Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 19 минути , dimitrov6 каза:

Или е вкусна храната тук.

Това с вкусната храна - не ме карай да плача. Италианец идва в България заради вкусната храна!!! И то не 1, а цели самолети с хора. Това е новина! 🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Това ме подсети за новина от тия дни :

 

https://www.dnevnik.bg/evropa/2023/03/29/4465940_italiia_zapochna_voina_sreshtu_laboratorno/

 

За щастие има страни и на Запад (най-вече южните) , където храната все още е истинска.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Преди няколко години ЕС натискаше Италия да си отмени закона, по който е забранено използването на сухо мляко за местните сирена.
Не знам дали са се поддали на натиска, но сирената им са... знаете. А българските – тото.
Пълно беше с италианци и от Бергамо, когато съм летяла. Просто по тази линия концентрацията на девойки с подобрени лицеви и други дадености е по-голяма и италианците някак се губят в тази шарена тълпа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , stanimir каза:

Това ме подсети за новина от тия дни :

 

https://www.dnevnik.bg/evropa/2023/03/29/4465940_italiia_zapochna_voina_sreshtu_laboratorno/

 

За щастие има страни и на Запад (най-вече южните) , където храната все още е истинска.

 

 

Ето сега вързах нещата - в България идват италианци, които тъжат за лабораторно приготвени продукти, които сега се изсипват в България. Ех, носталджия! 🤣

  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 

преди 39 минути , dimitrov6 каза:

Значи е баналното-евтин секс и плячка.

Какво значи плячка? 😃

 

Има нещо с полетите до Бари. Билетите рязко се вдигнаха в един момент, а бяха от най-евтините.

преди 10 минути , Argentique каза:

Пълно беше с италианци и от Бергамо, когато съм летяла. Просто по тази линия концентрацията на девойки с подобрени лицеви и други дадености е по-голяма и италианците някак се губят в тази шарена тълпа.

Хаха, това наистина прави впечатление на все повече хора. Действително са като нашествие в самолета - на различна възраст, но с изразено подпухване на определени части от тялото.😘 😃

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Argentique каза:

забранено използването на сухо мляко за местните сирена

Италианско или френско сирене с китайско сухо мляко! Ех, господи, къде сгрешихме?! 🥴

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , iMari каза:

на различна възраст, но с изразено подпухване на определени части от тялото.

"Защо да давам пари да уча?! Колко висшисти гладуват. По-добре да ги вложа в себе си тези пари, намирам си мъж в Италия и си уреждам живота" 

Така се разсъждава. Поне са наясно със себе си. 🙂 

В самолета погледът издава следното: "Тея пъ къде са тръгнали?! Аз поне знам за какво съм тук." 🤣

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

"Защо да давам пари да уча?! Колко висшисти гладуват. По-добре да ги вложа в себе си тези пари, намирам си мъж в Италия и си уреждам живота" 

Така се разсъждава. Поне са наясно със себе си. 🙂 

Мъж в Италия? Тези красиви, добре облечени, елегантни и нежни момчета...? Както казва една българка, живееща в Италия "Искам дъщера ми да си намери мъж от България, че да е сигурно, че е мъж"

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 5 минути , Pantelej Putnik каза:

"Защо да давам пари да уча?! Колко висшисти гладуват. По-добре да ги вложа в себе си тези пари, намирам си мъж в Италия и си уреждам живота" 

Така се разсъждава. Поне са наясно със себе си. 🙂 

В самолета погледът издава следното: "Тея пъ къде са тръгнали?! Аз поне знам за какво съм тук." 🤣

Ще отвориме дълга тема кой, как и докъде си урежда живота по този начин. 🙂

Всъщност, освен това, което спомена, тъжното е, че съсипват безспорната естествена българска красота и свежестта, която им дава младостта. 😔

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Тези красиви, добре облечени, елегантни и нежни момчета...?

Друго си е да е с анцуг, бръсната глава и да гледа страшно. Е тва е мъж! От натежалия му намръщен поглед се чете напора на кондензиран сек.с. Българин = мъж. 🤣🤣🤣

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , Pantelej Putnik каза:

Друго си е да е с анцуг, бръсната глава и да гледа страшно. Е тва е мъж! От натежалия му намръщен поглед се чете напора на кондензиран сек.с. Българин = мъж. 🤣🤣🤣

Тя казва, че голяма част от съучениците на дъщеря и харесват и двата пола.

Май син ти расте. Плюй си в пазвата три пъти да не ти доведе от тези "снахи".

За протокола - към чуждите хора съм много толерантна и разбираща, не ми пречат, даже ги харесвам.

