Прескочи до съдържание

Здравейте и от мен :)


Препоръчани мнения

Здравейте! Казвам се Веси и съм семейна с две малки дечица. С тях сме ходили из цяла Европа, с бебе на 3 м. сме се качвали на круиз, как сме се качили, незнам, после прочетох, че не можело, а иначе нямаше проблеми..... Миналата година пък другия момък на 4 месеца го дундуркахме до Будапеща за Формула 1, че бща му е запален фен. Тат такаива сме си ние :) Родителите и приятелите ни се чудят как така с малки деца правим такива неща, а за нас всичко си е в реда на нещата... Също така миналата година само аз и съпруга ми си направихм еедно далечно пътуване до Тайланд, Бали, Сингапур и беше невероятно преживявеане. ИСКАМ ПАК!! Сега обмисляме някакво отново далечно пътуване, но този път с децата, така че търся подходяща дестинация, да е сравнително чисто и не толкова опасно ( да не е нещо от типа на Индия или Малайзия), но да има култура, дух, плажове, природа - абе, нещо като Бали. За нас Бали ни остана фаворит и ако не намерим нещо подходящо ( че не обичаме да повтаряме дестинации), бихме се върнали отново там.

 

Благодаря на този, който е създал този форум - ЕВАЛА! Благодаря и на всички, които дават ценните си съвети, вече ежедневно преобръщам форума, за да чета полезни статии и трикове за по-добро и евтино пътуване.

 

Здравейте още ведннъж от мен и желая на всички съфорумци безаварийно летене по най-смелите ви мечти!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

В момента са на 1 и на 5. А иначе пътуването го мислим за тази есен и пролетта другата година, но наистина ми е важно да намеря подходяща дестинация, при която да има много неща събрано в едно, а не като предния път, когато бяхме само двамата и имахме 4 малки полета, отделно преходи с автобус и пр.., ще гледам тези неща доколкото мога да ги спестя този път, че все пак са деца и няма как... Така че ако имаш идея - щ се радвам да споделяш.. Междувременно си мислех за Япония или Исландия като дестинация...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре дошла!

Нашите деца много се изкефиха на Япония, на Исландия не толкова, но все пак бяхме зимата. По принцип мисля, че круизите са им фаворит.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре дошла :)

 

Според мен може да помислиш много за Австралия. Наскоро даже имахме тема за пътуване с бебе там, което е още по-ограничаващо, за деца направо ще е перфектно. Сигурно цял живот ще говорят как са прегърнали коала   :)

 

Ето я темата, но не пречи да си пуснеш нова, ако условията, времето и изискванията са ти по-различни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре дошла и от мен. Аз доста четох из блогове и форуми кои дестинации са подходящи за малки деца и бебета. Сега сме се спряли на Австралия, защото е английско говоряща, здравеопазване, инфраструктура, хигиена са на ниво и имаме цял месец на разположение покрай майчинството.

Следващата година мисля да е Тайланд - четох, че също е подходяща за малки деца. Ако имате възможност за американска виза, Флорида също ми се струва подходяща за вашата възраст, ако не бяхме ходили вече, може би щяхме да идем нам вместо Австралия.

 

За кризите да питам и теб, и Ошко: от коя възраст ще са подходящи (круиз от 7-10 дни)?

Връзка към коментар

Круизите според мен са най-лесното пътуване с деца, и организационно, и откъм сигурност, така че стават и под годинка, както каза saved_, зависи си вече да нямат някое ограничение компаниите. Но ние не сме го правили с толкова малко дете, мисля, че беше на 2г. малкия.

От друга страна ние също избрахме Австралия, защото си струва да се отиде до там за по-дълго време, а кога може човек да вземе дълъг отпуск? Най-лесно е по време на майчинството.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ошко, напиши тогава няколко реда в темата за пътуването, което планувам - каква ви беше програмата В Австралия, мнения за моята, съвети ако има нещо специфично при посещение с малко дете (вашите на колко бяха тогава).

Връзка към коментар

Благодаря за посрещането! Относно Австралия, и аз си я мислиех наскоро, но като че ли много рядко изпадат изгодни оферти до там, а и ми седи много пустинна, някак си.... със сигурност в големите градове е супер, има сърф и други забавления, което е ок, оообаче ми се ще и някаква природа да видим, а не пустиня, но със сигурност ако излезе оферта, може и натам да мръднем :)

Връзка към коментар

Благодаря за посрещането! Относно Австралия, и аз си я мислиех наскоро, но като че ли много рядко изпадат изгодни оферти до там, а и ми седи много пустинна, някак си.... със сигурност в големите градове е супер, има сърф и други забавления, което е ок, оообаче ми се ще и някаква природа да видим, а не пустиня, но със сигурност ако излезе оферта, може и натам да мръднем :)

 

Е поинтересувай се повече :) Може голяма част да е пустиня, но по ръба е райска градина. Перфектни плажове, рифове, древни дъждовни гори, животни които на практика няма другаде, че дори и планини има. Австралия е от най-красивите държави, които съм виждал, а аз също съм по природните забележителности :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре дошла! :)

 

Мисля, че Нова Зеландия също е подходяща за пътуване с малки деца. Навсякъде е чисто, всичко е перфектно организирано  и удобно. Преди месец мое познато семейство ходи с двете си деца, едното на годинка, а другото на 9. Изкараха страхотен месец и бяха много доволни от пътуването.

И да допълня, за разлика от Австралия няма отровни гадини, което бих имала предвид, ако пътувам с децата.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре дошла! :)

 

Мисля, че Нова Зеландия също е подходяща за пътуване с малки деца. Навсякъде е чисто, всичко е перфектно организирано  и удобно. Преди месец мое познато семейство ходи с двете си деца, едното на годинка, а другото на 9. Изкараха страхотен месец и бяха много доволни от пътуването.

И да допълня, за разлика от Австралия няма отровни гадини, което бих имала предвид, ако пътувам с децата.

 

Е отровните гадини са малко преекспониран проблем, че даже по-скоро се ползва като маркетингов трик за допълнителен фактор езкточиност. Трябва да се внимава с плуването, там където има от лошите медузи, но иначе проблеми няма. Нали австралийците постоянно раждат деца, които си растат неизядени от гадни паяци :)

 

За Нова Зеландия също съм съгласен с две ръце. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.