Прескочи до съдържание

Достатъчен ли е 1 час за прекачване в Барселона на Терминал 1?


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам резервация за пътуване с Vueling по маршрут Рим - Барселона - София. Времето между двата полета е 1 час, а ще имам и чекиран багаж. При онлайн чекин ми дава да си разпечавам бордна карта само за първия полет (Рим - Барселона), а за втория пише "You must go to check-in desk in sufficient time to get your boarding pass". Мога да ли разчитам да си взема бордната карта още от летището в Рим? И как ви се струва 1 час между полетите?

 

Поздрави

Връзка към коментар

Здравейте,

Имам резервация за пътуване с Vueling по маршрут Рим - Барселона - София. Времето между двата полета е 1 час, а ще имам и чекиран багаж. При онлайн чекин ми дава да си разпечавам бордна карта само за първия полет (Рим - Барселона), а за втория пише "You must go to check-in desk in sufficient time to get your boarding pass". Мога да ли разчитам да си взема бордната карта още от летището в Рим? И как ви се струва 1 час между полетите?

 

Поздрави

 

Ако продават такъв билет, значи трябва да е ок тоя един час. Но със сигурност в Рим настоявай да ти дадат бордна карта и за втория полет, в противен случай риска да изгориш е голям, защото чекина затваря например 40 минути преди полета, което ти дава само 20 да свършиш всичко. Просто не си тръгвай от гишето в Рим без втора бордна карта, а иначе опитай онлайн чекин и за втория полет, може да не е бил отворил още, когато си гледал. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.vueling.com/en/we-are-vueling/contact/faqs

7:

 

  1. Connecting flights allow Vueling destinations that do not yet have direct flights to be connected via Barcelona and Rome airports.

    You can travel with the peace of mind of knowing you won't have to collect your luggage at the stop-over airport, as you check it in at your airport of origin and only pick it up again at your final destination. And the same goes for your boarding pass! At your airport of origin, we also give you the boarding card for your second flight.

    The length of the stop-over will depend on the flights you choose when you book.

Ако са на един билет, нямаш грижи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Потвърждавам - на един билет са. Само остава да разбера дали ще успеят да прехвърлят багажа на втория полет. :)

 

За това ще ти трябва сериозна кристална топка  :lol:

Винаги ще помня как ми затриха багажа на Милано (Лондон - Милано - Бари), а на връщане Бари - Милано яко закъсня - имах вероятно 20-25 мин да хвана полета за Лондон. Тичала съм като изоглава по това летище - кацнах, когато на мониторите изписа, че полетът за Лондон прави boarding. Как го хванах, аз си знам... Бях отписала на 1000% багажа, когато куфарът ми - щастлив и доволен - се показа на Хийтроу. Италианска му работа :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аленн, не зная защо за втората част на полета не са ти пратили бордна карта.

Ние ще пътуваме с Вуелинг следващата седмица по маршрут София Барселона Лисабон. Времето за прекачване в Барселона също ни е 1 час. Кацаме на Терминал 1 и полета за Лисабон е пак от същия терминал.

Изпратиха ни бордни карти само за втората част на полета. От Барселона до Лисабон. А когато влеза в профила си във Вуелинг и се опитвам да направя онлайн чекиране от София излиза съобщение, че София не предлага онлайн чекиране. И трябва да си вземем бордните карти от летището. Има и списък на градовете, които не предлагат онлайн чекиране. Така че трябва да отидем по-рано, за да се чекираме на гише.

Имаме и обратен полет Лисабон Барселона, като за него също ни изпратиха бордните карти. Но след Барселона летим за другаде, а не за София затова не зная дали от Барселона до София щяха да ми пуснат онлайн бордна карта.

Ако не си пробвал да изкараш бордна карта от Барселона през профила си пробвай, защото няма причина аз да имам бордна карта за полет от Барселона, а ти не.

Връзка към коментар

Е , то с багажа си е тото при всяко прекачване. Хубаво , че рядко се случва ама пък се случва.

Щом е на връщане няма място за притеснение каквото и да объркат.

