Прескочи до съдържание

Търся билет до Хонг Конг, оттам Виетнам и Камбожда


Евгени Димитров

Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Най-евтино намирам на KLM и France Air, около $460. Обаче на връщане има по 15ч. престой в Амстердам или почти толкова в Париж, което означава, че трябва да взема и хотел. Катарците предлагат за $508. Там има 9ч. стоп в Доха. Може ли да се разгледа нещо за това време? Бих избрал тях, една нова компания в списъка ми. Цената, която намирам, добра ли е според вас?

Моята идея е да се лети до Хонг Конг, оттам до Ханой пак със самолет. От Ханой с автобуси да се стигне до Хо Ши Мин в рамките на около 10 дни със стопове. От Хо Ши Мин с автобус Пном Пен. От Пном Пен до Сием Реап пак с автобус. После оттам връщане до Хонг Конг със самолет.

Гледам полети на Cebu Pacific до Ханой, еднопосочен ми излиза $172, Air Asia - нямат. Hong Kong Airlines до Ханой $163. Намирам и някакви Jetstar Pacific за $81, което е добра цена в сравнение с другите. Някой пътувал ли е с тях?

Трябва ми и полет от Сием Реап обратно до Хонг Конг.

Дати на пътуване 29.10 - 20.11. Достатъчни ли са 21 пълни дни да се направи този маршрут?

Приемам варианти за маршрут от вас, обикаляли тия ширини. Благодаря!

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

HK express са твоите хора. :) Много добри цени имат Сием Рип- Хонконг. Виж им и полетите до Да Нанг. Автобуси из цял Виетнам е убийствен преход, особено при тези евтини вътрешни полети.

Връзка към мнение

А защо не провериш за вариант да се върнеш без стоп в Хонг Конг? От опит, по - добре летете през Доха, по - малко път е- вървиш в една посока. За 9 ч престой можеш да успееш да се вредиш в безплатния тур в Доха. Ако сте с български паспорти не можете да влезете в страната без виза. Ние прекарахме 8 ч. на летището, преживява се.

Редактирано от clete
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Да, Моника, полетът е от София. Clete това проверих тъкмо излиза $575 на човек. За Доха, не знаех, че не може да влизаш в страната с български паспорт. Заради полетите от Хонг Конг и цените, май по-удачно ще е първо да се посети Камбоджа т.е. Хонг Конг - Сием Реап - полет

Сием Реап - Пномпен - автобус

Пномпен - Хо Ши Мин автобус

Хо Ши Мин - Да Нанг - полет

Да Нанг - Ханой - полет

И от Ханой обратно за София

Удачно ли е така като маршрут?

Като места за посещение, искаме да видим изброените по-горе, включително: Ха Лонг Бей, Хой Ан, Hue, разходка с лодка по Меконг, Сапа (може би). Какво да не изпускам още от Виетнам? А от Камбоджа?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Някой ползвал ли е Vietnam Jet Air? Имат полети от Ханой до Да Нанг за $23 на човек, доплаща се $12 на човек за багаж до 15кг, което е много добре. Както и от Да Нанг до Сайгон за около $70 на човек. За полет от Сием Реап до Хонг Конг, най-ниска цена излиза с HK експрес - $204 за двама.

Clete, как може да отидеш на безплатен тур в Доха, като няма да те пуснат без виза?

Връзка към мнение

Ето ти няколко ценови варианта за датите, които си избрал :

 

29 октомври - 20 ноември

София - Хонконг - София - 892 лева

София - Хонконг / Ханой - София - 1031 лева 

София - Хонконг / Хо Ши Мин - София - 943 лева

 

Цените са от сайта на катарците. И в трите случая на връщане трябва да прекараш между 6 и 7 часа на летището в Доха през нощта, което изключва опцията за обиколка на града (тя се прави само през деня), но пък летището е удобно и има стаи, в които можеш да полегнеш и поспиш. На отиване към Хонконг имаш право на безплатен хотел в града, като авиокомпанията ще се погрижи за документите ти и настаняването. Точно тази опция ползвах скоро. Съветвам те да си направиш сметката и прецениш коя опция от трите е най-изгодна. 

Връзка към мнение

Най-евтино намирам на KLM и France Air, около $460. 

 

30 октомври - 28 ноември: 418 €. Пак с KLM, пак по 15 часа престой на отиване и връщане.

 

https://www.kayak.es/flights/SOF-HKG/2016-10-30/2016-11-28#hd

 

post-116-0-87874400-1465210521_thumb.jpg

Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Ударете едно рамо за програмата. Чудя се от Ханой или Хонг Конг да започнем? Ако си заминаваме за София от ХК, може да летим и на 20.11, защото полета е 00:25. Ако летим наобратно през Ханой, трябва да пътуваме на 19.11 към 5 следобед, за да може да сме в СФ на 20.11. Жената е на работа на 21.11.

Внесете малко яснота след Сием Реап как да го направя. Транспорта с автобус до Пном Пен колко часа отнема? Дават го 320 км. Колко вечери да се остане в столицата, като се има предвид, че първата ще е съчетана с пристигане?

