Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Argentique каза:

За неходенето ми на Витоша има някаква неясна ми причина. От години следя развитието на куп приятели (пък и собственото си) къде на живо, къде из фейса – та ни веднъж не съм видяла някой постоянен жител на Пловдивска област да е отишъл на Витоша през уикенда. Сега, ако е отишъл тайно, а не ми е доложил, не отговарям.

Ходи се основно из Родопите (започват на 10 минути пеша от нас), Рила, Пирин и Централен Балкан. Дори Славянка е по-посещавана. А защо е така – като стана организатор на планински преходи, ще ви кажа. :biggrin:

Аз съм виждала снимки на пловдивски магеланец от витошки уикенд. Пак той, година по-рано, ми каза за лупините пред хижа Червената шапчица. Но да, отиде тайно, не се обади и още ми се насълзяват очите като се сетя за това. 

  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 10 минути , Argentique каза:

За неходенето ми на Витоша има някаква неясна ми причина. От години следя развитието на куп приятели (пък и собственото си) къде на живо, къде из фейса – та ни веднъж не съм видяла някой постоянен жител на Пловдивска област да е отишъл на Витоша през уикенда. Сега, ако е отишъл тайно, а не ми е доложил, не отговарям.

Ходи се основно из Родопите (започват на 10 минути пеша от нас), Рила, Пирин и Централен Балкан. Дори Славянка е по-посещавана. А защо е така – като стана организатор на планински преходи, ще ви кажа. :biggrin:

Значи, ние (софиянчетата) можем да ходим (и ходим ) и по Родопите и по Рила и Пирин, а пловдивчани не стъпват на Витоша.

Винаги съм знаел, че "майните" са си шовинисти.:wink:

Още от моите състуденти, дето твърдяха, че Пловдив е върха, но в края на 4-ти курс неистиво драпаха за софийското жителство. :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, ven62 каза:

Значи, ние (софиянчетата) можем да ходим (и ходим ) и по Родопите и по Рила и Пирин, а пловдивчани не стъпват на Витоша.

Винаги съм знаел, че "майните" са си шовинисти.:wink:

Още от моите състуденти, дето твърдяха, че Пловдив е върха, но в края на 4-ти курс неистиво драпаха за софийското жителство. :biggrin:

Обясни на младите какво означаваше софийското жителство преди 90 г., че няма да те разберат.

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 8 часа, Argentique каза:

Ходи се основно из Родопите (започват на 10 минути пеша от нас)

А пък Витоша започва на на 10 минути от нас.Винаги си добре дошла,знаеш.🥰

@ven62 абсолютно вярно!  😃Бояна и Боянския водопад са си баш във Витоша.

То се знае от памтивека от Витоша по-високо нЕма!

Шегата настрана,Витоша е прекрасна през всички сезони и има чудесни маршрути за всички туристи.

И като кореняк боянчанка, са ме качили на 40 дни на Витоша,на Алеко.Любовта ми към тази планина е огромна.

Споделям с Вас и химна на Бояна.

 

В полите на Витоша сини,

где скачат потоци игриви,

красиво селце се е сгушило там,

зове се Бояна от веки насам.

 

Припев: Зове се Бояна, Бояна от веки насам.

 

В него ний всички живеем,

по Витоша хладна лудеем,

и там сред поляни, хижи, цветя

за тебе Бояна ний пеем сега.

 

Припев: За тебе Бояна, Бояна, ний пеем сега.

 

В радост прекарваме дните,

задружно ний ходим в горите

и песни пеем за наш'то селце,

за всяко младежко туптящо сърце.

 

Припев: За тебе Бояна, Бояна, ний пеем сега.

 

Текст - Спас Владимиров Стамболийски

Мелодия - Спас Владимиров Стамболийски и Стефан Славчев Кръстев

 

https://park-vitosha.org/

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, jungfraujoch каза:

А пък Витоша започва на на 10 минути от нас.Винаги си добре дошла,знаеш.🥰

@ven62 абсолютно вярно!  😃Бояна и Боянския водопад са си баш във Витоша.

То се знае от памтивека от Витоша по-високо нЕма!

Шегата настрана,Витоша е прекрасна през всички сезони и има чудесни маршрути за всички туристи.

И като кореняк боянчанка, са ме качили на 40 дни на Витоша,на Алеко.Любовта ми към тази планина е огромна.

