Прескочи до съдържание

Помощ при организация на програма Франция-Италия


Iva_a

Препоръчани мнения

Привет!

Идеята е следната: пътуването започва с кацане в Милано и тръгваме с кола до Морзин /Morzine/, село във Френските Алпи. Там трябва да останем два-три дни. Това е ясната част, с изключение на това,

че не знам къде ще спим около Милано. Оттам насетне ми е пълна мъгла.Трябва за 7-8 дена да стигнем до родна земя. Идеята, съвсем грубо, е Френска Ривиера, Монако, Генуа, Верона, Венеция, София.

Приемам всякакви съвети за разпределяне на пътуването по дни и градове, място за спане, какво не бива да се пропусне в малкото време, което имаме. С дете на 5 години сме и не можем да си позволим преходи, по-дълги от 500 км на ден.Знам, че програмата е амбициозна, но ваканцията ни е кратка. Искат ни и в България, а пък ние сме зажаднели за Европа...

 

 

Връзка към коментар

Миналия месец направихме Генуа - Френска Ривиера - Генуа, но с влак и за седмица. За Генуа и околностите мога много да пиша, там ходим от 2-3 години, а за Ривиерата една седмица ни стигна само за големите градове, трябваше да се откажа от по-малките селца. Добре е да решиш дали има места, които задължително искаш да видиш, защото там всичко си заслужава. Спането най-добре чрез airbnb, даже мога да препоръчам хубав апартамент за трима в центъра на Генуа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След кацането в Милано се придвижвате с кола или как ? То другояч програмата е съвсем невъзможна без безумно скъпи полети в сезона
Имам предвид изцяло с кола до България.

Редактирано от stanimir
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

След кацането в Милано се придвижвате с кола или как ? То другояч програмата е съвсем невъзможна без безумно скъпи полети в сезона

Имам предвид изцяло с кола до Бъшгария.

Да, да. От летището в Милано тръгваме с кола, та до България.

Редактирано от Iva_a
Връзка към коментар

Миналата година направихме прекрасно пътуване из Италия и Франция. Не сме правили повече от 500 км на ден (освен първия и последния ден) и всичко, което видяхме беше невероятно. Споделям ти програмата както я направихме ние - имахме 10 дни. Мислех малко да я съкратя, понеже виждам, че имаш по-малко дни, но наистина не мога да приоритизирам. Навсякъде бих се върнала отново!

 

Все пак, тъй като виждам, че това селце Морзин е доста далеч от Френската ривиера, може би бих съкратила от нея. Например да стигнеш максимум до Монако...

 

Ден 1 София - Чинкуе Терре

Ден 2 5те селца от Чинкуе Терре

Ден 3 Генуа - Ментон - Ница

Ден 4 Кап Фера - Вилфранш сюр Мер - Ез - Монако и нощувка в Ница

Ден 5 Ница - Антиб - Кан и нощувка в Сен Максим (до Сен Тропе)

Ден 6 Сен Тропе

Ден 7 Сен Тропе - Порт Гримо

Ден 8 Сен Тропе - Венеция

Ден 9 Венеция

Ден 10 Венеция - София

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Заповядай - тези, които смея да препоръчам:

  • La Bordigona, до Чинкуе Терре, едно от най-добрите ни попадения
  • Le Chardon Bleu, до Сен Тропе, в случай че стигнеш до там
  • Hotel Palladio, до Венеция - нищо особено, но с добра връзка до града
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Морзин го свързвам с" le tour de france".Една от култовите височини в тура.На 23.07 колоната ще изкачи именно този връх.

Предполагам някой е голям фен на колоезденето?:-)

 

Синът ми е там за лятото. Много се забавих с организацията и вече няма места за спане. На 23 ти минава оттам турът. Щеше да е супер да го засечем.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.