До ден-два все ще го доставят

Връзка към коментар

В началото на май имах полет през Рим за Мадрид.С час и 20 минути за прехвърляне.На отиване спазихме разсписанието и дори самолета кацна с около 10 минути по-рано.Нямаше проблем.Имай пред вид ,че ремонтите на Фиумичино продължават с пълна сила.Ремонтират Т3,малко от Т2.И си трабва обиколки.На връщане от Мадрид пък имахме 1час и  15 ,но с малкото закъснение стана 1 час.И беше страшен спринт и хванахме полета за София ,но си е риск!!.

Умишлено пътувахме с 4 ръчни багажа!!:-)))).Пускат спокойно по 9кг на ръчен.Това ни бе достатъчно за 6 дена в Мадрид.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Такаа, ето и ъпдейт от мен - полета от Рим закъсня с близо час и половина, което направи невъзможно прикачването в Барселона. След като пристигнах на летището там, бях насочен към гише на Vueling, където трябваше да ми предложат нов маршрут/билет и хотел. Единственото предложение беше за полета днес с Wizz, тъй като няма други директни полети, а прикачване ми отказаха. Само като попитах за Lufthansa или Austrian и директно ме отрязаха. Цялата процедура по купуването на новия билет + намирането на хотел отне около 2 часа, което за мен е доста - в сходна ситуация във Виена всичко приключи за 20 мин. Организираха някакъв автобус, който трябваше да извози до няколко хотела всички с билети на Vueling, които бяха премаршрутизирани, и който закъсня близо час. Бих искал да попитам следното - вече питах за компенсация на летището и ми казаха да попълня някаква форма в сайта, чрез която щяло да стане по-бързо, тъй като при хартиените формуляри забавянето било по-голямо. Можете ли да споделите каква компенсация ми се полага за забавяне от близо 22 часа - билета е Рим - Барселона - София, като разстоянието от Рим до София е под 1500 км, но от своя страна аз изпуснах свързващия полет от Барселона, където разстоянието е над 1500 км? За 250 или 400 евро мога да претендирам?

 

Поздрави

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Компенсацията се базира на разстоянието от "Начална точка на билета до Крайна точка на билета". Провери по каква причина е закъснял полета, трябва да са ти предоставили документ. Винаги искаш повече, пък те нека си ги смятат :)

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Използвам темата за подобен въпрос:

 

Възможно ли е прекачане за 1 час на Барселона Ел прат

пристигащ полет на Уиз в 21:20 на Терминал 2

заминаващ в 22:30 Vueling от Терминал 1

 

Говоря за ръчен багаж, че с чекиран явно изглежда невъзможно

Връзка към коментар

Мда... отпада варианта... Благодаря

 

А за Вуелинг една питанка

 

При полети Менорка - Барселона и после Барселона - София ако съм с чекиран багаж трябва ли да се взема между полетите или ще може да се чекира направо до София?

Връзка към коментар

Използвам темата за подобен въпрос:

 

Възможно ли е прекачане за 1 час на Барселона Ел прат

пристигащ полет на Уиз в 21:20 на Терминал 2

заминаващ в 22:30 Vueling от Терминал 1

 

Говоря за ръчен багаж, че с чекиран явно изглежда невъзможно

 

Скоро правих такъв трансфер с близо 4 часа между двата полета и трансферът ми отне повече от 1,5 часа, но бях с чекиран багаж и не бързах. Има автобус между двата терминала, който се движи на 6-7 минути, но самото пътуване отнема 10-15 минути. Опашките на секюритито са километрични и спокойно може да чакаш и 20-30 минути, а терминалите са огромни. При вечерните полети рискът от закъснение също е много по голям от колкото при сутрешните полети.

 

Ако вторият ти полет е много евтин и не би ти объркало много сметките, ако изпуснеш самолета, може да опиташ, но шансът да не успееш да хванеш следващия полет е доста над 50%. Ако самолетът ти не закъснее и си достатъчно нахален да изпревариш тълпата на опашките, теоритично може да ти стигне времето да хванеш полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз мисля, че 1 час не е достатъчен за никакво прекачване.:(

Когато купувам мулти-сити билети и то, с една АК, самата система не ме допуска да купувам следващ полет с толкова малко време между полетите.