 

Благодаря ти, @jungfraujoch! Колко му е да се избояня някой ден. 😉 Сега, като се замисля, била съм в Боянската църква. Но това миналия век, на ученическа екскурзия и не знам дали се числи към Витоша. Ако ще „отмятам“ посещение на планина, трябва поне някое мъъънинко баирче да кача по нея. С гледка задължително.
Тук ще цитирам твоя подпис, който подкрепям с две ръце: „Трябва да отидете там, където искате, а не там, където уж „трябва“.
Та обикновено ходя на вдъхновение, а не защото е срамота да не съм отишла досега. 😉

 

Я да шокирам още някого – никога не съм била в Париж. :shok: :smile: За мен има няколко места, където няма да отида как да е или защото са изпаднали евтини билети. 
Когато се вдъхновя достатъчно, ще ви информирам. :biggrin: Спокойно, Парижки синдром не ме грози – намирам безброй неща за очарователни. 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 20.03.2023 г. в 16:31, Argentique каза:

Ще ходим та, никой като не се сеща да каже „Argentiiiique, за мен ще е радост неземна да ви взема от летището и в три дори и да ви водя да пием по бърбън, където пожелаеш“.

:biggrin::biggrin::biggrin:

А какви хора имаше едно време, ееех.  :biggrin::biggrin::biggrin:

Когато вчера прочетох това, веднага започна романът:

"- Милоу....къде отиваш?! 

Страшимир в миг замръзна, присви лявата част от лицете си и сякаш вътрешното му притеснение му се струваше вече твърде шумно в ситуацията. 

- Абе, ще мръдна малко навън, че ме стяга шапката. Ще подишам въздух, че нали знаеш там в работата.... - опита се да даде разумен и смислен отговор той.

- Страшимирие, 2:30 през нощта й! Сигурно полудя! - Каза Димето, както той я наричаше. Димитричка е от Сливен. От 4 години е вече в София, напусна Сливен, но южняшкия акцент не я напусна. 

- Ей ся са връщам! - каза вече по-смело той, след като беше поставил тази своя лудост на обоснована според него основа. "Ша врътна из квартала и са връщам."

Излезе, имаше ясен план - измива астрата и отива на летището да вземе Argentique, една негова съфорумка, която "биеше тревога", че се прибира късно от нейде и ще кацне късно в София, та някой, ако има за по питие, то ..... "Тъкмо за мен работа" - рече си Страшимир. "От 2 месеца съм вече в тоя форум, а вече възможност". 

................................

- Може да отскочим до вкъщи за по едно питие" - предложи уверено Страшимир, като през главата му минаха спомените от два предходни случая, в които успя да заблуди две негови съгражданки от Севлиево, че живее в една сграда на ул. Оборище (София Резиденс Бутик Хотел). "Тогава номерът мина, трябва и сега да мине." 

- Стефи (така се беше представил Страшимир пред Argentique), пийнахме му добре, дай да направим нещо лудо, за което мечая от сумати време" Страшимир вече беше пил към 2 водки и смяташе на място да й скочи, но й разреши да продължи.... 

- От 100 години си мечтая да посрещна изгрева на камбаните - рече тя. Страшимир изглеждаше объркан. Опитваше се да разбере дали тя е толкова широко скроена и мисли за същото като него, или пък е нещо друго, за което той не подозираше. 

- Ъъъъъ, кои камбани имаш предвид точно.

- Ами, онези....там дето знаме на мира. 

Изведнъж Страшимир осъзна, че тя изобщо не беше на неговата вълна и сакаш му се искаше да развее бялото знаме - знамето на мира. Вървеше, а в главата му някак натрапчиво зазвуча онази песен за камбаните, която беше чувал в детската градина: "София гнездо на птици стааааанааа, птиците на детството събраааааа. Бият бииият празнични камбааааааниииии (и тук вече ядът му се изля в строфата) в мойтааа празничка главаааааааа!"

2 часа по-късно той трябваше да приготвя своето отстъпление, чувстваше се смачкан от среднощното препускане по Камбаните  🤣🤣🤣

.....................................

