Прескочи до съдържание

Словения, Австрия, Чехия, Полша, Словакия, Румъния


Боян Димитров

Препоръчани мнения

Боян Димитров

Поканени сме в Прага на гости за 2-3 дена и ако ще ходим до там няма да е лошо да пообиколим 10тина дни. То не е сигурно , че ще тръгнем тази година, ама не е зле да съм подготвен.

 

Аз горе долу имам нещо в главата си. Не съм смятал километри още така, че планът е съвсем ориентировъчен

 

Първа спирка Марибор. Миналата година ходихме до Германия и първа спирка направихме в Блед, Словения много ни хареса, макар и само за 1 ден. Хърватия ни е на обратния полюс и не искаме нищо да гледаме там. Още повече , че ни е сравнително близо и ако случайно си променим мнението можем да отидем по всяко време.

 

Втори ден: Отпътуване за Чешки Крумлов, на път може да пробваме да минем през Кремс Ан Дер Донау в Австрия (от форума го научих и ми изглежда привлекателно, може и ден да отделим за това). Нямам идея пътищата как са дотам основно за планини и завои говоря.

 

3/4 - 6 ден - Прага

 

7ми ден Вроцлав с крайна цел Краков. Вроцлав не знам нищо , просто пътя минава от там.

 

8/9 ден Закопане и някаква планина евентуално, ако времето позволява.

 

10 - Словакия (нещо без Братислава, но не знам какво. Не че имаме против Братислава, ама ние много далеч от пътя). Спукането минава около Кошице.

 

11/12 - Северна Румъния (Марамуреш). В Румъния сме обиколил Трансилвания и Букурещ, така че само неща извън това ме интересуват

 

 

Нещо такова е съвсем простичкия изначален план. Всякакви идеи за модификации са добре дошли 

 

 

Връзка към коментар

Пътуващите към Краков, избягвайте периода 25-31 юли. Тогава са Световните дни на младежта (християнски фестивал). Очакват се стотици хиляди хора + Папата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Боян Димитров
Публикувано: (редактирано)

Нахвърлях на картата точките и засмятах часовете и се получи нещо такова:

 

  1. Maribor - 900km, 9h.

  2. Krems an der Donau - 300km, 3h, Cesky Krumlov - 150km , 2h

  3. Prague - 170km, 2h. (might visit Holašovice Historic Village 23km from Krumlov), Kutna hora

  4. Litomyšl Castle, Olomouc, Krakow - 510km 5h. (Osviencim if it’s possible), другата възможност си остава да се мине през Вроцлав, на снимки изглежда доста добре

  5. Osviencim, Vielichka, Zakopane (krakow- osviencim 66), Krakow - Wieliczka (25km) krakow-zakopane 128km, 2.3h

  6. Bardejov 135km 2h, 9km, 11min Hervartov (wooden church) (rest on http://whc.unesco.org/en/list/1273) Bodruzal most accessible, Kosice 90km, 1h

  7. Wooden churches of maramures

  8. Cluj Napoca- Sofia 630 km , 10h

 

Изглежда напълно постижимо, даже без особено напрежение. Продължавам да приемам съвети всякакви, макар че очевидно не са популярни дестинации.

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към коментар

Писали сме много за пътуване с автомобил по тези места. Потърси в темите, за да избистриш реален план, че това горе ми прилича повече на нахвърляни записки. Не подценявай Вроцлав...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вроцлав е много красив град, не е за разглеждане между другото. Моля имайте предвид, че тази година Вроцлав е европейска столица на културата и е възможно хотелите да са пълни, цените по-високи и т.н. Ако ще ходите до Краков, бих препоръчал задължително мината-музей Виеличка, намира се на около 30 км. от Краков.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Боян Димитров

Вроцлав е много красив град, не е за разглеждане между другото. 

 

Не е за разглеждане, тази година или нещо не разбрах

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.