Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 3 часа, ven62 каза:

Имам един въпрос за Wizzair.

Нарочно го задавам тук /cdn-cgi/mirage/d25eaf015385ffd5180ede0cdc9f218796e210e8cc1e3727ca29343fff43114a/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/wink.png

Знае ли някой за полет на wizz с ниска сума на флекс + priority.

Идеята е да минимизирам тези разходи по направлението Айндховен-София, които са над 50-60 лв.

И сега какво?  И работа на модераторите искаш да създаваш?! 

Къде се изгуби? Липсваш на форума с тънкия си хумор! Радвам се, че си тук и в добро настроение :girl_dance:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

И сега какво?  И работа на модераторите искаш да създаваш?! 

Къде се изгуби? Липсваш на форума с тънкия си хумор! Радвам се, че си тук и в добро настроение :girl_dance:

Ти дай по същество. Че тази Нидерландия става все по-скъпа.

:biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 59 минути , chandni каза:

И сега какво?  И работа на модераторите искаш да създаваш?! 

Къде се изгуби? Липсваш на форума с тънкия си хумор! Радвам се, че си тук и в добро настроение :girl_dance:

A, верно, че се беше позагубил - аз не бях забелязал. Но то пък аз гледам и чета основно мен си ...

 

😛

  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Въпрос към Софиянци - как може да се паркира в зелена зона за повече от 4 часа. Трябва да преместя колата на друго място? как разбират, че съм я преместила? или изобщо не може повече от 4 часа за деня?

Връзка към коментар

Според мен, не може. Пробвала съм с sms-те. На 4-я час, без значение от колко телефона са изпратени  ми пише че ми изтича времето.  Вариант е да помислиш да платен паркинг. Напр.в мола на (от който директно влизаш в метрото) тя им работи системата за отчитане на паркирането (личен опит). Може са си оставиш колата там и после да си я вземеш, без да мислиш за времето. 

 

Ако търсиш по централната част,  ми е трудно да дам предложение,  но напр. МОЛ Сердика, но от там нямаш кой знае колко удобен транспорт.

Връзка към коментар

15 минути след 4-тия час можеш пак да платиш с урбо/смс, но трябва да ѝ баеш на колата през това време. Другата схема е комбинация на талончета+смс/урбо.

 

Зелената пак е добре, в синята е до два часа.

Ако си на работа, платен паркинг или градски...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е аз мога да се поразходя с нея за половин час и да се върна. Това ми е опция. Иначе я оставям в Хладилника и пеш до Лозенец, ама тоя път е за събота само и ме мързи да я оставям, пък после да я вземам, за 8-10 лв.

Връзка към коментар
Преди 1 час, EliDion каза:

Въпрос към Софиянци - как може да се паркира в зелена зона за повече от 4 часа. Трябва да преместя колата на друго място? как разбират, че съм я преместила? или изобщо не може повече от 4 часа за деня?

Взимаш си хартиени талони, слагаш тях за първите 4 часа от деня и за следващите 4 пускаш смс-и.

 

ПП. Само трябва след 4-я час да отидеш да махнеш талоните от стъклото

  • Браво 1
Връзка към коментар

Ако си на работа, или имаш платено паркомясто, паркинг, или ходиш с градски транспорт. (Поне аз съм така). 

 

Това с талоните и смс не съм го пробвала. Но ако ще се дават 8-10 лв, по-добре на паркинг. 

 

Иначе, някъде в между блоковете пространства.

Връзка към коментар
преди 10 часа, funny каза:

Взимаш си хартиени талони, слагаш тях за първите 4 часа от деня и за следващите 4 пускаш смс-и.

 

ПП. Само трябва след 4-я час да отидеш да махнеш талоните от стъклото

Тези хартиените от къде се купуват, имат час и дата или ти си ги пишеш.

@Lyubina не знам паркинг наблизо, всичко е зона. Ами събота от 10 до 18 са 8 часа по 1лв. Ако пристигна по -късно ще е по-малко, а ще спра пред къщата. Паркинга ще е някъде далеч и ще е по-скъп със сигурност. Иначе както писах горе я оставям в "Хладилника" и от там до квартирата са 30-40 мин пеш.

Връзка към коментар

Хартиените се купуват или от служителите-контрольори, които обикалят да проверяват или по разни будки и киоски.

Със сигурност знам че пощите и тото пунктовете ги продават.

 

Имат дата и час и ти сам си отбелязваш в кой ден, дата и час за започне таксуването

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ха, това за пощите и тото пунктовете не го знаех. 🙂

Аз досега винаги съм купувала от касите на градския транспорт, където издават карти, но те са сравнително малко.

 

 

Иначе на талончетата са тип скреч карти и изтъркваш вид зона (синя или зелена), година, месец, дата, час и минути на началния час. Ако талончето е повече от едно, всяко следващо е с различен начален час, съобразен с предните, разбира се.

