Прескочи до съдържание

Полага ли ми се безплатна нощувка в Доха?


Препоръчани мнения

Да попитам нещо - планираме със съпруга ми едно пътуване до Япония за празника на вишната, в началото на април 2016 година - и единият от полетите с Катар е с 9 часа престой в Доха - имаме ли право на хотел, безплатно, от авиокомпанията? и как седи въпроса с това?

Ето полета, като кацаме в Ханеда, а на връщаме излитаме от Нарита - има ли разлика между двете летища и някакви особености? Благодаря!

 

Qatar Airways
QR226

  17:45 SOF Sofia Departure 4h 35 - 22:20 DOH Hamad International Destination    

 

Connect in airport  - Long wait Connection 9h

Qatar Airways
 
QR812

  07:20 (+1) DOH Hamad International Departure 9h 25 - 22:45 HND Tokyo Haneda Destination Arrives: Fri, 08 Apr 2016 Journey duration: 23h

Редактирано от delial
Връзка към мнение

Да попитам нещо - планираме със съпруга ми едно пътуване до Япония за празника на вишната, в началото на април 2016 година - и единият от полетите с Катар е с 9 часа престой в Доха - имаме ли право на хотел, безплатно, от авиокомпанията? и как седи въпроса с това?

Ето полета, като кацаме в Ханеда, а на връщаме излитаме от Нарита - има ли разлика между двете летища и някакви особености? Благодаря!

 

Qatar Airways
QR226

  17:45 SOF Sofia Departure 4h 35 - 22:20 DOH Hamad International Destination    

 

Connect in airport  - Long wait Connection 9h

Qatar Airways
 
QR812

  07:20 (+1) DOH Hamad International Departure 9h 25 - 22:45 HND Tokyo Haneda Destination Arrives: Fri, 08 Apr 2016 Journey duration: 23h

Преди 3 години имахме 20-часов престой на Доха и не ни се полагаше хотел, само храна(за престой над 6 часа). Храната беше меко казано ужас - ориз и някаква яхния. Имаше лодж, но за собствена сметка, не си спомням цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

macf1an , вади стъкленото кълбо и дай точни дати

 

Преди 3 години имахме 20-часов престой на Доха и не ни се полагаше хотел, само храна(за престой над 6 часа). Храната беше меко казано ужас - ориз и някаква яхния. Имаше лодж, но за собствена сметка, не си спомням цената.

Хмм интересен казус. Нямаше по-ранен свързващ полет ?

Предполагам Банкок , а дотам летят четири пъти дневно ?

Връзка към мнение

и ние сме имали 12 часов престой в доха при това на 2 пъти. ни храна имахме, ни хотел.

полетите бяха сф-ханой и хшм-сф с множество кацания и излитания за пътници и гориво помежду.
в допълнение единият човек от компанията се наложи да отмени полета си с нас и беше голяма мъка да си върне парите. 
инак на борда всичко беше ток и жица - и храна, и сървис;  

Редактирано от maik
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първият път като пътувах с тях до Банког имаше безплатен хотел и храна-2009г.После 2011 и 2012 вече само купони за храна на летището.

Редактирано от malkia
Връзка към мнение

Обади се на катарците в София, те ще ти кажат. Зависи от тарифата на билета 

 Демек, дори да има, няма да е безплатна   :lol:

Редактирано от Krum4ov
Връзка към мнение

 Демек, дори да има, няма да е безплатна   :lol:

 

Демек, катарците са го написали на страницата си:

 

Transit accommodation is up to the discretion of Qatar Airways. Not all fares are eligible for this stopover service, please contact your local Qatar Airways office to confirm whether this service is available for your journey, charges may apply.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е това ясно, не споря, но предполагам, че по-скъпите билети позволяват тази услуга, а щом са по-скъпи, значи нощувката не е съвсем ''безплатна''. Мисълта ми беше че безплатен обяд няма  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да, обади се, аз звънях за моя полет от Тайланд и ми казаха нещо от рода, че като съм си взела по-евтиния вариант и не ми се полага :) после взеха да ми говорят как по-добре ще ми е да стоя 8 часа на летището, защото за хотела ще останат малко часове и няма да са достатъчно :)

Връзка към мнение

после взеха да ми говорят как по-добре ще ми е да стоя 8 часа на летището, защото за хотела ще останат малко часове и няма да са достатъчно :)

 

И въобще не са те излъгали, да ти кажа :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хмм интересен казус. Нямаше по-ранен свързващ полет ?

Предполагам Банкок , а дотам летят четири пъти дневно 

Точно до Банкок беше. Не си спомням подробности, но цената беше доста по-висока за по-ранния полет. А и се наложи да сменяме датите за полета месец по-рано. Абе, имаше нещо...

За купоните  разбрахме случайно, докато търсехме най-топлото място на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Попитах , защото бях в аналогична ситуация и се оказа , че няма как да изпълня условието за липса на прекачващ полет под 8 часа.

Първоначално когато стъпиха в България мисля 2012 г. , цените бяха еднакви и си летях с по 2 часа прекачване , но бързичко смениха политиката, което е нормално де.

Предполагам новото летище е много по-комфортно за дълъг престой . Старото беше кофти.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Инфо към 06 10 2015 при престой над 8 ч:

- за евтин билет (промоционален) не дават нищо (храна, хотел)

- достъп до ложата - 55 долара (ако щеш)

- ако искаш да нямаш дълъг престой, а да те качат на по-ранен - 500 лева (пак - ако щеш)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Евтин или промоционален , защото има разлика ?

Без промоция тия с дългия престой пак са по-евтини.

ба ли му м****а!? Изскочи една от техните спец-предложения, и аз букнах. Каква е разликата между евтин и промоционален - специалните им предложения за какво се броят?

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.