Прескочи до съдържание

Хумор - архив 2015г.


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Една блондинка спира на светофар и едно циганче й мие стъклото. Тя му дава 10 лева и продължава нататък. На следващия светофар гледа същото циганче, пак й мие прозореца. Не се минало много време, тя спряла на трети светофар, отново вижда същото циганче и му казва:
- Виж ще ти дам 15 лева, ако ми кажеш как стигаш от един светофар до друг преди мен.
А циганчето отвърнало:
- Дай 20 лева и ще ти кажа как да излезеш от кръговото.

 

*****


Възрастен мъж лежи на смъртното си легло, а около него си играе малкото му внуче. По едно време дядото усетил от кухнята да се носи аромата на любиииимите му кюфтенца. С последни сили се надигнал леко и казал на внук си:

- Пепи, иди моля те до кухнята и ми донеси едно кюфтенце, че много ми се прияде.

Отишло детето, след малко се върнало и казало:

- Не може, баба каза, че са за погребението!

Редактирано от achieva
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

* * *

Ангела Меркел застанала пред един банкомат да тегли пари. По едно време зад гърба й изскочил Алексис Ципрас:

- Ангела, искам тихо и кротко да изтеглиш парите и да ми ги дадеш. Ясно ли е? 

Тогава Ангела Меркел пъхнала картата си в банкомата, въвела наобратно ПИН-кода си и веднага дошъл Юнкер, който подпалил врата на Ципрас!

* * *

Премиерът на Гърция Алекис Ципрас обяви, че с ферибот от Тасос и с 50 свои спътници отива да търси Златното руно, с което после да погаси дълговете на Гърция.

* * *

След задълбочени анализи финансови експерти са открили, че по-страшно от кредита на Гърция е само ипотечен кредит в България.

* * *

Служители на Световната банка пък коментираха кризата в южната ни съседка така: "Че Гърция ще фалира беше ясно още, когато си избраха премиер, чието име - Ципрас, на техния език звучи като фалирала държава - Кипрос."

* * *

Управляващите в Гърция взаимстваха за мото на референдума олимпийския принцип: "Важното не е да си победил, а да си се борил добре!"

* * *

Алексис Ципрас въобще не се притеснявал, че скоро може да бъде свален от власт и да остане без работа. Пред свои приятели той признал следното:

- От българите знам, че срамна работа няма и затова ще гледам възрастни хора. Даже имам предварително споразумение да ходя да пера и да чистя на една германска баба на име Меркел.

* * *

Само за една нощ младият британец Том Фийни събра половин милион евро дарения за Гърция... и получи немско гражданство!

* * *

Вчера в Атина е имало обир на банка - откраднати са всички химикалки с връвчица!

* * *

Финансовият министър на Гърция Янис Варуфакис разговарял с премиера Ципрас:

- Шефе, - казал Варуфакис - било е ясно, че ще стигнем дотук. Когато теглиш кредит, ядеш и пиеш, не връщаш парите, после пак теглиш кредит, ядеш и пиеш, не връщаш парите- рано или късно е щяло да се стигне до фалит.

- И кой го твърди това?

- Аристотел, който е измислил логиката!

* * *

Алексис Ципрас отишъл при Ангела Меркел и я попитал:

- Ангела, защо ни го причиняваш всичко това?

- Това е моето отмъщение за подпалването на Райхстага! - казала Меркел.

- Какво общо имаме ние? - озадачил се Ципрас - Райхстага го подпалиха  Ван дер Любе и Георги Димитров!

- Да, ама вашият човек Прометей даде огъня на хората, нали?! 

* * *

След като в Гърция обявиха, че на ден от банкоматите гражданите могат да теглят максимум 60 евро, най-известният воин по гръцките земи вече не е Леонид, а Лимит!

* * *

До интересно заключение са стигнали група гръцки учени. Според тях единственото нещо, което може да разтури опашка пред гръцки банкомат е радиоактивен облак от Чернобил. 

* * *

Премиерът на България Бойко Борисов също коментира кризата в Гърция. Пред елита на ГЕРБ Борисов заявил:

- Абе, тоя Ципрас е голяма балама. Как веднъж поне не се сети да каже: "Папандреу е виновен"?!

* * *

Маг Светлина отишла при Бойко Борисов, за да му каже как ще се отрази кризата в Гърция на България:

- Бойко, виждам 2030 година - на Кулата има тапа от автомобили - хиляди гърци идват на почивка в България!

* * *

Бойко Борисов заяви, че в Баку се е здрависал с Владимир Путин и успокои, че никой на никого няма да обявява война. 

Пред медиите обаче Борисов спести едно от нещата, които му е казал Путин. В Баку руският президент прошепнал в ухото на Бойко:

- Абе, да те питам нещо дали е верно. Лавров ми каза, че кризата в Гърция е сценарий за федерализиране на страната - една част да вземе Турция, друга - Албания, а вие да си върнете Егейска Македония?!

* * *

В България пък продължава драмата с фалиралата КТБ. Софийският апелативен съд прие датата 20 юни 2014 г. за фалит на КТБ, което означава, че всички извършени цесии са незаконни. 

