бил от който и да е, то сезоните за почивка на нашето море са си ясни. След 15-20 август половината хотели и ресторанти затварят в "Меката" на нашите курорти - Слънчев бряг. 

Може би просно влязах лошо с бутонките точно на Калина. Тя няма вина за това, че нашето море не става през септември....а и през всички други месеци 😜

Иначе вчера не спря да вали в Мецово. Цял ден, много яко. Каньона Викос някой друг път. 

20230906_124304.jpg.b0b99e7d8cc032f853a2dbaa23c7a6ca.jpg

Замисли се, че влизаш в демагогия. Не са малко мненията ти, в които споделяш възгледи за разбиране към други (източни) култури и нации, но тук трябва да се черни всичко. Япония не е на суперлативите, но Сейшелите са реалното измерение на Рая. Всичко това са лични възприятия според времето, мястото и точно личната емоция. Аз също имам такива, както и всеки тук. Защо на Калина морето да е по-малко емоционално?

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 23 минути , Pantelej Putnik каза:

Дали постът е от Калина, която много уважавам и дори снощи бях в хотел, за който ползвах код от нея, или постът би бил от който и да е, то сезоните за почивка на нашето море са си ясни. След 15-20 август половината хотели и ресторанти затварят в "Меката" на нашите курорти - Слънчев бряг. 

Може би просно влязах лошо с бутонките точно на Калина. Тя няма вина за това, че нашето море не става през септември....а и през всички други месеци 😜

Иначе вчера не спря да вали в Мецово. Цял ден, много яко. Каньона Викос някой друг път. 

20230906_124304.jpg.b0b99e7d8cc032f853a2dbaa23c7a6ca.jpg

Ооо, доста кофти беше около Мецово. Ние минахме от там и се отказахме да спираме в пороя. Телефоните пищяха предупредително през половината път и чак почнахме да се радваме на тунелите. 

Ще ти го снимам през октомври Викос, ако имаме повече късмет 🙂 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Понеже плановете ми за тези дни не включват дъжд, а и след като в България и Гърция вали, то се преместихме там, където няма дъжд.

За пръв път съм в Албания. 

Гирокастро

20230907_121823.jpg.ebfe229b93659c54e32692a55709f8c3.jpg

 

20230907_123545.jpg.7fa1152fbb429587696779fc8b705640.jpg

 

20230907_124506.jpg.ba94b2ee6ec42019c61a63c513c37ea7.jpg

 

20230907_124828.jpg.5244aab5f82afce6c9c519b318136b47.jpg

 

20230907_132510.jpg.aed1b00e082446e7fa1d75460709adf9.jpg

 

20230907_132640.jpg.adaea4f755201f82f8d9c3667a36dd8c.jpg

 

20230907_133910.jpg.a32a3f0b3fb50ded30d5e8303ae05e98.jpg

 

20230907_135359.jpg.a9b48bca261678f841af9ff3fbac39cc.jpg

 

20230907_144416.jpg.5372b73b0c09b16834bdd1b98f9ffbf7.jpg

 

Саранда

20230907_164818.jpg.4ae9653fd356c939ddee54fdba1d6f92.jpg

 

Албанските планини ми харесаха. Досега ми харесват и пътищата. 

Дано не завали и тук, че трябва да хващаме подводницата за Египет.

  • Харесвам 34
Връзка към коментар

Мислех да му се нахвърля и аз на @Pantelej Putnik, но прочетох какво е написал и в другата тема и ми стана криво. Да си в Гърция и да е кофти времето е едно, но заедно с това виното ти да излезе хем скъпо, хем кисело.....ееееми веднага му простих на човека. 😜 За "Меката" и Слънчев бряг също ще го подмина. Само една снимка пускам от това море дето не ставало през септември. Панталей, не че те дразня, но това е моята гледка днес. Слънчево и топло, зеленина, морето все още е бурно, но е чай. А сме на север. Не се ядосвай, пий нещо твърдо. 😘 А за другия септември, само кажи и ще ти намеря нещо по твой вкус...на нашето моренце.😑☺️

IMG_20230907_135624018_HDR.jpg

П.п. Това, което се случи по южното Черноморие наистина е трагедия, но слава Богу, не се случва всяка година. От Созопол надолу морето е топло и ласкаво и до края на септември.  Толкова красота има по нашето крайбрежие, наистина се изненадвам как упорито се забравя това, а се дълбае в негативното.