Гледах Sihanoukville и остров Koh Rong. Каква комбинация мога да направя със столицата?

Проверявах билети от Сием Реап до Sihanoukville, но излизат по $250 на човек, което е много. Искаме да отидем на плаж. Къде да го направим, Камбоджа на споменатия остров или някъде около Сайгон?

Как се съчетава остров Фукуок? По-близо е до Камбоджа, но си е виетнамски.

 

Програмата засега е такава:

29.10 излитане от София

30.10 кацане в ХК следобед

31 ХК

01 ХК

02 ХК/Сием Реап

03 Сием Реап

04 Сием Реап

5,6,7,8,9,10,11,12 ???

13 Ханой

14 Ханой/Ха Лонг

15 Ха Лонг/Ханой

16 Ханой/Сапа

17 Сапа

18 Сапа/Ханой

19 Ханой, заминаваме за СФ следобед

 

Слушам за предложения. Много ми е мътно за централен Виетнам, даже взех да се замислям дали да не го пропусна за сметка на Камбиджа или?

 

Гледах плажове в Южен Виетнам, но идват малко далеч от Сайгон. Ако се ходи до тях, ще загубим време в пътуване. Става дума за Mui Ne Bay (211 km), Phan Thiet (205 km), Vung Tau (88 km).

 

Искам да си избистря програмата в главата за да почна да купувам билети.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Гледах ги, ама с тия големи престои от по 15 часа не ме устройва. Моята идея е да купя мултисити пътувания. Благодаря все пак за включванията.

 

Още едно питане, какво да НЕ ИЗПУСКАМЕ задължително от централен Виетнам, ако направим стоп в Да Нанг?

Връзка към мнение

 какво да НЕ ИЗПУСКАМЕ задължително от централен Виетнам, ако направим стоп в Да Нанг?

ХойАн -1Д/2Н  а ако времето е хубаво може да отидете и на плаж , Хуе - половин ден...

Връзка към мнение

Най-евтино намирам на KLM и France Air, около $460. Обаче на връщане има по 15ч. престой в Амстердам или почти толкова в Париж, което означава, че трябва да взема и хотел. Катарците предлагат за $508. Там има 9ч. стоп в Доха. Може ли да се разгледа нещо за това време? Бих избрал тях, една нова компания в списъка ми. Цената, която намирам, добра ли е според вас?

Моята идея е да се лети до Хонг Конг, оттам до Ханой пак със самолет. От Ханой с автобуси да се стигне до Хо Ши Мин в рамките на около 10 дни със стопове. От Хо Ши Мин с автобус Пном Пен. От Пном Пен до Сием Реап пак с автобус. После оттам връщане до Хонг Конг със самолет.

Гледам полети на Cebu Pacific до Ханой, еднопосочен ми излиза $172, Air Asia - нямат. Hong Kong Airlines до Ханой $163. Намирам и някакви Jetstar Pacific за $81, което е добра цена в сравнение с другите. Някой пътувал ли е с тях?

Трябва ми и полет от Сием Реап обратно до Хонг Конг.

Дати на пътуване 29.10 - 20.11. Достатъчни ли са 21 пълни дни да се направи този маршрут?

Приемам варианти за маршрут от вас, обикаляли тия ширини. Благодаря!

 

500E не е добра цена от София до Хонг Конг, ако си готов да купуваш билети, препоръчвам ти Катарците с код за отстъпка FFPOFFER 

400Е от София ХК София (не за всички дати е тази цена, потърси и размести) кода е валиден до 10-и този месец, аз летя утре до ХК през Букурещ на подобна цена.

Миналия месец пътувах от Банкок с Еърейша до Сием Реп, от там ХК с Хонгконг експрес както вече са ти писали колегите. Но пак казвам, готов ли си, купувай за 400Е, следя дестинацията, пътувам редовно и до ХК няма шоково ниски цени, тази е добра, катарците също са ок.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Още малко въпроси:

 

1. Струва ли си да се ходи до Koh Rong и Koh Rong Sanloem в Камбоджа?

 

2. Има ли някаква опция от остров Фукуок (Phu Quoc) във Виетнам да се отиде в Камбоджа, за да се спести евентуално връщане към Сайгон?

 

3. Къде точно се пресича границата (град) между Виетнам и Камбоджа?

 

4. Моля разяснете за багажа на Vietjet Air? Какъв багаж включва Еco билета? Когато купуваш билет от $23 (еко тарифа) към него се плаща допълнително 130 000 донга (10 лв) за багаж до 15 кг. и нагоре според килограмите.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Какво ще кажете за тази програма?

 

Програма от Ханой

 

29.10 заминаване от София

30.10 пристигане в Ханой късен следобед

31.10 Ханой

01.11 Ханой/Ха Лонг

02.11 Ха Лонг/Ханой

03.11 Ханой/Сапа

04.11 Сапа

05.11 Сапа/Ханой/ полет за Да Нанг

06.11 Да Нанг/Хой Ан

07.11 Да Нанг/Хю

08.11 Да Нанг/Хо Ши Мин

09.11 Хо Ши Мин/Меконг

10.11 полет за о.Фукуок

11.11 о. Фукуок

12.11 о. Фукуок

13.11 пътуване за Пном Пен

14.11 Пном Пен

15.11 Пном Пен/Сием Реап

16.11 Сием Реап

17.11 Сием Реап/ късен полет за Хонг Конг (ако има такъв)

18.11 Хонг Конг

19.11Хонг Конг

20.11 00:35 излитане за София

 

Въртя и суча програми, но излиза, че трябва да реша кое от двете да оставя - Централен Виетнам или Sihanoukville с о-ви Koh Rong в Камбоджа. Моля за ваши мнения!

