Прескочи до съдържание

Привет и от мен!


Препоръчани мнения

Здравейте. Казвам се Васил и обичам пътешествията, но с..........велосипед. Колекционирам заводски ракии, имам прилична колекция, с немалко чуждестранни екземпляри, най-вече донесени ми от приятели. Работя и живея в София и сега се подготвям за едно велоприключение в Европа. Мисля, че този форум ще ми е полезен, макар повечето участници да пътешестват със самолети. Много приятни незабравими емоции на всички желая!

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Добре дошъл! Тук всякакси обичаме да пътуваме, е преобладават самолетолюбителите, но имаме и стопаджии, и кемперджии :) 

И съм приятно изненадана от колекцията ти!  :P Много приятно!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тук качвам пътешествията с колелото. Не че са много или кой знае какво, повече за мен си го правя, да не забравя къде съм бил, но по-важното ми е с кой съм се видял и говорил: http://gergoff.blog.bg

 

Това е колекцията ми. Има малко за актуализиране, тези дни ще добавя пропуснатите: http://rakiyata.blogspot.bg

Добре дошъл! Какво означава заводски ракии? Т.е. без домашната ли? :lol: И какво колекционираш по-точно - бутилките или ракиите ;)

Да, без домашни. Само пълни бутилки, неотваряни. Имам такива от Чили, Перу, китайски, сръбски, италиански, македонски и други. За съжаление повечето са ми донесени и не съм посещавал тези държави, но наесен мисля да поправя някои пропуски :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Знaчи събирaш зaводски рaкии, които не отвaряш и опитвaш?! Имaш желязнa воля, честно! Тукa половинaтa не можем дa се похвaлим със същото :D

Успех с велопътешествиятa и добре дошъл :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Знaчи събирaш зaводски рaкии, които не отвaряш и опитвaш?! Имaш желязнa воля, честно! Тукa половинaтa не можем дa се похвaлим със същото :D

Успех с велопътешествиятa и добре дошъл :)

 

И аз се впечатлих дълбоко от волята  :blink:  :lol:

 

Добре дошъл!  :)

Връзка към коментар

Здрасти! На мен случайно ми е останало тук едно неотворено шише с ракия от Саудитска Арабия. Проявяваш ли интерес?

 

:)

Разбира се. Ако може снимка и цена на gergoff_@abv.bg

 

Благодаря на всички за правилното посрещане! Ще сте ми от полза, надявам се, за бъдещите приключения, най-вече с къмпинги, а и аз съм готов да помагам на подобни ентусиасти. Гледам, че във форума от време на време се появява някой велопътешествие, но почти всички теми са недоразвити!

Връзка към коментар

Не го слушай капитана, ракия от Саудитска Арабия, моля ти се :)

 

Добре дошъл, има и други фенове на колоезденето, макар и в по-локален мащаб. А иначе темите са недоразвити, най-вече защото авторите май не обичат много да споделят, надявам се да промениш това :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ти остави, ами и аз му се вързах  :blush:  :lol: Млъквам...

 

Ми то и аз се вързах. Ама като не съм ходил по тез държави... В Турция и Сирия, а предполагам и в други държави, изповядващи исляма, има производство на ракия, та отде да знам, че в СА няма!

Връзка към коментар

Добре дошъл! :)

Гости приемаш ли? Нищо няма да й направя на колекцията само ще я съзерцавам, на живо усещането сигурно е различно.  :rolleyes:  С юбилейната крушова вече се харесахме от пръв, втори и пети поглед.  :lol:  :lol: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре дошъл! :)

Гости приемаш ли? Нищо няма да й направя на колекцията само ще я съзерцавам, на живо усещането сигурно е различно.  :rolleyes:  С юбилейната крушова вече се харесахме от пръв, втори и пети поглед.  :lol:  :lol:

 

Гости приемаме винаги, но в последно време сме на узо, розови домати и прясно овче сирене. Ракията-зимата. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Гости приемаме винаги, но в последно време сме на узо, розови домати и прясно овче сирене. Ракията-зимата. :)

 

Ти нямаш сърце... След недокоснатата ракия и менюто ти започнах да бърша сополи :) Добре дошъл още веднъж.

Връзка към коментар

Хахаха, много интересно хоби. Да задам малко нахалния и крайно провокативен въпрос: Кога смяташ да ги отваряш всички тези ракии?  :lol:

 

Иначе от цялата ти колекция най-много ме впечатли онази книжка "АЛКОХОЛИЗЪМЪ - вредното му влияние върху човешкия организъмъ, личностьта, семейството и обществото - 1937 г.)  :lol: Някой ден може да я сканираш цялата - има какво да се прочете, вярвам :) 

 

Добре дошъл! :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хахаха, много интересно хоби. Да задам малко нахалния и крайно провокативен въпрос: Кога смяташ да ги отваряш всички тези ракии?  :lol:

 

Иначе от цялата ти колекция най-много ме впечатли онази книжка "АЛКОХОЛИЗЪМЪ - вредното му влияние върху човешкия организъмъ, личностьта, семейството и обществото - 1937 г.)  :lol: Някой ден може да я сканираш цялата - има какво да се прочете, вярвам :) 

 

Добре дошъл! :)

Идеята е никога да не се отварят, а да се съхранят. Нещо като история на ракиепроизводствотп в България. Имам ракии на 40-50-60 години. Именно заради тази причина колекционирам книжките и старинните документи. Отделно са чашките и порцелановите канички за греяна ракия.

 

 

Rainy, за овчето сирене мога да съдействам, но не като колегата с ракията от Саудитска Арабия :) Само дето си малко далеч.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.