Прескочи до съдържание

Тайланд - въпроси за Пукет, Као Лак и Као Сок


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

 

Вече почти месец чета форумите тук и се образовам ... и изключително много се радвам, че ви открих! Полезна информация има в изобилие, а и много ме радва да чета форум с така отзивчиви отговори и без обичайното заяждане. Въпреки всичките съвети тук, имам няколко въпроса и ще се радвам, ако някой може да посъветва.

 

От 5 до 19 ноември сме в Тайланд, първи път в Азия, 2 момичета (26 и 30). След подробно проучване вече имаме горе долу програмата. Първо да кажа какво търсим - искаме да видим възможно най-много, почивка не търсим и затова и планът е доста амбициозен според мен. Иска ни се да има и нощен живот, но определено не тип Слънчев Бряг. Въпросите ми са по-скоро относно последната част, Пукет, но ще напиша цялата програма за всеки случай, ако някой мисли, че може да бъде оптимизирана.

 

1. Банкок

5.11 - пристигаме следобяд, за хотел съм се насочила към Као Сан Роуд, заради малкото време, което имаме, че да можем да сме близо до разните храмове и забележителности

 

6.11 - Банкок разглеждане

 

7.11 - Аютая 

 

2. Чианг Май (билетът е купен)

8.11 - пристигаме ранния следобяд

 

9.11, 10.11 - разглеждане и разни слонове, гибони и т.н. Приятелката, с която пътувам, е много против държането на тигри в клетки (аз също), а и за слоновете мнението е подобно, така че няма да ходим на тези посещения. Може да включим едно къпане със слонове, но от жиботинска гледна точка, ще е само това

 

3. Краби (билетът е купен)

11.11 - летим много рано от Чианг Май и в Краби пристигаме в 8ч сутрин. Насочили сме се към Ао Нанг, защото не търсим пълно спокойствие, а и от там има доста лодки за след това

 

12.11 - Railay Bay

 

13.11 - може би Waree Raksa, не съм сигурна дали си заслужава и може би има нещо по-добро да се прави. Някой бил ли е?

 

4. Пи Пи

14.11 - отиваме с ферибот и мислим да останем 1 нощ, а може и 2, ако посъветвате. Точно тогава би трябвало да е Loi Krathong. Добра идея ли е з Пи Пи? 

 

5. Пукет

15.11 - пристигане с ферибот от Пи Пи

И тук идват въпросите ...... не можем да решим къде да отседнем. Искаме да има и нощен живот, но определено не Патонг. Четох къде ли не и навсякъде пише, че останалите места не са особено 'живи' - не знам доколко е вярно. Бяхме се насочили към Сурин, но се отказахме заради разрушаването на всички барове. Доста отрицателни коментари четох и се чудя някой дали е бил след това там, да каже как е. А и като казвам нощен живот, ми се иска да е нещо на плажа, без особено неон. Дали въобще ще го намеря някъде? От друга страна си мислим, че може би нощният живот да го караме на Пи Пи (и евентуално да останем 2 нощи там), а пък Пукет да бъде само за спане и екскурзии.

 

16.11 Пукет - много ни се иска да отидем до Као Сок, но като гледам за дневна екскурзия май е доста невъзможно. Никъде не видях тук от магеланците съвети за Као Сок.

 

17.11 Симилан острови - задължително искаме да отидем

 

18.11 Пукет (или където сме) последен плаж и вечерта летим за Банкок

 

6. 18.11 Нощувка в Банкок 

19.11 Летим за Лондон 

 

Понеже Као Лак изглежда най-удобно за екскурзиите до Симилан и Као Сок, мислите ли, че ще е по-добре да пропуснем Пукет и да спим в Као Лак. То пак ще трябва да се връщаме до Пукет летище след това, но все тая. Склонни сме да пропуснем Пукет като цяло (освен ако не мислите, че наистина си заслужава да се иде). Може би от Краби/ Пи Пи директно да идем до Као Лак? Или пък Phang Nga вместо Пукет? 

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави, Христина

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

5. Пукет

15.11 - пристигане с ферибот от Пи Пи

И тук идват въпросите ...... не можем да решим къде да отседнем. Искаме да има и нощен живот, но определено не Патонг. Четох къде ли не и навсякъде пише, че останалите места не са особено 'живи' - не знам доколко е вярно. Бяхме се насочили към Сурин, но се отказахме заради разрушаването на всички барове. Доста отрицателни коментари четох и се чудя някой дали е бил след това там, да каже как е. А и като казвам нощен живот, ми се иска да е нещо на плажа, без особено неон. Дали въобще ще го намеря някъде? От друга страна си мислим, че може би нощният живот да го караме на Пи Пи (и евентуално да останем 2 нощи там), а пък Пукет да бъде само за спане и екскурзии.

 

16.11 Пукет - много ни се иска да отидем до Као Сок, но като гледам за дневна екскурзия май е доста невъзможно. Никъде не видях тук от магеланците съвети за Као Сок.

 

 

Обикновено в тайландските теми не съветваме хората да ходят в Патонг, но въпросът им беше за спокойна идилия и релакс. Аз бях да видя един приятели през януари там и останах изненадан, че са се появили и повече места с жива музика. Пак си ги има мацките и пилоните, но има и доста друг тип заведения. Новото ни откритие беше Lion bar точно на Bangla. Голям брой музиканти, които свиреха много неща он рекуест, рядкост за Тайланд. Почти навсякъде питат за желания и се оказва, че знаят едни 20 песни, ако искаш тях добре. Моят приятел с гаджето си киснеха нонстоп там. Аз като рок фен комбинирах с Rock City. Има и добри дискотеки. Плажът на Патонг не е лош определено, ако трябва да се направи компромис за парти. Може да има повече хора, но пясъкът е хубав и водата чиста. Като бях последно до прехваления Railay beach от "любимите ми" идиотщини тип  "10 места, които трябва да постетите в Тайланд" беше много по-гадно претъпкан от Патонг, а за парти е трагедия.

 

Као Сок ми е в to do листа за февруари догодина. От рисърча, който направих: От летището на Пукeт е близо, правят  екскурзии и от плажовете на Пукет. Най-добре неорганизирано с полет до Сурат Тани, комбиниран с транспорт до входа на парка. На място от хотелите/гестхаусите могат да се букват дневни трипове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря ти!

След дълго умуване решихме да пропуснем Пукет. Мислим да отседнем в Као Лак като удобна отправна точка за Као Сок и Симилан острови, пък и там има хубави плажове. Ще останем 1 нощ повече на Пи Пи с идеята там да се излиза вечер и после директно към Као Лак.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Аз ще се включа специално за Пи Пи, по отношение на нощния живот от това което чета че търсите е иделната опция. Защото от едната страна на острова (противоположната на пристанището) е пълно с барове на плажа, които става идеален купон до 2 през ноща е музиката, а след това е чил но има хора поне до 5-6. Иначе има и във  вътрешността на острова но там са си типични дискотеки. Така че плажа е по готино, въпреки че и във вътрешността има няколко готини бара.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря, Gamen4o! Радвам се да чуя :-)

Нашата програма е готова и всички билети/ хотели са запазени. Натоварена е, но нашата цел е такава и се надавам да я изпълним :-)

 

5,6 - Банког

7 - Аютая

8,9,10 - Чианг Май

11,12 - Ао Нанг

13,14 - Пи Пи

15,16,17,18 - Као лак с един ден до Као Сок и един ден до Симилан островите

18 - нощ в Банког и обратно на тук

 

Единственият ми 'проблем' е придвижването от Пи Пи до Као Лак е ще съм благодарна на съвети :-)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.