Връзка към коментар

Няколко пъти съм го правил, и чукам на дърво, още не ми се е случило да имам проблеми. Но съм абсолютно сигурен, че е до ситуация и никой не дава никога гаранция, че и при 2 часа няма да имаш проблеми. Наскоро ми се случи при CDG където всеки ще каже, че е невъзможно, а дори не ми се наложи да тичам. Случвало ми се е и при Charleroi, и там никакви проблеми, беше 40 минути или нещо такова. Зависи много кога ще затворят гейта на следващия полет, наскоро ми се случи на летището в Женева за първи път да ми затворят гейта, в толкова, в колкото пише, по принцип винаги е +20 минути, но...

Връзка към коментар

Аз мисля, че 1 час не е достатъчен за никакво прекачване. :(

Когато купувам мулти-сити билети и то, с една АК, самата система не ме допуска да купувам следващ полет с толкова малко време между полетите.

Аз лично съм правил 25 минути в Мюнхен и то с минаване на паспортен контрол. При това повече от веднъж. Във Виена личният ми рекорд е 19 минути от момента, в който самолета спря, до стигането на следващия гейт - с минаване на паспортен контрол и секюрити. Луфти & Ко продават билети с кратки връзки, ако летището е добре организирано (Виена, Мюнхен, Цюрих, Женева), за полети в Европа. В това отношение Австрийците са ми любими - полет в човешко време (8:25) от SOF, кацане в 8:40 във Виена, излитане в 9:10, кацане в 10:30 в крайната точка и в 11:30 най-късно човек си е в офиса. С малко компромис е Мюнхен - излитане в 7, кацане в 7:30, отново в небето към 8:30 и кацане в крайната точка в 9:30-10:00.

На места като CDG и FCO, може и 2 часа да не са достатъчни... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Еее, Мюнхен и аз имам 20 мин. Полетът закъсня доста от Хамбург, оказа се, че сме около 10 човека за София и получиха разрешение да кацнем на съседния гейт :) Тичане падна по стълбите, аз с повече от 8 кг раница, паспортен, секюрити и като се тръшнах на мястото бях без въздух, но успяхме :) Даже мислех да го пиша това още като попита Sany, но е мнооого частен случай и не исках да и давам надежди.

Връзка към коментар

Аз бих дала друга гледна точка - скоро пътувах с Вуелинг за първи път(сигурно и последен), полета закъсня с три часа. София-Барселона. Тук чета за подобно нещо и при друга отсечка, така че си мисля, че това  е по-скоро практика за тая компания и не си дават много зор с разписанието. Така че нищо чудно времето за трансфера да се окаже предостатъчно. Разбира се, не пожелавам на никой подобно изживяване, просто споделям.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Такаа, ето и ъпдейт от мен - полета от Рим закъсня с близо час и половина, което направи невъзможно прикачването в Барселона. След като пристигнах на летището там, бях насочен към гише на Vueling, където трябваше да ми предложат нов маршрут/билет и хотел. Единственото предложение беше за полета днес с Wizz, тъй като няма други директни полети, а прикачване ми отказаха. Само като попитах за Lufthansa или Austrian и директно ме отрязаха. Цялата процедура по купуването на новия билет + намирането на хотел отне около 2 часа, което за мен е доста - в сходна ситуация във Виена всичко приключи за 20 мин. Организираха някакъв автобус, който трябваше да извози до няколко хотела всички с билети на Vueling, които бяха премаршрутизирани, и който закъсня близо час. Бих искал да попитам следното - вече питах за компенсация на летището и ми казаха да попълня някаква форма в сайта, чрез която щяло да стане по-бързо, тъй като при хартиените формуляри забавянето било по-голямо. Можете ли да споделите каква компенсация ми се полага за забавяне от близо 22 часа - билета е Рим - Барселона - София, като разстоянието от Рим до София е под 1500 км, но от своя страна аз изпуснах свързващия полет от Барселона, където разстоянието е над 1500 км? За 250 или 400 евро мога да претендирам?

 

Поздрави

Ъпдейт - след 4 месеца напомняния и мейли получих компансацията, която се полага, според европейския регламент - 250 EUR.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.