Вежди Рашидов като един същински Манчестър Юнайтед от Свищов веднага е предприел стъпки да се прекръсти на Гърция - за да не връща пари! 

* * *

На плаж в Халкидики двама българи провели следния диалог:

- Иване, всяко лято съм тука за по два месеца. Ям гръцка салата, тадзики, октоподи на скара и си пия узото. 

- Е как ти стигат парите, бе, човек?

- Тегля кредити, бе, Иване.

- Нали после трябва да ги връщаш?

- Не ги връщам, бе, Иване.

- Е как така?

- Гърците са го измислили!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Из дневника на кокер-шпаньола:
Не се живее в тази къща. Тъкмо разбера, че всичко съм разбрал и пак излиза, че нищо не съм разбрал. И естествено, аз съм виновен.
Обаче айде сега някой да ми каже:
1. Ако „хайде“ означава да тръгвам и
2. „спри“ означава да спра на едно място
То какво трябва да значи „Тервеле, хайде спри се бе!“? Аз какво да правя – да хайдя или да спра? М? М? Никой не знае, нали? И стопаните не знаят, ама се правят на умни.
И това не е единственото. Всеки знае думата „навън“. Като кажат „навън“ аз се нареждам на вратата и лая да побързат. Като кажат „спиш“ и отивам в леглото си. Ооообаче като кажат „Тервеле, ще спиш навън“ как да си взема леглото на разходката? Как?
А най-страшното – като ми кажат „Всичко ли изяде? Бравоо“ ме почесват зад ушите. А като кажат „Браво бе, всичко ли си изял!“ – стоя наказан в ъгъла. И после нямало било двоен стандарт. Хем "браво", хем - наказан.
Не мога да ги разбера тия хора. Честно. Едвам ги изтрайвам, ама нали съм им водача на глутницата… не мога да ги напусна.
Дълг, какво да правиш.
Автор: неизвестен.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Виц на деня за 17.07.2015г.:

"Най-после български играч да се разпише на гостуване в Италия."

 

ПП Ако някой е пропуснал става дума за Благой Георгиев - Джизъса.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Виц на деня за 17.07.2015г.:

"Най-после български играч да се разпише на гостуване в Италия."

 

ПП Ако някой е пропуснал става дума за Благой Георгиев - Джизъса.

 

Вече не е Джизъса, а Гладиатора :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Виц на деня за 17.07.2015г.:

"Най-после български играч да се разпише на гостуване в Италия."

 

ПП Ако някой е пропуснал става дума за Благой Георгиев - Джизъса.

Или както се казваше в оня виц: "Айде напиши х*й и да си ходим"  :biggrin: 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Пустиня. Изморен турист се лута, вече на края на силите си. Среща местен и го пита:
- Извинете, къде наблизо има оазис, вода, сянка?
Местният отговорил спокойно:
- Вървите направо, все направо и следващия петък завивате надясно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Наскоро бях при една позната - много мило момиче, ама не е излизала извън България (в което няма нищо лошо, де). Гледам залепени едни магнити на хладилника, подарък от нейни приятели, и я попитах кой магнит от къде е, че не хвърлях до там, и тя заизрежда:

"Този е от Амстердам, Холандия, този е от Кушадасъ, Турция, този е от Милано, Италия, а този е от Анталия, Гърция..."

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Или както се казваше в оня виц: "Айде напиши х*й и да си ходим"  :biggrin:

Ами, еий, наааа - аз не го знаех тоя Гладиатор, ама сега вече го знам. :rolleyes: Така се придобива известност :mad:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Или както се казваше в оня виц: "Айде напиши х*й и да си ходим"  :biggrin:

След онази снимка на негови графити, не знам как дали Фичо разказва виц или истинска история :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

това не знам дали е точно за раздел хумор но е близко до нашия герой Жизъса

 

Нашият свят е пълен с чудеса, които при добър късмет, свободно време и самолетен билет, всеки може да види и да оцени вечната красота на древните произведения на изкуството и фантастични природни явления. Вечна ли казахме? Открай време се знае, че туристите са истинско бедствие за древните паметници. А тези случаи го доказват:
 
  
 
  1. Тийнейджърът, който надраска името си в древен египетски храм
 
  
 
  През май тази година, китайски тийнейджър на име Дийн Цзинхао посети древен египетски храм. Изглежда 3000-годишните стенописи бяха твърде скучни за него, така че той реши да убие времето, драскайки името си на стената. Така произведението на изкуството, останало непокътнато три хилядолетия, независимо от войни, завоевания и тежки времена, бе съсипано от 15-годишен младеж.
 
  Бизнес поука: в името на човечеството, дайте образование на децата си!
 
  
 
  2. Турист намира рядък октопод и решава да го пробва на вкус
 
  
 
  По време ваканцията си в Гърция американецът Лаброс Хидрас се натъкна на необикновен шестокрак октопод. Той веднага разбра, че това животно не се среща всеки ден (всъщност той е вторият попаднал на шестокрак октопод) и реши да го изяде. За случая стана ясно, след като американецът отиде на лекар със стомашни болки. Той бил още по-разочарован от факта, че октоподът по нищо не се отличавал на вкус от осмоногите си събратя.
 
