Прескочи до съдържание

Европейско първенство във Франция 2016 г. + игра


Пътувко

Препоръчани мнения

Малко за облеклото на унгарския вратар, не помня дали е било дискутирано в някой от мачовете до сега: http://www.si.com/planet-futbol/2016/06/14/hungary-goalie-gabor-kiraly-sweatpants-photos

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам думи. Дотук съм гледал всички мачове от първенството и ми идваше да изключа поне половината, но геройски издържах. И този гледах до 30-тата минута и трябваше да излизам, и то какво стана... изпуснах 5 гола  :angry:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Наистина подвига на Исландия заслужава само адмирации. Но дали нямаше да им е по-добре ако бяха завършили равен?! Сега отидоха в "потока на шампионите" и първо ще срещнат Англия, а после евентуално Франция. Стискам им палци :)

 

П.С. С тази игра Португалия ще ядат много бой от Хърватия :victory:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Наистина подвига на Исландия заслужава само адмирации. Но дали нямаше да им е по-добре ако бяха завършили равен?! Сега отидоха в "потока на шампионите" и първо ще срещнат Англия, а после евентуално Франция. Стискам им палци :)

 

П.С. С тази игра Португалия ще ядат много бой от Хърватия :victory:

 

Според мен Исландия изобщо не са си правили планове срещу кой съперник ще играят. Това, което направиха е голям подвиг и достойно за уважение. Ясно е, че ще отпаднат от ингилизите, но самия факт, че са на 1/8-финал при първото си участие е похвално. И на всичкото отгоре минаха групата без загуба. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Отдавна не бях се радвал при гол на отбор на който не съм кой знае какъв фен. Не спрях да псувам гелосаната команда, че в последните десет минути спря да играе. Нямаше ли кой да им подскаже от резервната, че при този резултат отиват на Англия? Пълна аматьорщина! Да е жив и здрав Арнор Траустасон. Дотук добре, но на четвъртфиналите срещу Франция, какво правим? Въпрос към Рой Ходжсън, не към магеланци...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам за вас, аз тая вечер вдигам купон с бренивин! Не съм и предполагал такъв грандиозен успех за скалдовете! Достойният отбор не крои планове, а просто играе и разчупва стереотипи. И не му е смисъл на живота да се нахендри на лесното, за да "издрапа". Все на някой се падаш. И по-добре се падни на силен и загуби, отколкото цял свят да те свързва с късмет, отколкото със способности. Обаче си с високо вдигната глава, а не смачкан от недостигнати очаквания, стандартно тегнещи над отбора ти. И какво тук значи някаква си купа, питам се аз, като истинските победи и респективно - падения, се случват много преди финала, още в груповата фаза?

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Не знам за вас, аз тая вечер вдигам купон с бренивин! Не съм и предполагал такъв грандиозен успех за скалдовете! Достойният отбор не крои планове, а просто играе и разчупва стереотипи. И не му е смисъл на живота да се нахендри на лесното, за да "издрапа". Все на някой се падаш. И по-добре се падни на силен и загуби, отколкото цял свят да те свързва с късмет, отколкото със способности. Обаче си с високо вдигната глава, а не смачкан от недостигнати очаквания, стандартно тегнещи над отбора ти. И какво тук значи някаква си купа, питам се аз, като истинските победи и респективно - падения, се случват много преди финала, още в груповата фаза?

Чудесно мнение. Достойно за Испания '82 За жалост всичко това, за което пишеш, отдавна го няма в съвременния футбол...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудесно мнение. Достойно за Испания '82 За жалост всичко това, за което пишеш, отдавна го няма в съвременния футбол...

Скърбя за съвременния футбол. Може би затова си пазя още детската фланелка с портокала от Испания 82. Но пък и ти си леко краен - нетипично за юрист :) и не отчиташ, че въпреки ултра-прагматизма и парите, задушили до смърт обаянието на цар футбол днес, гореспоменатото от мен, в редките случаи на проявлението си засилва още повече смисъла си, и един отбор в група F категорично го доказа.

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До къде може да стигне Исландия?Кой слагаше в сметките събраните от плажа датчани през 1992...или тотално дървения футболен прагматизъм на гърците през 2004.И двата "колоса" станаха европейски шампиони вярно датчаните във формат 2х 4 отбора но пък те не бяха се класирали...взеха местото на изхвърлената Югославия.Гърците пък станаха шампион в Португалия,че биха 2 пъти домакините и в първия мач и на финала.Що пък китоловците да не избият "рибата" и разни нафукани звезди.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Скърбя за съвременния футбол. Може би затова си пазя още детската фланелка с портокала от Испания 82. Но пък и ти си леко краен - нетипично за юрист :) и не отчиташ, че въпреки ултра-прагматизма и парите, задушили до смърт обаянието на цар футбол днес, гореспоменатото от мен, в редките случаи на проявлението си засилва още повече смисъла си, и един отбор в група F категорично го доказа.