Два месеца по-късно

 

- Страшимирееей, ква е тая на снимката в колата?!? - крещеше, размахвайки снимката от полицията, Димитричка. Страшимир изръпна. С цялото си същество усети, че сериозно е застрашил мира в семейството и вероятно това ще е последното му среднощно "вземане на въздух". 🤣 Преди всичко обаче трябваше бързо да излезе от ситуацията, ако не искаше това да е последния въздух, който изобщо поема в живота си. Димитричка имаше безпогрешен бекхенд с лявата ръка, в което той се беше удедил, когато преди 2 години, тя го беше уловила да натиска няква кифла на сватбата на брат й в Сливенските минерални бани. 🤣

 

П.П. Това е, разбира се, само тийзърът към романа. 🤣🤣🤣

 

Всички прилики с действителни лица и събития са случайни и неволни. 🙂 

  • Браво 2
  • Смея се 27
Връзка към коментар
преди 14 часа, Argentique каза:

ни веднъж не съм видяла някой постоянен жител на Пловдивска област да е отишъл на Витоша през уикенда.

'щото не познаваш такива със севeрни породи... :haha:  Мъжът ми заведе нашата "севернячка" на "лежерна разходка" по Витоша... Оставили колата на километър под х. Алеко и онова малкото го замъкнало на Черни връх... :girl_wacko:

IMG_20230121_130628.jpg

 

IMG_20230121_130513.jpg     IMG_20230121_130723.jpg

 

А по пътя намерила и "близначка"... 🐺

IMG_20230121_114843.jpg

 

IMG_20230121_114950.jpg

 

 

  • Харесвам 26
  • Браво 6
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 часа, Pantelej Putnik каза:

Когато вчера прочетох това, веднага започна романът:

"- Милоу....къде отиваш?! 

Страшимир в миг замръзна, присви лявата част от лицете си и сякаш вътрешното му притеснение му се струваше вече твърде шумно в ситуацията. 

- Абе, ще мръдна малко навън, че ме стяга шапката. Ще подишам въздух, че нали знаеш там в работата.... - опита се да даде разумен и смислен отговор той.

- Страшимирие, 2:30 през нощта й! Сигурно полудя! - Каза Димето, както той я наричаше. Димитричка е от Сливен. От 4 години е вече в София, напусна Сливен, но южняшкия акцент не я напусна. 

- Ей ся са връщам! - каза вече по-смело той, след като беше поставил тази своя лудост на обоснована според него основа. "Ша врътна из квартала и са връщам."

Излезе, имаше ясен план - измива астрата и отива на летището да вземе Argentique, една негова съфорумка, която "биеше тревога", че се прибира късно от нейде и ще кацне късно в София, та някой, ако има за по питие, то ..... "Тъкмо за мен работа" - рече си Страшимир. "От 2 месеца съм вече в тоя форум, а вече възможност". 

................................

- Може да отскочим до вкъщи за по едно питие" - предложи уверено Страшимир, като през главата му минаха спомените от два предходни случая, в които успя да заблуди две негови съгражданки от Севлиево, че живее в една сграда на ул. Оборище (София Резиденс Бутик Хотел). "Тогава номерът мина, трябва и сега да мине." 

- Стефи (така се беше представил Страшимир пред Argentique), пийнахме му добре, дай да направим нещо лудо, за което мечая от сумати време" Страшимир вече беше пил към 2 водки и смяташе на място да й скочи, но й разреши да продължи.... 

- От 100 години си мечтая да посрещна изгрева на камбаните - рече тя. Страшимир изглеждаше объркан. Опитваше се да разбере дали тя е толкова широко скроена и мисли за същото като него, или пък е нещо друго, за което той не подозираше. 

- Ъъъъъ, кои камбани имаш предвид точно.

- Ами, онези....там дето знаме на мира. 

Изведнъж Страшимир осъзна, че тя изобщо не беше на неговата вълна и сакаш му се искаше да развее бялото знаме - знамето на мира. Вървеше, а в главата му някак натрапчиво зазвуча онази песен за камбаните, която беше чувал в детската градина: "София гнездо на птици стааааанааа, птиците на детството събраааааа. Бият бииият празнични камбааааааниииии (и тук вече ядът му се изля в строфата) в мойтааа празничка главаааааааа!"

2 часа по-късно той трябваше да приготвя своето отстъпление, чувстваше се смачкан от среднощното препускане по Камбаните  🤣🤣🤣

.....................................

