Прескочи до съдържание

С каква кола пътешествате (и анкета)?


  

119 магеланци са гласували

  1. 1. С каква кола пътешествате?



Препоръчани мнения

Преди 1 час, krasen_denev каза:

Ето и една снимка за цвят за да се похваля с моят верен кон.

 

DSC_0720.JPG.97d86aa29b6565dc93a367d75240ad89.JPG

Както е модерно напоследък, на такъв фон всеки може. Я се снимай на фона на Кремиковци.

 

Това не беше ли лъв, не кон 😉

 

И аз съм от същата марка.😎

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 33 минути , Zaro каза:

Както е модерно напоследък, на такъв форн всеки може. Я се снимай на фона на Кремиковци.

 

Това не беше ли лъв, не кон 😉

Специално за тебе една снимка на фона........на поляните край Жеравна/има прилика със западна Европа само заради кравите/.

@Zaro,да лъв е ама не знам лъвове да дърпат каляската,обикновено са коне.😉

 

DSC_0366.jpg.6caad64a808d5d0f1731746b7cee1dad.jpg

 

 

И не знам дали тук е мястото но ето и разказа за предната ми броня,която е правена след сблъсък с ....?!?

Пътуваме към Гърция през една ранна лятна утрин,като разчета е да сме на Маказа рано,рано за да избегнем колоната от автомобили и след това в Кавала, да разгледаме крепостта ,докато слънцето все още не е направило от това удоволствие -истинско мъчение.Та шофирам аз пришпорвайки всичките коне/лъвове 🤣  под капака и изведнъж изкача заек колкото диво прасе на платното за движение.Скоростта бе голяма ,а и как да го заобиколя този гигант?😀 Минах направо през него.Нито една лампа на таблото не светна а и колата продължи да мърка,като коте,затова продължихме смело.На границата имаше само две коли преди нас и аз реших да отбия за да видя щетите.В мига в които се озовах пред колата загубих ума и дума.В бронята имаше голяма дупка,всичките пластмаси под двигателя бяха изпочупени и навсякъде имаше кръв и парчета от заека или поне от неговата козина.Митничарите ме видяха,че се суетя около колата и дойдоха да видят какво става.Доста се посмяха а на мене въобще не ми бе до смях.Попитах ги, дали ще имам проблеми ,ако продължа нататък и след уверение и от гръцките митничари,че всичко ще е наред и няма да ме глобят при евентуално спиране от пътна полиция,аз продължих нататък.Не си боядисвам бронята,защото ,винаги когато я погледна си спомням за случката.

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Citroen с хидравлично окачване, в случая С5 (че С6 не ми е по джоба). И комби заради удобството на багажното пространство. Търся комфорта в пътуването на дълъг път. Във всеки случай предпочитам голямата кола, заради комфорта, дългото пътуване не се усеща. Но с текущата удоволствието е максимално основно заради окачването (безплатна реклама), "  Nothing moves you like Citroen" трябваше да добавят hydraulique, че "амортисьор-пружина" няма нищо общо. Филмчета по въпроса много. Край на рекламата. 🤘

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, krasen_denev каза:

навсякъде имаше кръв и парчета от заека или поне от неговата козина

Не е баш по темата, но ... имам познат, който търгува с агнета. Веднъж возил и разтоварил някакви разфасовани в багажника на неговата кола и го спрели полицаи. Като видели кървищата в багажника, направо припаднали. Единият бил промълвил - какво става тука бе? После се окопитили и разбрали каква е работата, но в първия момент е било интересно.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, stanislavpp каза:

Аз съм закъсвал неколкратно с паркетника , когато беше нов преди години, ама и той съвсем не е виновен , че  го измъчвах така из чукарите:

 

 

C4F1E317-FFFC-4524-9418-2E612E9859CB.jpeg.5cc2dba09c76686f0bbeb5cad192fbc6.jpeg

 

AEC83134-EF16-4E39-9D2F-CCCFBEBFB625.jpeg.7ef4526ecd3f3411459a763eb7193b1b.jpeg

 

E09AFACC-1BF3-4619-9EC3-66686BC29976.thumb.jpeg.937853cec25c1463035fe1b7e57690c5.jpeg

Много ценни снимки, които да се пращат на шегобийците, които постоянно ни "посочват" на нас бмвистите "несъвместимостта" на автомобилите от нашата марка със снега 🙂

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 15 часа, krasen_denev каза:

Браво @rik4o,за темата! Как не съм я видял до сега?!? Аз пътувам.....много, с кола ,марка Пежо 307 , с дизелов двигател, 2004 година производство.Правилно сте прочели,че колата ми е шестнадесет годишна.За мене 1000 километра в посока са като градска разходка.Най-дългото ми пътуване бе преди три години до Франция,като изминахме малко над 10000 км.Миналата година стигнахме със същото това Пежо и до Талин,като пресякохме голяма част от Украйна,по липсващи пътища.Гърция,Турция,Унгария,Словакия,Полша и страните от Балканския полуостров са минати надлъж и нашир със същото това Пежо.

С какъв автомобил пътувам?

Отговора е с изправен технически автомобил!😉

Хм, аз не съм казвал колко дърта е моята кола, че ме беше срам,  но ще напиша малко за нея.

Произведена е в края на миналият век или 1999, имам я от 13-14 години, вече е на 330к км, никога нищо не е пипано по нея, изключвам консумативи, тампони и пр.

Минал съм с нея надлъж и нашир Европа няколко пъти, даже до Тенерифе стигна по едно време.

Имам чувството, че е вечна и нямам какво да й стане, никога не е спирала по път  или е аварирал двигател или периферия.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.