Прескочи до съдържание

Добавяне на бебе при резервация за Ryanair


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имаме закупени билети за двама възрастни до Лондон с Ryanair, а днес стана ясно, че наши познати също искат да дойдат заедно с тяхното дете, което накара нас да вземем нашето.

Има ли някакъв проблем, ако при тяхната резервация се посочат 2 деца (и двете са под 2г)? Т.е. по резервации едната двойка ще пътува без деца, а втората двойка има 2 деца по резервация, но в крайна сметка всички родители и деца ще са на едни и същи полети.

 

Поздрави 

Връзка към коментар

Едва ли ще има проблем, просто вашето дете ще се води, че пътува с единият възрастен от другата двойка и при преминаване на паспортния контрол и при чекиране на багажа ще искат да видят дали и двамата родители сте там предполагам... И съответно колички/столчета, багаж на вашето бебе ще се води на името на другия възрастен.

Връзка към коментар

За всеки случай направете едно пълномощно на вашите приятели, че сте съгласни детето ви да излезе с тях от България. Няма нужда да им го връчвате, достатъчно е да го носите с вас, та ако някой гений по границата се закучи, че детето пътува с тях, а не с вас...

Пълномощното, естествено, ще е с ограничен срок на валидност :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кептън, нека уточним, че става дума за декларация-съгласие, а не за пълномощно. По-важно е обаче да уточним, че въпросът по-скоро касае авиокомпанията-превозвач и няма нищо общо с граничен контрол. При паспортна проверка семейството ще мине заедно с детето, а едва при качване в самолета ще се тълкува дали детето трябва да бъде в ръцете на някой от възрастните към чиято резервация е включено. Мен ако питаш, упражнението е излишно и не би трябвало да има нужда от декларация-съгласие, защото детето излиза заедно с двамата си родители...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, Дюк, прав си. Декларация-съгласие :)

Вероятно си прав за смисъла от това упражнение, аз изхождам от леко параноичната си нагласа, що се отнася до документи и документална обосновка на едно или друго действие...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз съм параноик в това отношение, професионална деформация, както се казва. В случая обаче и на второ четене не виждам причина за безпокойство. Естествено, приемам за установено, че бебето е с паспорт и пътува с двамата родители...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.