Прескочи до съдържание

Рио/Мачу Пикчу за 10 дни


Worldismine

Препоръчани мнения

Добър ден, на(пъте)шественици!

Обмислям посещение у царевичака на Мачу в началото на октомври и имам няколко въпроса относно плана и вътрешните полети. Ще летя от Дубай за Рио, това е сигурното засега, но нямам идея откъде най-евтино мога да издебна самолетни билети за Лима и Куско.

Знам, че не малко хора са посетили МП и Рио, ще съм благодарен да чуя дали 10-те дни, които съм предвидил за посещение, в това число включвам отиването и връщането, позволяват да видя още нещо освен двете места. :)

Редактирано от Worldismine
Връзка към мнение

Не мисля , че позволяват предвид колко време ще загубиш в полетите.

За Рио поне три дни + три пълни дни минимум за Куско с околностите и Мачу Пикчу.

В Лима може само да прекачваш , там повече от ден не си струва.

Ако все пак се намери един ден извън тия може дневен трип от Лима до Балеарските острови и Паракас ама ще е много изморително с над 500 км.в двете посоки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако все пак се намери един ден извън тия може дневен трип от Лима до Балеарските острови и Паракас ама ще е много изморително с над 500 км.в двете посоки.

Лапсус лингве ;) Сигурно Балестови имаш предвид. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е невъзможно, всеки си прави програмата според неговото темпо. Може и Игуасу да включиш, но препускането ще е сериозно и цените на допълнителните полети ще е вероятно по-висока от тази на полета от Дубай.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да, замислих се и за Игуасу, но ще бъде сериозна гонитба с времето и не малка умора. Общо 4-ма души сме и трябва да се съобразява графикът. Иначе ми е мечта, но от Рио малко далечко идва. 1-2 дни повече да имах...

Редактирано от Worldismine
Връзка към мнение

На теория може , но освен времето и цените разплакват :)

То не знам дали има и директен полет Рио - Лима.

Предполагам от Сао Пауло ще са директните и там ще има прекачване.

 

Сега погледнах цените - около 240€ двупосочен. Не е малко , но очаквах повече да е.

От Лима до Куско имаш около 80-90 € за двупосочен с лоу костовете им.

Може да погледнеш колко би струвало Рио - Лима - Куско - Рио.

 

То пак ще е връщането през Лима , но ако цената е сходна поне всичко ще е на един билет и имаш сигурност при толкова натоварена програма.

Лично аз бих оставил Перу за отделно пътуване и тия 10 дни ще са оптимални за Бразилия.

Сравнение на ябълки с круши е , но не мога да кажа кое е по-впечатляващо измежду Мачу Пикчу и Игуасу.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Основната цел е Мачу Пикчу, Рио се появи като съчетание с още нещо интересно. Полетът с Емирейтс ми е на изгодна цена поради причини от емоционален характер, та затова се свързва с място, докъдето има техни полети хаха

Връзка към мнение

Тогава остава да нагодиш часовете и полетите :)

 

Друго с което мога да съм полезен е влак до Мачу Пикчу около 130$

Вход някъде 45 $

Автобус до горе май 12$ беше.

 

Това са основните разходи + полетите ти от / до Рио.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-евтино в ITA matrix ми дава 269 евро Рио - Лима, с престой в едната посока 6 часа в Игуасу - май достатъчно да се види бразилската страна на водопадите (само, без нищо друго). Това е интересно, може да се уреди някакъв стоп там предполагам...

Ако ти се вижда много с два стопа (Рио - Игуасу - Лима - Куско), директно търсене Рио - Куско дава 344 евро с Авианка, стоп само в Лима и Богота на връщане

 

Трудно може да стане по-евтино, освен ако излезе някоя промоция...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Знам, че не малко хора са посетили МП и Рио, ще съм благодарен да чуя дали 10-те дни, които съм предвидил за посещение, в това число включвам отиването и връщането, позволяват да видя още нещо освен двете места. :)

Значи, освен МП е добре да видиш и Куско, така че брой поне 3-4 дена за там, Лима може да я пропуснеш при натоварена програма. Останалите 5-6 дена (като броим 1 за придвижване) спокойно можеш да ги изкараш в Рио, плаж, разглеждане, въпреки че може би са малко множко... Та ако Рио не ти е целта, не ти се почива и искаш само да го видиш набързо, може да отделиш време и за Игуасу, като програмата става малко натоварена, но зависи какви са ви интересите де. За Игуасу ще ви трябват 2 дена за по-подробно виждане, иначе може и само 3-4 часа по път (парка е много близо до летището, а от бразилската страна са предимно гледки и общо взето една пътека от 2 часа макс.). Иначе може да включиш парка с птиците и аржентинската част (за там си трябва цял ден с пътя).

 

ПП Не разбрах полета до Рио включва ли се в тия 10 дни? Че ако да, те са всъщност 9 или дори 8, зависи колко сте уморени от полета и не е добре да се мисли за допълнителна дестинация...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво може да видите зависи от това колко сте навити да не почивате, а да гледате. Топ забележителностите на Рио могат да се видят за 1 ден. Останалите дни ще ви трябват за да се потопите в атмосферата на града, но няма да ви донесат толкова плюс, колкото посещението на топ забележителностите. За водопада Игуасу също ще ви трябва един ден за да го видите от бразилската и аржентинскта страна, но дори само посещение от бразилската страна за половин ден ще донесе красив спомен за цял живот. От Лима (ако добре си спомням) има еднодневни трипове до линиите Наска (отново спомен за цял живот) Районът на Мачу Пикчу изисква 3-4 дни, но самият Мачу Пикчу може да бъде посетен за 1 ден с влак.

