Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 4 часа, alek200 каза:

Здравейте, търся полет София -Варна двупосочно за един ден може ли да ми кажете кой ден ще е най- евтини целта ми е да си взема уиски от безмитни магазин?

 

Поздрави

Най-евтино ще ви е да си поръчате уиски през доставчик (доставят дори неща, за които малцина са чували), защото за самолета освен билети ще трябва да закупите и чекиран багаж, ако бутилката не е от безмитния на летището във Варна... 
Купувала съм някаква супер рядка водка от безмитния до морската гара в Бургас за брат ми, защото я нямало в страната. Но просто бях там, иначе специално за целта никой не би се задвижил от нас чак до там при наличие на онлайн магазини и добри хора, които могат да я пратят по куриер или друг начин.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Къде изчезна магеланката и мой последовател Anna Kalinovska.

И аз наскоро се зачудих, след такова ударно присъствие във форума, във всичките му раздели, изведнъж изчезна. От октомври не е влизала във форума. Може пък да е на път. И дано да е така.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Нещо уникално което се продава единствено на летището ли ? 

Не се учудвам де тук хора летят през половин свят да си докарат жена, дето са я виждали само в социалните мрежи , що не до Варна за уиски ? 

 

Може да си вземеш от най-евтините полети на Wizz някъде до Европа и обратно за по 10€ и на връщане си напазарувай каквото искаш, или пък помоли някой да ти го купи.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

наличие на онлайн магазини

Мой приятел, който живее  в Англия си поръча по интернет  свински черва за домашния суджук, а какво остава за бутилка уиски.  За Anna Kalinovska не бях чувал изобщо, а тя дори разбирам от вас, че е била много активна. Причината за този мой "пропуск" е, че самият аз по-дълбоко лични причини бях  излязъл от любимия форум от  първи януари 2022 година до  някъде  началото на септември. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако във Варна няма някоя друга "дупка" като онази с измъкване на дете без декларация, ще ви трябва бордна карта за полет извън ЕС, за да купите безмитно уиски.

Връзка към коментар
преди 4 часа, alek200 каза:

Здравейте, търся полет София -Варна двупосочно за един ден може ли да ми кажете кой ден ще е най- евтини целта ми е да си взема уиски от безмитни магазин?

 

Поздрави

Ти сериозно или майтап

На безмитните магазини е по скъпо от колкото в Аванти примерно,а в някой склад още по евтино даже.

Кое е това уиски,че в момента е доста постен избора на летище София

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, dimitrov6 каза:

Къде изчезна магеланката и мой последовател Anna Kalinovska.

Дали някой магеланец има неин телефонен номер? Може да и звънне.

Тя обича да ходи в Дъбов на кафе и там я познават. Някой, който има път на там, може да попита за нея. 

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Дани Магелани каза:

И други се чудим. Дано е добре! Дано са и се случили хубави събития!

В темата за график на знамето е писала за Ло Мантанг, Горен Мустанг 26.10.2022  - 11.11.2022 и ЮАР, Есватини, Лесото 17 ноември - 6 декември. Вероятно пътува някъде по света и няма достъп до Интернет.

А @ven62 се похвали, че внуците пристигат, предполагам е зает да ги глези и не му е до нас 😆

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Най-евтино ще ви е да си поръчате уиски през доставчик (доставят дори неща, за които малцина са чували), защото за самолета освен билети ще трябва да закупите и чекиран багаж, ако бутилката не е от безмитния на летището във Варна... 
Купувала съм някаква супер рядка водка от безмитния до морската гара в Бургас за брат ми, защото я нямало в страната. Но просто бях там, иначе специално за целта никой не би се задвижил от нас чак до там при наличие на онлайн магазини и добри хора, които могат да я пратят по куриер или друг начин.

 

Ще пазарувам бутилки от безмитния магазин в които са по 100 евро, докато същите бутилки по магазините са по 450+ лева.

 

Търся полет от София до Варна и обратно в рамките на един ден за да си напазрувам каквото ми трябва и да се прибера. За мен датата няма значение важното е да не се налага да приспивам там.

 

Пък ако някой може да ми донесе като се връща от някъде и кацне във София или Варна и ми прати по еконт ще съм му много благодарен и ще му заплатя тази услуга.

 

Поздрави!

Връзка към коментар

Мда , което пък ме навежда на разни мисли за ФБ и колко често се свързваш с хора за които реално не ти пука, и един ден дори да изчезнат може просто и да не забележиш. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , stanimir каза:

Мда , което пък ме навежда на разни мисли за ФБ и колко често се свързваш с хора за които реално не ти пука, и един ден дори да изчезнат може просто и да не забележиш. 

Не всички ползват ФБ. 

