Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Според вас предварителното он-лайн чекиране в хотел намалява ли шансовете за ранен чек-ин (преди официално обявеният)  или няма връзка? Моят опит е, че когато нямам он-лайн чек-ин почти винаги са ми давали ранен чек- ин , а в случаите когато съм се чекирала он-лайн почти никога не е била налична стаята за ранен чек-ин. И взех да си мисля, че като отидеш на място и искаш ранен чек-ин проверяват дали имат налична готова/ свободна стая от типа, който си резервирал и ако има,  ти дават (т.е. възможностите са повече, зашото потенциално свободните стаи са повече), докато като се чекираш он-лайн ти алокира стая при чекирането и вече въпрос на късмет ще се случи ли тази стая свободна или не като пристигнеш (т.е. шанса е по-малък, понеже вече е избрана един вид). Сега имам възможност за он-лайн чек ин и вече за 4ти път ме подканят да се чекирам он-лайн, но ми се иска ако има въможност за ранен чек ин да се възползвам и затова се колебая да се чекирам ли он-лайн или да оставя за на място.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 55 минути , Бръмбар каза:

Според вас предварителното он-лайн чекиране в хотел намалява ли шансовете за ранен чек-ин (преди официално обявеният)  или няма връзка? Моят опит е, че когато нямам он-лайн чек-ин почти винаги са ми давали ранен чек- ин , а в случаите когато съм се чекирала он-лайн почти никога не е била налична стаята за ранен чек-ин. И взех да си мисля, че като отидеш на място и искаш ранен чек-ин проверяват дали имат налична готова/ свободна стая от типа, който си резервирал и ако има,  ти дават (т.е. възможностите са повече, зашото потенциално свободните стаи са повече), докато като се чекираш он-лайн ти алокира стая при чекирането и вече въпрос на късмет ще се случи ли тази стая свободна или не като пристигнеш (т.е. шанса е по-малък, понеже вече е избрана един вид). Сега имам възможност за он-лайн чек ин и вече за 4ти път ме подканят да се чекирам он-лайн, но ми се иска ако има въможност за ранен чек ин да се възползвам и затова се колебая да се чекирам ли он-лайн или да оставя за на място.

Вече се опарих с такса 45$ за ранен чек ин, автоматично изтеглени, без мое съгласие и подпис, във Вегас. Война водих, за да си ги върна.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Бръмбар каза:

ми се иска ако има въможност за ранен чек ин да се възползвам и затова се колебая да се чекирам ли он-лайн или да оставя за на място.

Много добре сте се ориентирали . Чекирам се онлайн единствено , ако са ъпгрейднали стаята няколко категории . При предварителен чек ин , имате вече отредена стая  в системата и вероятността някой да ви я смени на място е доста по-минимален . 
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

преди 37 минути , Дани Магелани каза:

Вече се опарих с такса 45$ за ранен чек ин, автоматично изтеглени, без мое съгласие и подпис, във Вегас. Война водих, за да си ги върна.

Много неприятно. Редно е било да информират, ако има такса. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Бръмбар каза:

 

Много неприятно. Редно е било да информират, ако има такса. 

Не го направиха, нито в Букинг.. 

Това ми беше основанието, спорих и успях. Но предупредих и Дайнерс да не правят транзакцията.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 6.04.2023 г. в 17:45, oli_mali каза:

@Иван Попов Ванка, случайно да скачаш днес на трамплините в Ринг мол? Ако съм се припознал, извинявай, ама мацката е 10 точки 😉 

Неее, не съм скачал, нито с мацка съм бил 😃

Явно си се припознала 😊

От няколко седмици не съм мърдал от Сандански и Петрич 😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Аз съм със зов за помощ...

Някой да знае читава и изпробвана фирма за ремонт на Smeg, за да си изпратя платката на фурната. Занесох я в Интерсервиз Узунов Варна, но бързичко ми отговориха да си поръчам нова платка на цената на нова фурна и да почакам 3-4 месеца:crazy:

Аз нова фурна си поръчах, ама и тази ако стане, ще е бонус

 

Връзка към коментар

Няма да питам, но ми пратиха линк за безплатен ваучер за антитела за Ковид Количествен кръвен тест за антитела за COVID-19 от Лаборатории Кандиларов! (omed.bg)

 

Ако на някой му трябва...казаха ми, че може да се вземат няколко.