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Девойките отиват в Милано на шопинг предимно, мъжете вече са си ги намерили може би. 
Аз пък харесвам как се обличат италианците и от двата пола. Приятни са за окото, независимо на каква възраст. Чудесно ми допълват картината на цялата красота наоколо.
Последно бяхме в района на Бергамо и езерата есента и едната приятелка, долетяла за срещата от Германия, също много ги хареса и каза – аз с тези дрехи в Германия съм облечена много добре, а тук се чувствам като изпаднал германец. :lol: Пратихме я другия път за Милано, с девойките.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , Argentique каза:

Девойките отиват в Милано на шопинг предимно, мъжете вече са си ги намерили може би. 
Аз пък харесвам как се обличат италианците и от двата пола. Приятни са за окото, независимо на каква възраст. Чудесно ми допълват картината на цялата красота наоколо.
Последно бяхме в района на Бергамо и езерата есента и едната приятелка, долетяла за срещата от Германия, също много ги хареса и каза – аз с тези дрехи в Германия съм облечена много добре, а тук се чувствам като изпаднал германец. :lol: Пратихме я другия път за Милано, с девойките.

 

Така е. Мъжете в Италия са супер облечени, понякога по-добре от жените.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Argentique каза:

Девойките отиват в Милано на шопинг предимно, мъжете вече са си ги намерили може би. 
Аз пък харесвам как се обличат италианците и от двата пола. Приятни са за окото, независимо на каква възраст. Чудесно ми допълват картината на цялата красота наоколо.
Последно бяхме в района на Бергамо и езерата есента и едната приятелка, долетяла за срещата от Германия, също много ги хареса и каза – аз с тези дрехи в Германия съм облечена много добре, а тук се чувствам като изпаднал германец. :lol: Пратихме я другия път за Милано, с девойките.

 

Ами това с обличането е като със сиренето.

Всичко се интернационализира.

Точно в Бари, Уикенд, вечерта. Като по сигнал, буквално за 5 минути улиците се "наводниха" с клонинги - еднакви момичета, 15-18 години, 50 на 50 - предразположени към затлъстяване или откровени дебелани, с черни ботуши/боти, нещо като барнати кубинки, с черни чорапи/чорапогащници и преобладаващо в черни дрехи и това през лятото. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , ven62 каза:

Ами това с обличането е като със сиренето.

Всичко се интернационализира.

Точно в Бари, Уикенд, вечерта. Като по сигнал, буквално за 5 минути улиците се "наводниха" с клонинги - еднакви момичета, 15-18 години, 50 на 50 - предразположени към затлъстяване или откровени дебелани, с черни ботуши/боти, нещо като барнати кубинки, с черни чорапи/чорапогащници и преобладаващо в черни дрехи и това през лятото. 

И аз ги видях, баш в събота вечер лятото. Позачудих се, но се сетих за голямата албанска диаспора в района и ги причислих към тях. :biggrin: Из Юга (Кампания, Пулия, Сицилия) са по-зле нещата, не знам дали се дължи на по-ниския стандарт.
15-18 годишните не ги включвам в класацията – все пак са на родителска издръжка и се обличат от масовите вериги. Хора в студентска възраст и по ресторанти няма много из Италия, просто нямат чак толкова пари (тук обаче е пълно :biggrin:). Но вече над 30 се ориентират, особено из по-северните райони.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , ven62 каза:

Ами това с обличането е като със сиренето.

Всичко се интернационализира.

Точно в Бари, Уикенд, вечерта. Като по сигнал, буквално за 5 минути улиците се "наводниха" с клонинги - еднакви момичета, 15-18 години, 50 на 50 - предразположени към затлъстяване или откровени дебелани, с черни ботуши/боти, нещо като барнати кубинки, с черни чорапи/чорапогащници и преобладаващо в черни дрехи и това през лятото. 

И на това може да се намери обяснение, например някое готик събитие/концерт 😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Тук заради евтиното ли идват.

Възможно е да има силен регионален туроператор, който да предлага атрактивни туристически пакети. Знаят къде ще спят, знаят какво ще ядат, знаят на какви екскурзии могат да отидат с италианскоговорящ екскурзовод. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пътуват и много италиански студенти от Бари. Съдейки по учебника Gray's Anatomy в ръцете им, учат медицина. В Родопите съм срещала чичовци от Бари миналото лято. Всякакви ги има.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, случайно на някой да му се намират стари списания или вестници (не български) които, да не му трябва и да иска да ми ги даде безвъзмездно😁. Сигурно се питате за какво са ми. С две думи занимавам се с изкуство. @Фил благодаря ти много за предните! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва да проверя дали е останало нещо от броевете на Marie Claire, които купувах преди време. Майка по едно време събираше списания за интериорен дизайн, ще я питам дали ги пази. Биха ли ти свършили работа? Бордни списания на Уиз също може и да намеря.

Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

Трябва да проверя дали е останало нещо от броевете на Marie Claire, които купувах преди време. Майка по едно време събираше списания за интериорен дизайн, ще я питам дали ги пази. Биха ли ти свършили работа? Бордни списания на Уиз също може и да намеря.

Здравей, зацразих да спомена нещо важно. Трябва да не са гланцирани. Ако са такива с радост ще ги взема.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.