Връзка към коментар
преди 15 часа, chandni каза:

 

А @ven62 се похвали, че внуците пристигат, предполагам е зает да ги глези и не му е до нас 😆

ами да се надяваме тогава, че е организирал поредната детска градина някъде по чукарите на Европа (или света), или в най-лошия случай - прословутият му айфон да се е бъгнал, и затова да не влиза в сайта 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 36 минути , antea каза:

ами да се надяваме тогава, че е организирал поредната детска градина някъде по чукарите на Европа (или света), или в най-лошия случай - прословутият му айфон да се е бъгнал, и затова да не влиза в сайта 🙂

Или пък да е започнал да тича и да се подготвя за следващия Уиз маратон и затова да не му остава време за нас 🤔 всъщност като се замисля май по-скоро ще се е топнал във ваната с вино и ще чака масажистката по онези гащи, дето нищо не скриват и сега си подготвя разказа, та нека не го безпокоим 🙂

  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Ана е добре,  но има лични проблеми и в момента не и е нито до фейсбук,  нито до магеланци. Надявам се да се оправят проблемите и да се върне отново. В България е,  но не знам дали е успяла да осъществи пътуването до Мустанг.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , slujitel каза:

Ана е добре,  но има лични проблеми и в момента не и е нито до фейсбук,  нито до магеланци. Надявам се да се оправят проблемите и да се върне отново. В България е,  но не знам дали е успяла да осъществи пътуването до Мустанг.

Благодаря за информацията! Дано всичко се оправи бързо!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, antea каза:

ами да се надяваме тогава, че е организирал поредната детска градина някъде по чукарите на Европа (или света), или в най-лошия случай - прословутият му айфон да се е бъгнал, и затова да не влиза в сайта 🙂

 

преди 9 часа, oli_mali каза:

Или пък да е започнал да тича и да се подготвя за следващия Уиз маратон и затова да не му остава време за нас 🤔 всъщност като се замисля май по-скоро ще се е топнал във ваната с вино и ще чака масажистката по онези гащи, дето нищо не скриват и сега си подготвя разказа, та нека не го безпокоим 🙂

А може пък да прави първа копка на прословутия басейн с водка на @Георги Матеев 🤣

  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

А може пък да прави първа копка на прословутия басейн с водка на @Георги Матеев 🤣

Да бе да... Мечти 🤣 Ама така или иначе водката не спира да тече и без басейн 😊

 

П.С. Първото мнение за 2023 е мое!

 

Честитооооооо и наздравееее  🥂

  • Харесвам 10
  • Благодаря 5
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
35 minutes ago, Георги Матеев said:

Да бе да... Мечти 🤣 Ама така или иначе водката не спира да тече и без басейн 😊

 

Както е казал мъдреца - голяма дума , дребни пари и мек фън шуй всеки може да извади.

 

Честита Нова година и водката да не спира да се лее 🙂 !

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Честита Нова година!!! Която и да е тя. Да сте живи и здрави!!! Да посрещнете много изгреви на места, за които сте мечтали! И изпратите деня със залез, който никога не ще забравите.

преди 7 часа, stanimir каза:

водката да не спира да се лее

Водката, а и не само тя да се лее в компания на добри и достатъчни мезета! И винаги, винаги бъдете в компания на хора,м които харесвате и държат на вашето приятелство! Наздраве!!! 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 7
Връзка към коментар

Случвало ли се е е на някой, пътешествайки в страна извън ЕС, да тегли пари от банкомат? Банкоматът не изкарва маркираната сума, но я дръпва от сметката? Ако се оспорва в наша банка  транзакцията,  има ли смисъл след като няма как да се докаже, че сумата не е изкарана?

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , muchachote каза:

Случвало ли се е е на някой, пътешествайки в страна извън ЕС, да тегли пари от банкомат? Банкоматът не изкарва маркираната сума, но я дръпва от сметката? Ако се оспорва в наша банка  транзакцията,  има ли смисъл след като няма как да се докаже, че сумата не е изкарана?

Вчера имаше проблеми с карти на ДСК, точно по същия начин и в България. Сумата не се получава, но парите се заверяват от сметката.Ще оспорите, банките имат начин да проверят банкомата.

Връзка към коментар
Преди 1 час, muchachote каза:

Случвало ли се е е на някой, пътешествайки в страна извън ЕС, да тегли пари от банкомат? Банкоматът не изкарва маркираната сума, но я дръпва от сметката? Ако се оспорва в наша банка  транзакцията,  има ли смисъл след като няма как да се докаже, че сумата не е изкарана?

На мен ми се е случвало, банкомата дава някаква грешка. После върна сумата автоматично след няколко часа.

Ако не върне, говори със съпорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.