Два месеца по-късно

 

- Страшимирееей, ква е тая на снимката в колата?!? - крещеше, размахвайки снимката от полицията, Димитричка. Страшимир изръпна. С цялото си същество усети, че сериозно е застрашил мира в семейството и вероятно това ще е последното му среднощно "вземане на въздух". 🤣 Преди всичко обаче трябваше бързо да излезе от ситуацията, ако не искаше това да е последния въздух, който изобщо поема в живота си. Димитричка имаше безпогрешен бекхенд с лявата ръка, в което той се беше удедил, когато преди 2 години, тя го беше уловила да натиска няква кифла на сватбата на брат й в Сливенските минерални бани. 🤣

 

П.П. Това е, разбира се, само тийзърът към романа. 🤣🤣🤣

 

Всички прилики с действителни лица и събития са случайни и неволни. 🙂 

Талантът мирно не стои! Браво! 

До сега  само си прехвърляхте топка и закачки. Вече и роман...Вдигна нивото!

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, chandni каза:

'щото не познаваш такива със севeрни породи... :haha:  Мъжът ми заведе нашата "севернячка" на "лежерна разходка" по Витоша... Оставили колата на километър под х. Алеко и онова малкото го замъкнало на Черни връх... :girl_wacko:

IMG_20230121_130628.jpg

 

IMG_20230121_130513.jpg     IMG_20230121_130723.jpg

 

А по пътя намерила и "близначка"... 🐺

IMG_20230121_114843.jpg

 

IMG_20230121_114950.jpg

 

 

Мен по ме заинтересува собственичката (ъъъ собстеника исках да кажа) на второто куче. Мъжът ти даде ли някакво смислено обяснение. :wink:

  • Смея се 10
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 часа, ven62 каза:

Мен по ме заинтересува собственичката (ъъъ собстеника исках да кажа) на второто куче. Мъжът ти даде ли някакво смислено обяснение. :wink:

Подстрекател! Къде ти е мъжката солидарност?!

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Pantelej Putnik каза:

Когато вчера прочетох това, веднага започна романът:

"- Милоу....къде отиваш?! 

 

Нещо съм се повредил. На първия ред зациклих и взех да гледам футболни резултати. 😂

 

millo.jpg

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Подстрекател! Къде ти е мъжката солидарност?!

Знам, че стъпвам по тънък лед, нали е модераторка, и току-виж ме е заличила.:wink:

Ама, ..., не се удържах.

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Аз като пловдивчанка /  тъй де, вече 26 години направих в Пловдив / да кажа защо не ходя на Витоша. Първото ми и единствено ходене там беше да ме учат да карам ски. Инструкциите бяха като ме качиха на ските.. Наблягаш надясно, наблягаш наляво и готово.. правиш завои по пистата. Така наблегнах / не помня в коя посока/  та после много дълго си лекувах синините от срещата с едно прекрасно борче. Сигурно и то се е лекувало от срещата с мен. 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
На 22.03.2023 г. в 9:21, ven62 каза:

Мен по ме заинтересува собственичката (ъъъ собстеника исках да кажа) на второто куче. Мъжът ти даде ли някакво смислено обяснение. :wink:

С някакви клипчета със собственик от мъжки пол ме забаламоса :sarcastic:

  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , chandni каза:

С някакви клипчета със собственик от мъжки пол ме забаламоса :sarcastic:

Вероятно е така.

Виж аз как виждам нещата в тоя ден.

Кучи студ, ама не просто кучи, а севернокучи студ.

Витоша, пътеката за Черни връх. Крачи по нея @Eva eva, По някое време я настига и подминава с широка крачка @Граф Вронски. Спира се за секунди, от любезност, колкото да поздрави, защото това му е второто качване за деня, а трябва да направи общо три. Горе, на върха вече е @Tonyco. Стигнал е рано сутринта по тъмно, с колелото на гръб. Направил си е кръгова пътечка в снега и сега обикаля по нея с колелото. Предварително е вдигнал дрона и си се снима за доказателство. Без видеоклипа само няколко души и то от тук, от форума, бихме му повярвали. На всеки две обиколки спира, пие вода и яде тахан халва, за да не се дехидратира. По обяд се появява мъжа ти с кучето, като по пътя е срещнал още едно такова куче от петте налични на Балканския полуостров от тази рядка порода - случайно :wink:.  След обяд всички започват да слизат с изключение на @Tonyco. Той ще изчака да се стъмни, защото се нуждае от адреналина, идващ от слизането в тъмна нощ с челник на главата и с колело на гърба.

:wink::biggrin:

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 4
  • Смея се 31
Връзка към коментар
На 21.03.2023 г. в 21:21, Argentique каза:

Я да шокирам още някого – никога не съм била в Париж.

