Прескочи до съдържание

Посещенията на Райхстага, Берлин


Мюнхаузен

Препоръчани мнения

Имам следния въпрос към хората посетили Рахстага.На сайта на който се правят предварителните записвания за посещение ми излизат следните опции:

 -

Lectures held in the visitors’ gallery overlooking the plenary chamber
followed by a visit to the dome Guided tours
followed by a visit to the dome Visit to the dome

 

Предполагам,че 1 или 2 са за предпочитане,но все пак добре е когато информацията е от първа ръка.Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Честно казано не разбрах въпроса ти, нито опциите. Но преди месец и половина бях на такъв guided tour. Развеждат те из целия Райхстаг, като започвате от балконите над пленарната зала и завършвате в купола, където гидът ви оставя да си разглеждате сами. Интересно е и според мен си заслужава.

Връзка към коментар

Аз малко бях закъснял с регистрацията и при мен беше възможна само най-кратката, трета опция - посещение само на купола - качват те с асансьора горе и се разхождаш по терасата на покрива и в стъкления купол, получаваш и аудиогайд.

 

Иначе то си пише - първият вариант е с лекция за работата на Парламента, за историята и архитектурата на Райхстага, а също и разглеждане на купола:

 

You can attend a lecture held in the visitors’ gallery overlooking the plenary chamber. In these 45-minute lectures you will learn important facts about the functions, working methods and composition of Parliament, as well as the history and architecture of the Reichstag Building. Following the lecture, you will have an opportunity to visit the dome.

 

Второто е обиколка с гид и разглеждане на купола, за което ти е обяснил tougherty

.

За третото ти споменах в началото.

 

Аз бих предпочел първи или втори вариант, но тези два варианта са само когато в Парламента няма заседания.

 

Приятно разглеждане, аз  се изкефих на посещението, ето и няколко фотки да се настроиш. ;)

 

.post-139-0-22300800-1372913858_thumb.jpg

 

.post-139-0-01063900-1372913857_thumb.jpg

 

.post-139-0-87985400-1372913858_thumb.jpg

 

.

тук покорният ви фоторепортер се е самоснимал, играейки си с огледалата в купола, чието основно предназначение, разбира се, не е туристите да се оглеждат, а да се вкара естествената дневна светлина в пленарната зала, през отвор на тавана й.

Това е била основната идея на сър Норман Фостър .

 

.post-139-0-36572300-1372913859_thumb.jpg

post-139-0-35417400-1372913856_thumb.jpg

post-139-0-57806400-1372913857_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ако има възможност с лектор, се възползвайте. Лекцията е около 40 минути, поднесена интересно. Съобщават посетителите от кои страни са. Така се оказа, че има още едно семейство българи. Ние бяхме на английски. Има и на руски, но по-рядко. След това ви оставят да се качите на купола и там може да си вземете аудиогайд, за да затвърдите или дообогатите информацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря Ви за мненията и снимките на Фичо.Само едно доуточняващо въпросче. :) Във втория тур,посещава ли се и пленарната зала,която фигурира в първия (но просто ще бъде без лекция)?

Връзка към коментар

Преди месец бяхме на guided tour и го препоръчвам с две ръце. Много е интересно, изобщо не е отегчително (разбра се, това не важи в случай, че ще водите и малко дете, то със сигурност няма да прекара добре) и си заслужава повече отколкото просто да се качиш и да разгледаш купола.

 

В тура е включена пленарната зала, да. 

Редактирано от jennie
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Направих резервация за първата опция. Получих потвърждение, вписах данни и т.н. Обаче от сайта се вижда кога заседава парламента и съм в заета седмица. И тук нещо не ми става ясно. Хем системата пуска дата, хем парламентът заседава. Чудя се дали е ок и да направя ли още една резервация за втората опция за всеки случай?

 

P.S. Намерих това като информация In weeks when Parliament is sitting, plenary sittings take place: z Wednesdays from 13.00 to approx. 16.00 hrs z Thursdays from 9.00 to approx. 22.00 hrs z Fridays from 9.00 to approx. 14.00 hrs At these times, no tours or lectures are offered. 

 

По принцип първата опция е само във вторник. Така че би трябвало да няма проблем, нали?

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Може и да е полезна информацията на някого какво точно се случи. Днес или след 10 дни получих потвърждение. Става дума за първата опция Lectures held in the visitors’ gallery overlooking the plenary chamber. Иначе за трета опция followed by a visit to the dome (резервният ми вариант) почти веднага се получава потвърждение. 

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.