  
 
  Вижте още: Чуждестранни традиции, които правят туристите за смях
 
  
 
  3. Туристите се снимат с умиращ делфин
 
  
 
  Някои казват, че човешката раса има нужда от прочистване, но ние по-скоро смятаме, че ѝ трябва сериозно превъзпитаване. Туристи, къпещи се в морето в китайската област Хайнан, намериха ранен делфин, плуващ в близост до брега. Вероятно животното е бил ударено при сблъсък с лодка. Вместо да се свържат с крайбрежните служби, тези хора решили да се снимат, а после се похвалиха на приятели със снимките във Facebook. Случаят предизвика сериозно недоволство в Китай, а някой дори коментира, че делфинът е умрял не от травма, а от позора да бъде заснет в компанията на идиоти.
 
  
 
  4.Мъж чупи пръста на 600-годишната статуя.
 
  
 
  
 
  По време на посещението си в Опера дел Дуомо във Флоренция, турист от Мисури, чието име не се съобщава, случайно отчупи малкия пръст на многовековна статуя. Мъжът имаше логично оправдание на действията си: той се опитва да я измери.В негова защита трябва да кажем, че макар статуята да е била на 600 години, малкият ѝ пръст е „по-млад“. Явно някой се е опитвал да я мери и преди.
 
  
 
  Вижте още:Жестове, които могат да ви създадат проблеми в чужбина
 
  
 
  5. Туристи рисуват графити по световноизвестни скали.
 
  
 
  
 
  
 
  Скалите на Мохер в продължение на векове са считани за една от най-невероятните забележителности на Ирландия. Тези скали са доказателство, че хората се раждат и умират, но величието на природата остава. Двама френски стопаджии обаче решиха, че скалата ще изглежда много по-добре с графити, заели 2.5 кв. м от нея. Природната забележителност ще изглежда като гигантски скейт парк поне няколко години.</br></br>Прочети повече на: http://profit.bg/news/Turistite,-koito-mogat-da-budat-narecheni-naj-loshite-v-sveta/nid-111612.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виц на деня за 17.07.2015г.:

"Най-после български играч да се разпише на гостуване в Италия."

 

ПП Ако някой е пропуснал става дума за Благой Георгиев - Джизъса.

 

Обяснението звучи още по абсурно ;)

 

Благой Георгиев мислел, че е позволено да си остави инициалите на Колизеума

http://www.dnevnik.bg/sport/2015/07/18/2575203_blagoi_georgiev_mislel_che_e_pozvoleno_da_si_ostavi/

Връзка към коментар
Дядо и баба напускат хотел...
Администраторът им казва:
- Дължите 10 000...
Дядото:
- Ама чакайте, ние не искаме да купим хотела, ние сме останали едва 1 седмица. Откъде тия 10 000 ?
Администраторът:
- Ами, тенис корт ...
Дядото:
- Ама ние не сме го ползвали...
Администраторът:
- Ами да сте го ползвали, той беше на разположение.
Дядото:
- Друго какво?
Администраторът:
- Ами, плувен басейн...
Дядото:
- Ама ние не сме го ползвали !
Администраторът:
- Ами да сте го ползвали, той беше на разположение.
Дядото:
- Друго какво?
Администраторът:
- Ами, SPA-комплекса...
Дядото:
- Ма ние и него не сме го ползвали!
Администраторът:
- Ами да сте го ползвали, той беше на разположение.
Дядото:
- Добре, давам ви 100, другите 9 900 ви ги удържам, щото сте ми е*али бабата !
Администраторът:
- Ама ние не сме я е*али !
Дядото:
- Ами, да сте я е*али, тя беше на разположение !

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Във връзка с горната снимка и една истинска история. Едни мои познати учени са били изпратени на о-в Борнео да проучват местната флора. Настаняват ги в едно малко градче с квартал с екзотичното название Намбату. След близо половин година един техен колега също е командирован да им помага. Изпращат му подробният адрес и наименованието на квартала Nambatu. Таксиметровият шофьор на летището обаче не успял да се сети къде е този адрес по разпечатка на мейла. Дава го на свой колега и на него му светва, че това е квартал Number 2 :lol:

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ако бутилка от Кока-Кола е затворена с капачка от Фанта, то в шишето има ракия...

_________________________

 

Говорят си приятелки:
- Мими, никога не съм била по-щастлива! Имам си двама любовника, и единия е толкова красив, внимателен, нежен!...
- Тогава за какво ти е втория?
- Ох, затова пък втория не е "хомо".

________________________

 

Отивам на работа с маршутката. Голяма навалица. Пред мен една "италианка". Обаче, аз не съм простак. Возя се. Но знаете как е. При спиранията леко я подпирам. Тя постоянно се обръща към мен. Аз не издържах и извадих портфейла си от предния си десен джоб.
- Госпожо, не е това, което си мислите, а портфейла ми.
- Да, бе! Да не би преди две спирки да са ви превели заплатата!

_________________________

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.