Прескочи до съдържание

Разходка из Испания и Малта.


Препоръчани мнения

Здравейте банда,

 

в края на юли за няколко дена ще съм на борда на кораб от Палма де Майорка до Малта. Мислих си да използвам възможността и за обиколка няколко дена преди това и след това, като цяло нямам много бюджет, но може да обиколя малко с фотографска цел, интересни забележителности, пейзаци и някакви по изолирани места/селца също бих включил като възможност.

 

За Испания си мислих да летя до Барселона и от там може малко обиколка и към Валенсия и после с ферибот до Палма де Майорка, а после Малта да обиколя наоколо и по-възможност и време може и да хвана фери до Сицилия, при евтини алтернативи за придвижване после. Полети и всякакви други варианти още не съм гледал, защото нямам точни дати, но и такива предложения са добре дошли, но най-вече интересни места да препоръчате по възможност пречупени от фотографска гледна точка.

Благодаря на всички.

Връзка към коментар

Абе малко хаотично ми звучи като те чета. Може би да уточниш, поне горе-долу къде колко дни планираш, пък и в кой сезон :)

 

Не съм бил по нито едно от отбелязаните места, но според фактора "обиколя малко с фотографска цел, интересни забележителности, пейзаци и някакви по изолирани места/селца" си мисля, че от изброените трябва да наблегнеш най-вече на Сицилия. Но пък там лятото е нетърпима жега, та пак зависи от сезона...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Георги, ами да хаотично е, но аз затова така съм го писал, защото съм гъвкав. Иначе съм писал края на юли, грубо след 20 дена ще е, като си го мислих някъде седмица преди това и седмица след това като евентуално може да го удължа малко, най-вероятно след това. Сицилия доста ме влече и ми е интересно, но си мисля че началото на август в Сицилия ще се мре директно. :)

Връзка към коментар

Според мен може и да не е толкова горещо в Сицилия след  месец, не знам какви са дългосрочните прогнози за това лято, но към момента температурите в цяла Европа са с около 10 градуса по-ниски от тези миналата година, за близките 10 дни виждам, че в Палермо температурите ще са под 30 градуса.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Не зная какви са цените на фериботите, но за полетите от и до България трябва да побързаш. Миналото лято летяхме от София през Рим до Палма и цените много бързо се вдигаха.

Връзка към коментар

Ами тъй като билетите ще ми се покрият не ме притеснява толкова, предпочитам първо да измисля плана и дати и след това да си направя резервациите за полета, ама никой не предлага конкретни места :)

Връзка към коментар

Била съм в Барселона, Валенсия, Сицилия. Не съм фотограф и мнението ми е субективно. Видях, че снимаш концерти, мероприятие, интересни хора. Сицилия е колоритна за снимки. Барселона е любимият ми голям град, но е град, пълен с туристи. На север от Барселона мисля, че е интересна Жирона, но не съм била. Между Барселона и Валенсия не видях особени природни забележителности. И двата града са прекрасни за разглеждане, с много забележителности, но това ли търсиш? В Сицилия има много за снимане - морето с красиви скали, Етна, уличните музиканти, импулсивните сицилианци, красивите сицилиянки, старците във всяко село или град, параклисите на всеки ъгъл. От гледна точка на бюджет е и по-евтина.Въпросът наистина са температурите. А можеш да отидеш на север до Липарските острови с нощувка и да снимаш вулкана на Стромболи. Може би ще е една идея по-приятно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Последния план за сега е утре Барселона, 4 дена там, после 1 в Палма за кратка разходка и после ще имам 3-4 дена в Малта, ще съм зает с работа през деня, но ще използвам със сигурност вечерите преди залез, надявам се и сутрините да имам време за малко утринни снимки.

Връзка към коментар

Последния план за сега е утре Барселона, 4 дена там, после 1 в Палма за кратка разходка и после ще имам 3-4 дена в Малта, ще съм зает с работа през деня, но ще използвам със сигурност вечерите преди залез, надявам се и сутрините да имам време за малко утринни снимки.

Във Валета за хубави снимки на залез слънце може да отидеш в Стария град, след влизането по мостчето след Фонтана с тритоните, веднага вляво се качваш покрай Хейстингс гардън и там - по алеята, отгоре на крепостните стени, има хубав поглед в посока към форт Маноел и яхтените марини. 

post-139-0-66350000-1469105344_thumb.jpg

post-139-0-99049100-1469105354_thumb.jpg

post-139-0-77768400-1469105815_thumb.jpg

 

Любим обект на фотографите е също пристанището на Марсашлок с шарените лодки както по време на изгрева, така и по залез-слънце.

post-139-0-80355300-1469105353_thumb.jpg

Иначе за снимки на залез в морето - по целия западен бряг на Малта и Гозо, например в райна на Азурния прозорец.

post-139-0-40827700-1469105354_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Във Валета за хубави снимки на залез слънце може да отидеш в Стария град, след влизането по мостчето след Фонтана с тритоните, веднага вляво се качваш покрай Хейстингс гардън и там - по алеята, отгоре на крепостните стени, има хубав поглед в посока към форт Маноел и яхтените марини. 

attachicon.gifLaV1.jpg

attachicon.gifDSC07432_ff.JPG

attachicon.gifP1140700_tm.jpg

 

Любим обект на фотографите е също пристанището на Марсашлок с шарените лодки както по време на изгрева, така и по залез-слънце.

attachicon.gifP1140421_ff.jpg

Иначе за снимки на залез в морето - по целия западен бряг на Малта и Гозо, например в райна на Азурния прозорец.

attachicon.gifP1140535_ff.jpg

Марсашлок не ми се видя по-различно от другите пристанища...

Връзка към коментар

От пристанището на Слима също има добър изглед към Валета по залез, макар и моите снимки да не са от най-хубавите, залезът и гледката беше много красива:

 

post-374-0-05203200-1469119531_thumb.jpg

post-374-0-35806000-1469119604_thumb.jpg

post-374-0-68378500-1469119670_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.