Прескочи до съдържание

През октомври в Тенерифе


Marisha

Препоръчани мнения

Имаме билети за Тенерифе през Мадрид за 69 евро на човек 17-26 октомври. Сега предстои най-приятната част, съставяне на програма, ще бъдем с кола под наем, интересува и плаж и природни забележителности. Приемам всякакви препоръки.

Не отсядаме в хотели, ние сме 4 възрастни, ще търсим апартамент. Препоръки, в кой град да отседнем.

Като гледам airbnb , най-евтините апартаменти са в Puertito de Güímar.

Въпрос към Alexander, като най-вещ по въпроса, дали е удачно да отседнем там?

Да препоръчате и плаж, който да посетим.

Изчетох блога на Зани, задължително ще посетим Маска и Тейде, за всичко друго приемам съвети.

Връзка към коментар

Отлична цена за билетите от София, дано паднат  до към 50евро, както се намират от Букурещ, но май много искаме.

 

Предполагам си разгледала по-големите теми за Тенерифе и си видяла, колко различни лица има острова.

Тук и тук

За това и няма как да се препоръча конкретно място, зависи какво точно ви харесва, има най-различни по облик и вид градчета и села.

Аз лично не харесвам южната част, много е пуста и няма много за гледане, като махнем някои плажове, но има други, които я харесват, та въпрос на вкус. Това puertillo guimar е много малко, няколко улички буквално, но ако къщата е хубава и ви харесва, реално няма много значение, след като ще сте с кола.

Лично аз, бих препоръчал винаги някъде на север за установяване на база.

 

Интересните плажове са много и са отново много различни, има огромни с жълт пясък, които са с много хора, има по-малки с черен пясък и много закътани и скрити пак с черен пясък. За мен интересен плаж е  playa benijo, ходи се задължително при отлив!

Клисурите Маска и Инфиерно са описани в темите не един път, ако обичате да  вървите са от задължителните неща, след това Тейде, Анага и т.н.

Направи си някакъв план макар и груб и ще го разгледаме дружно всички.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

София-Мадрид директно през Rumbo.es -34.48 евро с Маестро, 17-26 октомври, има ги в момента.

Мадрид-Тенерифе jetcost.fr-bravofly - 35.3 евро с Маестро , 18-25 октомври, има ги в момента.

Аз съм ги взимала през edreams.es, но ги няма вече тези цени. Плащане с една карта 2 пъти мина без проблем, дори с нея съм взела и още един билет София-Санкт-Петербург за дъщеря ми.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние бяхме през октомври миналата година там, бяхме на юг(Costa Adeje) и беше слънчево през цялото време, за разлика от останалата част на острова. Два пъти бяхме в северната част Пуерто де ла Круз и ни наваля сериозно, казаха ни, че там вали от 2 седмици непрекъснато.

За мен времето е основен приоритет. ;)

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Разсмя ме много с тези две седмици постоянен дъжд :)

Септември и октомври бяха перфектни месеци.

През октомври да е пръснало за по половин час няколко пъти, това не значи, че не е ставало за плаж дори в тези дни.

То и от историята на времето се вижда, че има точно 1 ден с много дъжд за целия месец.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Разсмя ме много с тези две седмици постоянен дъжд :)

Септември и октомври бяха перфектни месеци.

През октомври да е пръснало за по половин час няколко пъти, това не значи, че не е ставало за плаж дори в тези дни.

То и от историята на времето се вижда, че има точно 1 ден с много дъжд за целия месец.

Ами така ни казаха, ние сме били във въпросния дъждовен ден в Лоропарк. И на връщане много ни валя, нищо не се виждаше...

2 дни по-късно бяхме в Санта Круз де Тенерифе и там нямахме късмет...Така, че това са моите впечатления. :)

Редактирано от БраниB
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Вече съм готова с груба програма, приемам предложения и коментари:

17-18.10-нощувка в Мадрид
18.10 сутринта-пристигане на Тенерифе/северно летище/
-взимане на кола под наем
-настаняване в апартамент, засега сме спрели  на този

https://www.airbnb.ru/rooms/12770242?wl_source=list&wl_id=76613116&role=owner&check_in=2016-10-18&check_out=2016-10-25
приемам други предложения
-обиколка на плажове наоколо
19.10-Анага парк
20.10-Тейде
21.10-Гарачико,Ла Оротава,Лоро парк
22.10-Маска. С кола до Лос Гигантес, такси до Маска, преход през клисурата, с лодка до Лос Гигантес
23.10 -Сиам парк
24.10-каквото не сме направили поради времето или други причини
25.10 сутринта-връщане на колата и заминаване за Мадрид.

За уточнение-пътуване с 2 големи деца/по точно не са деца вече/ на 28 и 17 години. Дъщерята  на 20.10 навършва 18, това пътуване е подарък за нейния рожден ден/тя го пожела/. Да предложите нещо по-специално за този ден.

Редактирано от Marisha
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.