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво ще кажете за тази програма?

 

Програма от Ханой

 

29.10 заминаване от София

30.10 пристигане в Ханой

31.10 Ханой

01.11 Ханой/Ха Лонг

02.11 Ха Лонг/Ханой

03.11 Ханой/Сапа

04.11 Сапа

05.11 Сапа/Ханой/ полет за Да Нанг

06.11 Да Нанг/Хой Ан

07.11 Да Нанг/Хю

08.11 Да Нанг/Хо Ши Мин

09.11 Хо Ши Мин/Меконг

10.11 полет за о.Фукуок

11.11 о. Фукуок

12.11 о. Фукуок

13.11 пътуване за Пном Пен

14.11 Пном Пен

15.11 Пном Пен/Сием Реап

16.11 Сием Реап

17.11 Сием Реап/ късен полет за Хонг Конг (ако има такъв)

18.11 Хонг Конг

19.11Хонг Конг

20.11 00:35 излитане за София

 

Въртя и суча програми, но излиза, че трябва да реша кое от двете да оставя - Централен Виетнам или Sihanoukville със о-ви Koh Rong в Камбоджа. Моля за ваши мнения!

Аз все пропускам Сиануквил заради тегавия път по суша, но вече има раздвижване със самолет, от 17 Юни Ангкор Еър ще лети до Сайгон. И късен полет от Сием Реп за ХК засега няма, но пък ако се абонираш за спама на азиатските лоу кост превозвачи, до твоите дати ще вземеш полети поне на половин цена.

Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Ама, аз затова засега съм сложил Фукуок в програмата, защото имат полет от Сайгон, за сметка на Кох Рон. Ще поровя да видя за Ангор Еър някакво инфо. Трябва ми инфо как да си тръгна от Фукуок за Пном Пен без да се връщам в Сайгон, идеи? Програмата трябва да търпи обаче някаква промяна. Искам да имам още един ден в Хонг Конг. Гледах билети от Сием Реап за ХК, преди два дни бяха $196 за 2, днес са към $350. Надявам се да ги купя на по-ниска цена, че тази е солена. ХК Екпрес пускат ли като цяло някакви или от дъжд на вятър?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Ама, аз затова засега съм сложил Фукуок в програмата, защото имат полет от Сайгон, за сметка на Кох Рон. Ще поровя да видя за Ангор Еър някакво инфо. Трябва ми инфо как да си тръгна от Фукуок за Пном Пен без да се връщам в Сайгон, идеи? Програмата трябва да търпи обаче някаква промяна. Искам да имам още един ден в Хонг Конг. Гледах билети от Сием Реап за ХК, преди два дни бяха $196 за 2, днес са към $350. Надявам се да ги купя на по-ниска цена, че тази е солена. ХК Екпрес пускат ли като цяло някакви или от дъжд на вятър

 

Cambodia Angkor Air са камбоджанското подразделение на Vietnam Airlines, така че не би трябвало да имаш проблеми. 

Връзка към мнение

Ама, аз затова засега съм сложил Фукуок в програмата, защото имат полет от Сайгон, за сметка на Кох Рон. Ще поровя да видя за Ангор Еър някакво инфо. Трябва ми инфо как да си тръгна от Фукуок за Пном Пен без да се връщам в Сайгон, идеи? Програмата трябва да търпи обаче някаква промяна. Искам да имам още един ден в Хонг Конг. Гледах билети от Сием Реап за ХК, преди два дни бяха $196 за 2, днес са към $350. Надявам се да ги купя на по-ниска цена, че тази е солена. ХК Екпрес пускат ли като цяло някакви или от дъжд на вятър?

ХК експрес имат промота, летял съм Нарита-ХК за под 100 лева (5 часа полет), в момента имат 20% на всичко, често имат 50% (викат му плащаш само една посока) 

Според мен, имаш време и изчакай промо, както ти писах и преди запиши се за спама на азиатските лоу кост и ще има много преди датите ти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

След като взех билетите до Виетнам, да си повдигна темата отново. Кой остров бихте избрали Фукуок (Виетнам) или Koh Rong (Камбоджа) за плажуване?

 

Low rider, освен от Сием Реап до ХК да ползвам HK EXpress, друга нискотарифна компания по тази линия не откривам. За вътрешните полети във Виетнам, ще купя от Viet Jet Air. Коя нискотарифна бих могъл да погледна за полет от Пном Пен до Сием Реап?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Благодаря, Стефане. Ще го имам предвид. Погледнах за следващия месец. Излиза еднопосочен от Пном Пен до Сием Реап - $30 на човек, което е добра цена.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.