  • Харесвам 23
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , ДиянаВ каза:

Всичко това са лични възприятия според времето, мястото и точно личната емоция. Аз също имам такива, както и всеки тук. Защо на Калина морето да е по-малко емоционално?

Точно така - лични възприятия са. Пиша за личните ми възприятия. Япония за мен не е нито "нечовешки красива", нито "извънземна". На Сейшелите се почувствах райски и така се опитах да го опиша. На Белинташ (България) ми хареса и го препоръчах. На комплекс Мелницата (към Ст. Загора, България) ми хареса и го препоръчах. Жеравна, Копривщица..... Не мисля, че очерням българското. 

Просто това "има си по много" на нашето море на фона на наводненията.....

Може би обаче не бях прав по този начин. Трябва да се извиня на @Kalina Ivanova

Калина, извини ме, моля! Не бях прав! Ако има нещо хубаво на нашето море, то това са стъпките по пясъка на твоето дете и развълнуваните ръце на мама, която го снима. 😘

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 23 минути , Pantelej Putnik каза:

Точно така - лични възприятия са. Пиша за личните ми възприятия. Япония за мен не е нито "нечовешки красива", нито "извънземна". На Сейшелите се почувствах райски и така се опитах да го опиша. На Белинташ (България) ми хареса и го препоръчах. На комплекс Мелницата (към Ст. Загора, България) ми хареса и го препоръчах. Не мисля, че очерням българското. 

Просто това "има си по много" на нашето море на фона на наводненията.....

Може би обаче не бях прав по този начин. Трябва да се извиня на @Kalina Ivanova

Калина, извини ме, моля! Не бях прав! Ако има нещо хубаво на нашето море, то това са стъпките по пясъка на твоето дете и развълнуваните ръце на мама, която го снима. 😘

И аз се извинявам, ако съм те нападнала или нахвърлила🙂. Тази вечер така се случи. Имам комшия, университетски преподавател в Нант, Франция, който идва дотук, дори и след като майка му почина, за да се катери по разни скали из Русенския Лом. Към 60 годишен е и това го прави откакто живея тук /близките поне 15 години/ След разговор с него тази вечер се изострих 🙂. Инфраструктурата и пътищата ни е болното място, не сезоните и климатът🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

И аз се извинявам, ако съм те нападнала или нахвърлила🙂. Тази вечер така се случи. Имам комшия, университетски преподавател в Нант, Франция, който идва дотук, дори и след като майка му почина, за да се катери по разни скали из Русенския Лом. Към 60 годишен е и това го прави откакто живея тук /близките поне 15 години/ След разговор с него тази вечер се изострих 🙂. Инфраструктурата и пътищата ни е болното място, не сезоните и климатът🙂

Не е нужно да се извиняваш на мен. 🙂 Ти си ми мило другарче (това не се променя) и когато не съм прав, не бива да ми го спестяваш. 

А иначе имаме много "болни места" в БГ. Скоро някъде тук бях написал, че ние (тук имам предвид моето семейство) не бягаме от нашето море, а от българите. Не сме от най-добрите хора (нека така го кажа) за съжаление. Няма обаче да минат и 200 години и ще сме съвсем добри 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Pantelej Putnik каза:

Не е нужно да се извиняваш на мен. 🙂 Ти си ми мило другарче (това не се променя) и когато не съм прав, не бива да ми го спестяваш. 

А иначе имаме много "болни места" в БГ. Скоро някъде тук бях написал, че ние (тук имам предвид моето семейство) не бягаме от нашето море, а от българите. Не сме от най-добрите хора (нека така го кажа) за съжаление. Няма обаче да минат и 200 години и ще сме съвсем добри 🙂

И ти си ми приятел🤗. Иначе как щях да разбера, че това Мецово е в Гърция😂

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Точно така - лични възприятия са. Пиша за личните ми възприятия. Япония за мен не е нито "нечовешки красива", нито "извънземна". На Сейшелите се почувствах райски и така се опитах да го опиша. На Белинташ (България) ми хареса и го препоръчах. На комплекс Мелницата (към Ст. Загора, България) ми хареса и го препоръчах. Не мисля, че очерням българското. 

Просто това "има си по много" на нашето море на фона на наводненията.....