E, значи хубавото изживяване ти предстои! :smile3:
Аз пък допреди месец не бях ходил ... в Цариград. :blush:
А все още не съм ходил ... в Прага. :blush:
Аве никой не е съвършен! :biggrin:

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Вероятно е така.

Виж аз как виждам нещата в тоя ден.

Кучи студ, ама не просто кучи, а севернокучи студ.

Витоша, пътеката за Черни връх. Крачи по нея @Eva eva, По някое време я настига и подминава с широка крачка @Граф Вронски. Спира се за секунди, от любезност, колкото да поздрави, защото това му е второто качване за деня, а трябва да направи общо три. Горе, на върха вече е @Tonyco. Стигнал е рано сутринта по тъмно, с колелото на гръб. Направил си е кръгова пътечка в снега и сега обикаля по нея с колелото. Предварително е вдигнал дрона и си се снима за доказателство. Без видеоклипа само няколко души и то от тук, от форума, бихме му повярвали. На всеки две обиколки спира, пие вода и яде тахан халва, за да не се дехидратира. По обяд се появява мъжа ти с кучето, като по пътя е срещнал още едно такова куче от петте налични на Балканския полуостров от тази рядка порода - случайно :wink:.  След обяд всички започват да слизат с изключение на @Tonyco. Той ще изчака да се стъмни, защото се нуждае от адреналина, идващ от слизането в тъмна нощ с челник на главата и с колело на гърба.

:wink::biggrin:

 

 

 

A master of germs  що го изтърва?

  • Браво 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

E, значи хубавото изживяване ти предстои! :smile3:
Аз пък допреди месец не бях ходил ... в Цариград. :blush:
А все още не съм ходил ... в Прага. :blush:
Аве никой не е съвършен! :biggrin:

Аз пък съм била в Истанбул поне 15 пъти и го знам по-добре от София. 😄

Така че някои се доближават повече до съвършенството от други. :blum3:

 

Хубавото винаги предстои.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Вероятно е така.

Виж аз как виждам нещата в тоя ден.

Кучи студ, ама не просто кучи, а севернокучи студ.

Витоша, пътеката за Черни връх. Крачи по нея @Eva eva, По някое време я настига и подминава с широка крачка @Граф Вронски. Спира се за секунди, от любезност, колкото да поздрави, защото това му е второто качване за деня, а трябва да направи общо три. Горе, на върха вече е @Tonyco. Стигнал е рано сутринта по тъмно, с колелото на гръб. Направил си е кръгова пътечка в снега и сега обикаля по нея с колелото. Предварително е вдигнал дрона и си се снима за доказателство. Без видеоклипа само няколко души и то от тук, от форума, бихме му повярвали. На всеки две обиколки спира, пие вода и яде тахан халва, за да не се дехидратира. По обяд се появява мъжа ти с кучето, като по пътя е срещнал още едно такова куче от петте налични на Балканския полуостров от тази рядка порода - случайно :wink:.  След обяд всички започват да слизат с изключение на @Tonyco. Той ще изчака да се стъмни, защото се нуждае от адреналина, идващ от слизането в тъмна нощ с челник на главата и с колело на гърба.

:wink::biggrin:

:lol: Освен да кажа, че не изпускаш детайли. Весело разказче се е получило. Посмях се доста.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Вероятно е така.

Виж аз как виждам нещата в тоя ден.

Кучи студ, ама не просто кучи, а севернокучи студ.

Витоша, пътеката за Черни връх. Крачи по нея @Eva eva, По някое време я настига и подминава с широка крачка @Граф Вронски. Спира се за секунди, от любезност, колкото да поздрави, защото това му е второто качване за деня, а трябва да направи общо три. Горе, на върха вече е @Tonyco. Стигнал е рано сутринта по тъмно, с колелото на гръб. Направил си е кръгова пътечка в снега и сега обикаля по нея с колелото. Предварително е вдигнал дрона и си се снима за доказателство. Без видеоклипа само няколко души и то от тук, от форума, бихме му повярвали. На всеки две обиколки спира, пие вода и яде тахан халва, за да не се дехидратира. По обяд се появява мъжа ти с кучето, като по пътя е срещнал още едно такова куче от петте налични на Балканския полуостров от тази рядка порода - случайно :wink:.  След обяд всички започват да слизат с изключение на @Tonyco. Той ще изчака да се стъмни, защото се нуждае от адреналина, идващ от слизането в тъмна нощ с челник на главата и с колело на гърба.