 

Въпросът е планирате ли още пътувания към Южна Америка или това ще е пътуването ви на живота към този регион? Ако се очертава като еднократно пътуване към региона и не се страхувате от много летене със самолет, аз ви препоръчвам да направите едно препускащо пътуване с посещение на повече места. Ако обаче искате да опознаете систематично региона по добре е да отделите повече време на едно място.

 

В едно препускащо посещение, където целта е да видите топ забележителностите аз бих могъл да вкарам в 10 дни Рио, Игуасу, линиите Наска, Лима, Куско и Мачу Пикчу.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ей, много ми подпалихте фитилите с това Игуасу, ще кроя планове да го правя :D Със сигурност не планирам да ми е първи и последен трип в Южна Америка. Като фен на футбола, Бока - Ривър в Буенос Айрес си остава задължително за посещение след време. Тогава ще го съчетая с Уругвай, където имам колега, а защо не и с Чили. Но планът за Бразилия и Перу си е в действие и ще гледаме да награбим колкото може повече неща за виждане:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей, много ми подпалихте фитилите с това Игуасу, ще кроя планове да го правя :D Със сигурност не планирам да ми е първи и последен трип в Южна Америка. Като фен на футбола, Бока - Ривър в Буенос Айрес си остава задължително за посещение след време. Тогава ще го съчетая с Уругвай, където имам колега, а защо не и с Чили. Но планът за Бразилия и Перу си е в действие и ще гледаме да награбим колкото може повече неща за виждане :)

 

Ние посетихме Игуасу за малко повече от 24 часа и мога да твърдя, че направихме пълна програма и от двете страни на водопада, като се возихме с лодки и т.н. Пристигнахме около 10 часа сутринта със самолет от Буенос Айрес и на следващия ден около 17 часа след обед се качихме на следващия полет. Бяхме обаче само с ръчен багаж и не си губихме времето да търсиме хотела след като пристигнахме на летището, а направо отидoхме при водопада. Когато си тръгнахме от водопада на следващия ден също бяхме с две малки ранички ръчен багаж и не си губехме времето да ходим до хотела. На повечето летища в Латинска Америка има възможност да си оставите основният багаж на летището и да пътувате само с ръчен багаж за 1-2 дена до дадена дестинация. Единственото условие е, че трябва да се върнете там от където сте тръгнали :)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летището на Фоз Игуасу е само на около 2 -3 км. от парка с водопадите.

Всичко е възможно , въпрос на организация и средства.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летището на Фоз Игуасу е само на около 2 -3 км. от парка с водопадите.

Всичко е възможно , въпрос на организация и средства.

 

Има две летища. Едно от бразилската и едно от аржентинската страна, но и двете са близо до водопада. Струва си да се разгледат разписанията и цените от двете летища, Когато аз обикалях региона в Аржентина самолетните билети бяха много по евтини спрямо Бразилия.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Бразилското имах предвид. Предполгам вътрешен бразилски полет ще е по-евтин от такъв до Пуерто Игуасу.

Вече оттам към Перу е интересно как ще излезе.

Връзка към мнение

Бразилското имах предвид. Предполгам вътрешен бразилски полет ще е по-евтин от такъв до Пуерто Игуасу.

Вече оттам към Перу е интересно как ще излезе.

 

Бразилското летище е IGU, a аржентинското е IGR. За случайни дати от бразилското ми даде по добри цени до Лима, но през Рио и Сантиаго де Чиле. Директни полети не намерих :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има директни от IGU до LIM, само някои дни от седмицата са. Може да се вземе един билет multicity, RIO-IGU, IGU-LIM директни, LIM-RIO през Сао Пауло, цената е малко по-висока от каквото съм писал по-горе без стопа. IGU-LIM има на 3.10, не съм гледал за други дни от седмицата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Видях, че има билет за Лима с прекачване в Игуасу за 4:45 часа до следващия полет. Ще ми стигнат ли да отида да разгледам водопадите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Видях, че има билет за Лима с прекачване в Игуасу за 4:45 часа до следващия полет. Ще ми стигнат ли да отида да разгледам водопадите?

 

Според мен е достатъчно да направиш едно бързо посещение на бразилската част на водопада и да видиш основния водопад. Ако пътувате обаче с чекиран багаж и не може да го чекирате до крайната дестинация, ще трябва да губите време и с търсене на място за оставане на багажа.  При толкова малко време вероятно най-добрата опция е да изберете такси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Видях, че има билет за Лима с прекачване в Игуасу за 4:45 часа до следващия полет. Ще ми стигнат ли да отида да разгледам водопадите?

Да ги разгледаш - не. Да ги погледнеш - боже би да, ама е грехота! ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ги разгледаш - не. Да ги погледнеш - боже би да, ама е грехота! ;)

 

Грехота е и да пропуснеш водопада ако имаш възможност да го видиш ;) Аз лично отделих по 3-4 часа на двете страни на водопада, но това което ми се запечата в мозъка е основният водопад или Дяволското гърло. Човек и да има време не го гледа повече от 30-40 минути.

Връзка към мнение

Видях, че има билет за Лима с прекачване в Игуасу за 4:45 часа до следващия полет. Ще ми стигнат ли да отида да разгледам водопадите?

Би трябвало да имаш време, но не съм сигурен дали няма да си със смесени чувства накрая. Просто аржентинската и бразилската страна са доста различни и според мен ще е странно да видиш само едната. Да не говорим, че на мен аржентинската ми хареса повече най-вече заради по-дългия маршрут (много повече гледки и разнообразни места за наблюдение) и близката гледка към Дяволското гърло. 

Иначе бразилската страна може да бъде взета и за час и половина с добро темпо, но по този начин не можеш да се насладиш на водопадите както си трябва. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.