Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Duke каза:

Аз пак да кажа, ако решиш да спреш да плащаш е добре да уведомиш писмено наемодателя за причината за това свое решение. В противен случай ще се окаже, че ти си в неизпълнение...

Аз съм уведомил писмено за своите намерения да спра да плащам от март още преди месец.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Duke каза:

Аз пак да кажа, ако решиш да спреш да плащаш е добре да уведомиш писмено наемодателя за причината за това свое решение. В противен случай ще се окаже, че ти си в неизпълнение...

Това пак зависи от причината за прекратяване на правоотношението. Ако е по вина на наемодателя, защо да губи депозита?

Прав си, ако е по вина на наемодателя, депозита трябва да му бъде върнат. Обаче ако стане спор, на практика става дълга и сложна цялата процедура с време, жалби, … за 100-200лв. 

Исках да кажа, че в най-лошия случай за Георги това може да бъде загубата му. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 23.02.2023 г. в 22:55, Otnesen каза:

Това ,че пазиш документи може да послужи при кражба от адрес на който се съхранява застраховано имущество

И аз не знам кой би покрил събитието "кражба/грабеж" извън даден адрес. Реално не може да се докаже как е станало събитието. Може загубата на фототехниката на улицата да е резултат от небрежност на застрахования.

И ние в Мексико сити бяхме силно притеснени за фотоапарата и обектива си,  но в един момент добихме смелост и ги извадихме. 😀

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , chandni каза:

И аз не знам кой би покрил събитието "кражба/грабеж" извън даден адрес

Застрахователният пазар не е узрял за подобен тип услуги, поне у нас. Бързо търсене в Интернет показва, че в чужбина има подобни полици.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз от десет дни спях да получавам. И туко-що (след поредния разговор с оператор), успяхме да го оправим. Оказа се, че техните SMS са маркирани като спам. Но не знам как съм го направил това, докато бях в Индия сигурно нещо съм натиснал. Сега вече е ОК. Merci.

Връзка към коментар

Това с смс-те е шит още повече и пароли да се чакат и пишат за  плащания. Направете си мтокен и стсва бързо и лесно всичко. Не знам как съм се занимавал с пароли.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Граф Вронски каза:

Някой, който е има карти на ДСК, има ли проблем с получаването на SMS от банката? Например SMS за направена операция или SMS с код за online плащане.

Нямам проблем. Получавам ги.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Ivko каза:

Това с смс-те е шит още повече и пароли да се чакат и пишат за  плащания. Направете си мтокен и стсва бързо и лесно всичко. Не знам как съм се занимавал с пароли.

Ама става ли с един за всички банки и пр.? Например андроидския: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.porter.otp&hl=bg&gl=US

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже се коментираше по-горе за застраховка при кражба, кратите World Debit Mastercard на ЦКБ имат включена застраховка, която би трябвало да покрива кражба или случайна щета на артикул, закупен с картата, в рамките на 60 дни от покупката (лимит €3000) . Ясно че не е точно това, за което беше въпросът, но е повече от нищо. 
Повече информация за условията - тук
 

Връзка към коментар
преди 3 часа, bay_kolio каза:

Ама става ли с един за всички банки и пр.? Например андроидския: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.porter.otp&hl=bg&gl=US

Нее всяка банка си има отделно токен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , dimitrov6 каза:

Има ли някой  дето е работил с ChatGPT. Мисля  да се регистрирам  и пише,че може  да стане платен .

И в момента има платена версия => ChatGPT Plus

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, savagejo каза:

И в момента има платена версия => ChatGPT Plus

В безплатната имаш по 15 кредита-опита на месец.Аз с единия написах Магеланци и да ми създаде изображение от Изкуствен интелект.Излязоха някакви суджуци,значи ние си падаме по яденето освен пътуването.Или Магелан е обиколил света и затова има кръгли фигури в снимките.

w.png

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , dimitrov6 каза:

В безплатната имаш по 15 кредита-опита на месец.Аз с единия написах Магеланци и да ми създаде изображение от Изкуствен интелект.Излязоха някакви суджуци,значи ние си падаме по яденето освен пътуването.

w.png

Не виждам нищо за 15 опита, но пише, че може да не отговаря ако има голямо натоварване.

Иначе доколкото знам информацията с която е "захранен" е от преди 3 години. Поне за безплатната версия.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

В безплатната имаш по 15 кредита-опита на месец.Аз с единия написах Магеланци и да ми създаде изображение от Изкуствен интелект.Излязоха някакви суджуци,значи ние си падаме по яденето освен пътуването.Или Магелан е обиколил света и затова има кръгли фигури в снимките.

 

това е dall-e и е друг ai бот специално за изображения, но е по-различен от chatGPT

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не знам дали е мястото тук, но искам да попитам. В Мавриций съм и си взех предплатена карта за неограничен интернет за 7 дни за 3 EUR. Телефона ми е Samsung S8 Activ и не иска да тръгне интернета, телефония има. Открива я и мога да звъня. Пуснал съм всичко от настройките и не ще и неще. Упътването е на френски и що годе разбрах, че трябва да пратя SMS с модела и марката на телефона, но обратно SMS с настройки не идва. Мисля си, че можеби андроида е стар и от много време не се ъбдейтва.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Bore каза:

Не знам дали е мястото тук, но искам да попитам. В Мавриций съм и си взех предплатена карта за неограничен интернет за 7 дни за 3 EUR. Телефона ми е Samsung S8 Activ и не иска да тръгне интернета, телефония има. Открива я и мога да звъня. Пуснал съм всичко от настройките и не ще и неще. Упътването е на френски и що годе разбрах, че трябва да пратя SMS с модела и марката на телефона, но обратно SMS с настройки не идва. Мисля си, че можеби андроида е стар и от много време не се ъбдейтва.

Тези автоматични настройки чрез смс обикновено просто изпращат APN-а на оператора. Т.е. това, което можеш да направиш е да потърсиш apn на въпросния оператор и да въведеш настройката ръчно. Не си написал оператора, изрових на случаен от Мавриций може да е твоя. Виж в дясната колона за Manual Configuration: https://www.emtel.com/mobile-internet-settings

 

Процедурата ще е същата за всички оператори

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 56 минути , Георги каза:

Тези автоматични настройки чрез смс обикновено просто изпращат APN-а на оператора. Т.е. това, което можеш да направиш е да потърсиш apn на въпросния оператор и да въведеш настройката ръчно. Не си написал оператора, изрових на случаен от Мавриций може да е твоя. Виж в дясната колона за Manual Configuration: https://www.emtel.com/mobile-internet-settings

 

Процедурата ще е същата за всички оператори

Много Благодаря! Работи 😀

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Възможно ли е непосредствено преди полет да се купи билет от check-in counter , когато онлайн продажбата вече е затворена, а авиокомпанията няма представителство на летище ? 

Агентите на чек-ин имат ли такива правомощия ? 

Връзка към коментар

Имат ,да - може да купиш билет от гишето за чекиране , докато не затворят чек ина 👍
В редки случаи при някои а/к дори е по-евтино , отколкото онлайн заради допълнителният включен данък на електронните покупки .

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.