Връзка към коментар

На синя зона над 2 часа схемата е:

1. СМС + време в колата: 2бр СМС на номера на синя зона + като изтекат двата часа, 15мин. човек в колата да видят проверяващите, ако минат + пак 2бр. СМС на синя зона + 15мин. в колата и така докато е нужно
2. Талони + СМС: 2бр. талони на стъклото на колата + 2бр. СМС синя зона + на 4тия час отиваш до колата и слагаш нови 2бр. талони + пускаш 2бр. СМС синя зона
3. Само СМС: 2бр СМС за синя зона + веднага като свъшршат 1 СМС за зелена зона + след 15 мин 2бр СМС за синя зона, когато изтекат пак 1 СМС за зелена зона

 

И трите схеми работят и съм ги правила - за колите на майстори, които са ремонтирали неща у нас, понякога от "ще свършим за два-три часа", цял ден е отивал. 🤨 Не са им слагали глоби, нито вдигали колите, а съм в район, в който много дебнат от градска мобилност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Търся спешно помощ за viber out.

Ще ми върши ли работа за обаждане от Ю.Америка/ако има значение/ към обикновен мобилен номер на възрастен човек в България, който не ползва нет? Ако да, трябва ли да имам аз нет за осъществяването на обаждането, отсрещната страна в България няма. 

Връзка към коментар

би трябвало да свърши работа, поне скайп ползвам аз, че още имам кредити останали и съм им свикнал

трябва да имаш нет, да, човека с мобилния телефон не

може за всеки случай да пробваш предварително от България, че това не са 100% сигурни връзки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Victoria каза:

Не виждам смисъла в 3. да се праща смс за зелена зона. Пак могат да те заскобят в тия 15 минути, защото си пратила за грешната зона.

Тази схема #3 майстор, който ремонтираше у нас, ми я нареди. Не знам как точно проверяват, но за няколкото пъти, в които съм я правила, не е имало скоби, а около нас много щъкат и с кеф слагат наред.

Ние сме с винетка за живущи, до други сини зони с кола не ходя, пускам само за майстори 🙂

Връзка към коментар

Благодаря ви. Наистина не разбирам логиката на това ограничено време за престой, като явно има начин за въртележки. Само затормозяват допълнително хората. Не виждам логика и за чистотата на въздуха, ако трябва да сменя мястото на колата и да въртя из центъра да търся друго из уличките и да издухвам още газове.

Връзка към коментар

не, идеята е да е краткосрочно и да освободиш мястото за друг, а врътките идват от изобретателността на хората 😀

за чистотата на въздуха направо такса за влизане в центъра, друго няма да помогне

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, EliDion каза:

Наистина не разбирам логиката на това ограничено време за престой

Ами доколкото съм наясно, това е факт от години в много други градове на Европа. Само че там има и хартиени "часовници", които си слагаш на предното стъкло. Със сигурност го знам за Брюксел, за повечето белгийски градове, за Бон, в Холандия също. Предполагам че и в Париж го има. 

Вероятно и там хората са измислили врътки, но ние не ги знаем просто. 

 

И да, идеята е, да не се "зарязват" колите с дни, защото и други имат нужда да паркират по центъра за кратко, а като няма места се въртиш като луд....

Връзка към коментар
Преди 1 час, Coo каза:

Тази схема #3 майстор, който ремонтираше у нас, ми я нареди. Не знам как точно проверяват, но за няколкото пъти, в които съм я правила, не е имало скоби, а около нас много щъкат и с кеф слагат наред.

Ние сме с винетка за живущи, до други сини зони с кола не ходя, пускам само за майстори 🙂

Мисля, че просто е имал късмет. Знам за случаи на глобени с платена грешна зона. Дори да си платил по-скъпата пак си в нарушение.

 

Логиката е точно да не се застояваш, освен това врътката е приложима, ако си наблизо да ѝ баеш на колата, но това не винаги е възможно. А кръгчета не е нужно да въртиш (че после и ще се чудиш къде да спреш), важното е да си там, ако тръгнат да ти правят проблем.

Истината е, че на някои места със зона дори в платените часове е трудно да си намериш място.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Victoria каза:

Не виждам смисъла в 3. да се праща смс за зелена зона. Пак могат да те заскобят в тия 15 минути, защото си пратила за грешната зона.

Така е. Лично изпитано 😬. Спряла съм в синя зона, смс пратих за зелена и ... скоба.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, EliDion каза:

Е аз мога да се поразходя с нея за половин час и да се върна. Това ми е опция. Иначе я оставям в Хладилника и пеш до Лозенец, ама тоя път е за събота само и ме мързи да я оставям, пък после да я вземам, за 8-10 лв.

Може да паркираш срещу Болница Лозенец(Правителствена) , там няма зона .Но не на улицата на американското посолство , а точно преди входа на болницата , до парка. Ако ти трябва тази част на Лозенец разбира се/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Издривам уйски, което май се продава само на по-големите летища -  Мадрид, Истанбул, Амстердам, Франкфурт и т.н., но не съм сигурен.

На тези 100% го има понеже имат магазини там:

1.    Международно летище Джон Ф. Кенеди
2.    Dubai International Airport-Terminal 3 - Airport Rd
3.    Singapore Changi Airport
4.    Taiwan Taoyuan International Airport
5.    Летище Хийтроу (Heathrow Airport)
6.    Raffles Hotel Singapore

 

Та някой ако минава и има възможност да погледне и ако пък купи ще съм благодарен. Пари мога да пратя веднага по Ревплют примерно, че не са евтини някъде 150-200 евро за брой, а аз ще искам три или колкото може и от което може 😄😄

 

Никъде не ги намирам тези точно нито онлайн нито физически.

 

 

viber_изображение_2023-02-17_16-32-58-942.jpg

 

             The Harmony Collection Fiine Cacao                      The Harmony Collection Smooth Arabica               Macallan home collection

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.