 

Нека бъдем прагматични. Исландия в този момент въобще не е случаен отбор. Мина времето в което те разчитаха единствено на Гудьонсен. В квалификациите Исландия победи на два пъти Холандия, разби Турция с 3:0 и спечели в къщи срещу Чехия с 2:1. Това е добре балансиран и обигран отбор в своя зенит. При този формат на турнира, в който след груповата фаза се класират 16 от 24 отбора не бих казал, че е изненада класирането на Исландия на осминафинал. За мен лично, голямата изненада на това първенство дотук се нарича Северна Ирландия. Всъщност северноирландците също изиграха страхотни квалификации и се справиха с отбори като Гърция, Румъния и Унгария, но все пак едно е да играеш срещу тези тимове, а съвсем друго срещу Холандия, Чехия и Турция...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нека бъдем прагматични. Исландия в този момент въобще не е случаен отбор. Мина времето в което те разчитаха единствено на Гудьонсен. В квалификациите Исландия победи на два пъти Холандия, разби Турция с 3:0 и спечели в къщи срещу Чехия с 2:1. Това е добре балансиран и обигран отбор в своя зенит...

И в този ред на мисли, каква е прогнозата ти за осминафинала? :P

 

p.s. Видях по-напред в темата, че давате прогнози някъде, но ми е късно да се регистрирам, та затова питам...

Връзка към коментар

Нека бъдем прагматични. Исландия в този момент въобще не е случаен отбор. Мина времето в което те разчитаха единствено на Гудьонсен. В квалификациите Исландия победи на два пъти Холандия, разби Турция с 3:0 и спечели в къщи срещу Чехия с 2:1. Това е добре балансиран и обигран отбор в своя зенит. При този формат на турнира, в който след груповата фаза се класират 16 от 24 отбора не бих казал, че е изненада класирането на Исландия на осминафинал. За мен лично, голямата изненада на това първенство дотук се нарича Северна Ирландия. Всъщност северноирландците също изиграха страхотни квалификации и се справиха с отбори като Гърция, Румъния и Унгария, но все пак едно е да играеш срещу тези тимове, а съвсем друго срещу Холандия, Чехия и Турция...

 

Съгласен съм! И всетъки един исландски коментатор в това 39 секундно видео изразява всичко, което имах предвид. Такава върховна емоционална превъзбуда, освен колоритния артистизъм, присъщ на професията, и комичния ефект който предизвиква, едва ли е продукт на обичайни очаквания, че минаваш от 24 в 16. И то за пръв път в историята си, без загуба, задминавайки фаворит. Дет се вика - тоз директно го цаня за нов вокал на Напалм Дет  :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=CZ9XUFg5DhU

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз като цяло съм доволен от списъка с осминафиналите, главно от гледна точка на фена, който иска някой малък, симпатичен, подценен тим да стигне напред :)

 

Оказа се, че много от тези отбори демонстрират абсолютно приличен футбол и не са просто пълнеж - хич не мисля, че на Англия ще им е лесно с Исландия, или че Хърватия няма шансове поне за полуфинал. Голяма част от "фаворитите" пък се наиграха, къде от късмет, къде от тарикатлък и се нашиха в един поток да се избиват едни други. Живи и здрави!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И в този ред на мисли, каква е прогнозата ти за осминафинала? :P

 

p.s. Видях по-напред в темата, че давате прогнози някъде, но ми е късно да се регистрирам, та затова питам...

 

Според мен, лесна победа на англичаните с 2:0, въпреки неадекватния Рой Ходжсън...

Помнете ми думата, най-интересен осминафинал ще бъде този между Франция и Ейре, като предвиждам тук да избухне бомбата на турнира...

Връзка към коментар

Според мен, лесна победа на англичаните с 2:0, въпреки неадекватния Рой Ходжсън...

Помнете ми думата, най-интересен осминафинал ще бъде този между Франция и Ейре, като предвиждам тук да избухне бомбата на турнира...

 

Любовта е сляпа. Разбирам слабостта ти към Англия, но реалностите са различни. Ами те твойте хора една Русия не можаха да бият, дето другите се подиграха с нея, с триста зора до последната минута не можеха да се справят с по-малкото си братче Уелс, а със Словакия спукаха топката от кюскане и да си толкова уверен и категоричен... Аз пък залагам за четвъртфиналиста Исландия :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Огромно браво на Исландия, няма нормален фен на футбола, който да не им се радва от сърце. А това, че Ирландия ще победи с нужния резултат Италия за мен бе вън от съмнение. Адзурите никога не се натягат в подобни мачове, когато на съперника им трябва определен резултат. Белгия набраха скорост и предвид на мачовете с Унгария и може би Уелс, ги считам за сигурен полуфиналист. Другият в горната част се надявам да е Хърватия, а отдолу е тъмна Индия :D

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Огромно браво на Исландия, няма нормален фен на футбола, който да не им се радва от сърце. А това, че Ирландия ще победи с нужния резултат Италия за мен бе вън от съмнение. Адзурите никога не се натягат в подобни мачове, когато на съперника им трябва определен резултат. Белгия набраха скорост и предвид на мачовете с Унгария и може би Уелс, ги считам за сигурен полуфиналист. Другият в горната част се надявам да е Хърватия, а отдолу е тъмна Индия :D

 

Няма как да е Индия, защото Индия отпадна още в груповата фаза :P

Не зная защо отписа и маджарите, и Уелс в полза на Белгия... Те също влязоха в ритъм и имат какво да покажат :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.