:wink::biggrin:

 

 

 

Чета и ти се радвам на повествованието. ТОП! 🙂

преди 3 часа, chandni каза:

С някакви клипчета със собственик от мъжки пол ме забаламоса :sarcastic:

Чета и се сещам за колега, който беше описал веруюто на ангостиците:

"Гледам крава - виждам 4 крака, гледам крава - виждам 4 крака, гледам крава - виждам 4 крака. Няма начин, не може да са 4 ..."

 

 

На 22.03.2023 г. в 14:17, ven62 каза:

Знам, че стъпвам по тънък лед, нали е модераторка, и току-виж ме е заличила.:wink:

Ама, ..., не се удържах.

Аз се удържах, ама откакто зная, че е от Пловдив куража да кажа нещо ми се повиши. Респекта към нея - много повече! 🙂

  • Смея се 9
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, chandni каза:

:lol: Освен да кажа, че не изпускаш детайли. Весело разказче се е получило. Посмях се доста.

Освен романист /P.P./ явно си имаме и майстор на късия разказ. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 часа, ven62 каза:

Вероятно е така.

Виж аз как виждам нещата в тоя ден.

Кучи студ, ама не просто кучи, а севернокучи студ.

Витоша, пътеката за Черни връх. Крачи по нея @Eva eva, По някое време я настига и подминава с широка крачка @Граф Вронски. Спира се за секунди, от любезност, колкото да поздрави, защото това му е второто качване за деня, а трябва да направи общо три. Горе, на върха вече е @Tonyco. Стигнал е рано сутринта по тъмно, с колелото на гръб. Направил си е кръгова пътечка в снега и сега обикаля по нея с колелото. Предварително е вдигнал дрона и си се снима за доказателство. Без видеоклипа само няколко души и то от тук, от форума, бихме му повярвали. На всеки две обиколки спира, пие вода и яде тахан халва, за да не се дехидратира. По обяд се появява мъжа ти с кучето, като по пътя е срещнал още едно такова куче от петте налични на Балканския полуостров от тази рядка порода - случайно :wink:.  След обяд всички започват да слизат с изключение на @Tonyco. Той ще изчака да се стъмни, защото се нуждае от адреналина, идващ от слизането в тъмна нощ с челник на главата и с колело на гърба.

:wink::biggrin:

 

 

 

Венчо, забрави сандвичите с домашният ми хляб със спелта ! Те са по-важни от тахана. 😁🤣 А и въртенето в кръг на едно място, знаеш не е моето. 😆 Може малко да промениш сторито. 😂 Боби железото Чернио връх в 2 ч посред нощ на Нова година като беше на 10 с челника и един друг бегач го тича надолу в снега до Алеко без мене и ме чака при колата и вика, ти що толкова се забави ! 😆😆😆 Ама вече е тинейджър и само футбол го интересува, дъртио е извън играта. 🤣 Дрона е съществена част от приключението, без него на къде ? 

По повод храната, те ти вчерашния набор за 13 ч тежък физически труд ! Правих една обиколка на близкото средногорие. 😁

 

strava1770419364102049915.jpg.537b0fad10ebcd371d209bfbb41d9ba8.jpg

 

20230323_093945.jpg.297016fb4d0ccd449f29dc5c71577b31.jpg

 

От мъглив изгрев...

 

20230323_070821.jpg.7d88bcb323876f2bf5bb8eb80b864b9f.jpg

 

През слънчеви долини и язовири...

 

20230323_102331.jpg.0d6356a9888ce79ebbc286dfd3aeca76.jpg

 

20230323_080111.jpg.fcb68a5f618f2aa8233e2e60959cee92.jpg

 

Та чак до залез и още малко след него... 😁

 

20230323_184058.jpg.ae1ee34209b138a773f49245884efed7.jpg

 

От набора ми остана на края 2 хапки халва и четвърт сандвич. Може би още един бърз магнезий и още един хидратин щяха да са полезни. 😁

 

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар

В самолета  до Бари и обратно сигурно  половината  и повече  бяха италианци,а само Раян имат по 6 полета  седмично. И самолета  беше 737 Max.Тук заради евтиното ли идват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Pantelej Putnik каза:

Къде тук е евтино? 🙄

Или е вкусна храната тук.

Но от полетите от Бергамо  почти нямо толкова чужденци към България, сигурно  са по- богати и ходят на скъпи екскурзии. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.