Може би обаче не бях прав по този начин. Трябва да се извиня на @Kalina Ivanova

Калина, извини ме, моля! Не бях прав! Ако има нещо хубаво на нашето море, то това са стъпките по пясъка на твоето дете и развълнуваните ръце на мама, която го снима. 😘

Не приемам лично нападките ти. 

Живея на морето и (още много като мен има да знаеш) и всеки ден чувам, как чуждите нам хора го обожават това море (за чуждeнци говоря, за теб вече знаем че не го харесваш) Харесват климата ни, море и планина в едно, храната, за която ние мрънкаме, но за тях е супер, щото при тях е още по plastik. Е, пътя от летището бил лош, лош е верно....но на втория ден са го забравили и си го припомнят, като си тръгват... Въпреки всичко, чувам ...Идвам тук от 45години...или Идвал съм с нашите на палатка, спомням си това, а къде са тези къмпинзи...ами няма ги, сега са ризорти...е, жалко...но морето и храната пак е супер, догодина пак ще дойдем и идват, водят и приятели.

Днес си поговорих с 4 млади кубинки-работят тук, боже мили...знаете ли какво бяха купили на майките си за подаръци...пластмасови саксийки за цветя...казаха ми, че на това ще се радватнай- много, а имат безумно красиво море, за което ние купуваме прескъпи билети.

Такива ми ти работи

 

 

 

 

 

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Мецово е в Гърция😂

Още се смея на баща ми, като каже: "Милано е един дъждовен град". Веднъж е бил и е валяло. Това е. 

"Пантелей, разкажи за Мецово." "Ами, в Мецово не спира да вали и лошо вино." А иначе суперлативите от този форум за храната там ми остават чужди. За 2 хранения в различни ресторанти мога да кажа, че това досега беше най-лошата храна в Гърция. Това е обаче мое мнение и на останалите от семейството ми, не бих желал да ангажирам никой с него. Моля никой не го приема лично, освен  ако лично не е готвил вчера в ресторант в Мецово. Просто отново очаквах "нечовешки вкусна" храна. А то - не ми било вкусно, най ми било гнусно (само заради римата 😄). 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kalina Ivanova каза:

Не приемам лично нападките ти. 

Живея на морето и (още много като мен има да знаеш) и всеки ден чувам, как чуждите нам хора го обожават това море (за чуждeнци говоря, за теб вече знаем че не го харесваш) Харесват климата ни, море и планина в едно, храната, за която ние мрънкаме, но за тях е супер, щото при тях е още по plastik. Е, пътя от летището бил лош, лош е верно....но на втория ден са го забравили и си го припомнят, като си тръгват... Въпреки всичко, чувам ...Идвам тук от 45години...или Идвал съм с нашите на палатка, спомням си това, а къде са тези къмпинзи...ами няма ги, сега са ризорти...е, жалко...но морето и храната пак е супер, догодина пак ще дойдем и идват, водят и приятели.

Днес си поговорих с 4 млади кубинки-работят тук, боже мили...знаете ли какво бяха купили на майките си за подаръци...пластмасови саксийки за цветя...казаха ми, че на това ще се радватнай- много. Такива ми ти работи

Разбирам, че не ми прощаваш. 😔

А иначе - много пъти в този форум сме говорили защо не ходим или поне не предпочитаме нашето море. На много места можеш да видиш мнения в този смисъл. Морето си е море. Хубаво е. Манталитетът обаче "ден година храни" не е по вкуса на всеки. Не понасям хора, които ще те подхлъзнат веднага, когато се разсееш, защото "кьорав карти не играй". Не ми е кеф, докато пия с кеф бира (само бира, защото е 4 следобед), келнерът да вика на колегата си зад врата ми: "Ще помагаш ли с отсервирането, че при тази поръчка!"

Не ме кефи "баровец" да си поръчва в кафене нещо, което не се продава там и да вдига скандал, така, че всички през 3 села да чуят, защото той искал раци в кафене. Не ме кефи да гледам как човекът, който събира такса за чадърите, хваща и хвърля чантата на рускиня, която не плаща или е платила, но... А той и разпилява нещата по плажа.

Когато всеки път се случва нещо подобно, гарнирано със същото, то това ми проваля отпуската. А това вече е скъпо, твърде скъпо. Толкова скъпо, че не мога да си го позволя. Имам 1 почивка в годината и не искам да я прахосвам.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Lindt
    • Hristo2201
    • Граф Вронски
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.