Прескочи до съдържание

Канарски Острови през Ноември/Декември


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Започнах да се оглеждам за комбинации с Ryan Air през Барселона към Канарските острови. За Ноември и Декември се намират много добри цени от порядъка на 130-150 евро (без багаж) за Тенерифе и Гран Канария. Други не съм и гледал.

 

Ако целта ни е комбинация от хубави плажове + места за обикаляне с кола кой остров трябва да изберем за този период от годината ? Вероятно ще разполагаме с 5-6 дни там (+ ще оставим по 1 ден в Барселона на отиване и връщане защото не сме били), така че трябва да се спрем на един остров. В Tripadvisor виждам, че препоръчват Gran Canaria заради вероятността от по-хубаво време там?

 

Предпочитам да има повече места за разглеждане и 5-6 дни да не ни стигнат, отколкото да няма какво да се прави на острова за толкова много време. Все пак плана е да се вземе кола от летището и да се върне пак там в края на престоя.

 

Има ли значение дали ще е Ноември или Декември или температурите са горе-долу индентични и двата месеца?

 

П.С. Избора не е само между тези два острова (просто за тях гледах, че има добри билети), така че и други препоръки са от значение. Просто ни се ходи някъде на топло през зимата, а това ми се струва добра възможност, на добра цена.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Знам, че има екперт от мястото на събитието,  който ще даде адекватен съвет, 

но според history   максималните   температури ноември 2014 са били 21 градуса, а през 2015 -24 градуса,  не много за плаж мисля си. 

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знам, че има екперт от мястото на събитието,  който ще даде адекватен съвет, 

но според history   максималните   температури ноември 2014 са били 21 градуса, а през 2015 -24 градуса,  не много за плаж мисля си. 

 

Неслучайно Тенерифе е известен като "Island of Eternal Spring"  :lol:

 

Дори да не е перфектното време за плаж, ако е слънчево ще има какво да видим с кола предполагам.

Връзка към коментар

Тенерифе има повече неща за разглеждане, но плажовете на Гран Канария са по добри. По това време на годината обаче плажовете не стават за дълго плацикане във водата, но ако малко се топнеш във водата и грее слънцето, може да прекараш приятно. На Тенерифе има и аквапаркове със стоплена морска вода. Там е напълно приятно за къпане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако трябва да избера между двата - Тенерифе. Харесва си ми повече. :) Три пъти съм била в края на ноември, времето си ставаше за плаж и на север, и на юг.

В северната част / говоря за плажовете около Пуерто де ла Крус/ не ставаше за къпане. Бурен океан и студена вода.

В южната част, трябва да се знае, че там е почти винаги по-топло, планината пази и си ставаше и за къпане.

Иначееее, в южната част има  едно място, вълшебно, което много го препоръчвам.

Били сме по същото време на Гран Канария, времето ставаше за плаж, ставаше и за къпане, но духаше ужасен вятър, който носи пясък, та по тази причина седяхме повече на басейна.

Но времето не може да се предвиди, за това е добре да има и интересни места за гледане. Според мен, лично мнение. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Отдавана се каним да отидем на вълшебното място, което е пуснала Александра, поне за 1-2 дни. Не случайно това място е получавало награда за best resort в Испания няколко пъти.

 

Писано многократно за климата и какво има в Тенерифе и Г.Канария, моето мнение е както на другите писали в темата.

В Тенерифе има в пъти повече неща за гледане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

но според history   максималните   температури ноември 2014 са били 21 градуса, а през 2015 -24 градуса,  не много за плаж мисля си. 

Тия стойности със сигурност не се отнасят за крайбрежните райони. На летище Тенерифе Сур средната максимална температура за ноември 2014 е била 26', а за 2015 27'.

 

Водата е 22-24 градуса тогава. До към средата на ноември времето е по-добро за плаж по мои наблюдения, след това започва "вечната пролет" :lol: и също е много приятно, топло и слънчево, особено в южната част, но е по-нестабилно и ако сте за кратко и обикаляте много е въпрос на късмет с плажуването.

 

За Гран Канария съм чувал че се посещава от хора с по-нетрадиционни наклонности, а аз като по-традиционалист не съм имал желание да го посетя, така че не мога да сравня с Тенерифе. Но по-хубаво време със сигурност няма там, най-много да е същото.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, ще се включа и аз в темата с малко въпроси, ако може да ми помогнете. Искам да ви попитам според вас добра идея ли са Канарските острови месец февруари? Нямам идея по това време на годината дали там изобщо става за плаж. Също така какво мислите за Лансароте и като първо посещение с този остров ли е добре да се започне? И въпросът, който ме вълнува най-силно е на някой от островите има ли аква парк, в който да може да се плува с делфини? А ако знаете, някъде в Европа  дестинация предлагаща тази възможност, нещо по-близко или поне удобно откъм транспорт, ще се радвам да споделите... :)) ? 

Връзка към коментар

Дали става за плаж, зависи от гледната точка и късмета, но като цяло февруари и март са най-неблагопроятните месеци за плаж.
Дори да е добро времето, плаж значи само около обедните часове и кратко къпане.

Възможно е да се уцелят дъждове.
Дали ще започнеш с Лансароте или друг, няма никакво значение. Няма правило за първи, втори и т.н.
Къпане с делфини не знам да има, само ходят да ги гледат.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали става за плаж, зависи от гледната точка и късмета, но като цяло февруари и март са най-неблагопроятните месеци за плаж.

Дори да е добро времето, плаж значи само около обедните часове и кратко къпане.

Възможно е да се уцелят дъждове.

Дали ще започнеш с Лансароте или друг, няма никакво значение. Няма правило за първи, втори и т.н.

Къпане с делфини не знам да има, само ходят да ги гледат.

 

Благодаря  :) . В крайна сметка се спряхме на Тенерифе и сега сме в процес на подготовка.  :rolleyes:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.