Връзка към коментар
На 8.04.2023 г. в 12:45, Kalina Ivanova каза:

Аз съм със зов за помощ...

Някой да знае читава и изпробвана фирма за ремонт на Smeg, за да си изпратя платката на фурната. Занесох я в Интерсервиз Узунов Варна, но бързичко ми отговориха да си поръчам нова платка на цената на нова фурна и да почакам 3-4 месеца:crazy:

Аз нова фурна си поръчах, ама и тази ако стане, ще е бонус

 

Виж това

https://www.djotex.com

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Madonna каза:

Дали може да препоръчате читава агенция или соло програмист, които правят сайтове и имат представа от SEO  и брандинг специалист?

ChatGPT би трябвало да свърши работа.

Връзка към коментар

От НОИ следят ли дали се излиза извън страната за няколко дни, докато лицето Х е в болничен? Четох, че са възнамерявали да се случи (януари 2020г), но не ми става ясно дали е прието. Някой излизал ли е извън страната, докато е в болничен през последните 2г и имало ли е проблем? За една приятелка питам. 🙂

Връзка към коментар
преди 23 минути , maia_sg каза:

От НОИ следят ли дали се излиза извън страната за няколко дни, докато лицето Х е в болничен? Четох, че са възнамерявали да се случи (януари 2020г), но не ми става ясно дали е прието. Някой излизал ли е извън страната, докато е в болничен през последните 2г и имало ли е проблем? За една приятелка питам. 🙂

Една позната излиза преди време и бяха я тагнали във ФБ. Кофти беше, когато шефовете ѝ разбраха... 

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 34 минути , maia_sg каза:

От НОИ следят ли дали се излиза извън страната за няколко дни, докато лицето Х е в болничен? Четох, че са възнамерявали да се случи (януари 2020г), но не ми става ясно дали е прието. Някой излизал ли е извън страната, докато е в болничен през последните 2г и имало ли е проблем? За една приятелка питам. 🙂

Съгласно чл.46, ал.1, т.3 от КСО не се изплаща обезщетение за временна неработоспособност при нарушаване на режима, определен от здравните органи за дните на нарушението. Режимът го има в болничния лист.

Винаги има вероятност да изтегли късата клечката и да я хванат.  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да, наясно съм, че се води нарушение, но дали със сигурност се изпраща информация до НОИ от граничните служби (винаги), дали е само ако има оспорване от страна на работодател или е на ротационен принцип? 

Връзка към коментар
преди 2 минути , maia_sg каза:

Да, наясно съм, че се води нарушение, но дали със сигурност се изпраща информация до НОИ от граничните служби (винаги), дали е само ако има оспорване от страна на работодател или е на ротационен принцип? 

Не се изпраща.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , maia_sg каза:

Да, наясно съм, че се води нарушение, но дали със сигурност се изпраща информация до НОИ от граничните служби (винаги), дали е само ако има оспорване от страна на работодател или е на ротационен принцип? 

Не знам на какъв принцип е,но аз съм излизала многократно по време на дълги болнични(6 месеца) заради фрактура на ръката. 2021 година. Рискувах ,иначе кога толкова свободно време! Без снимки във Фейсбук естествено! Почти тайно.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Внучката ми имаше съученик, чиято майка бе представила медицинска бележка, че отрочето е с диагноза скарлатина. Изследваха целия клас да не би да има и някой друг със същия проблем. И докато излязат резултатите юнакът публикувал някъде из мрежата фотки как си гледа кефа на... Малдивите. Вкупом с родителското тяло. Не случайно използвах минало време в началото. Синковецът вече не учи в елитно столично училище.  

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, blueriver каза:

Без снимки във Фейсбук естествено! Почти тайно.

 

преди 4 часа, aleksandrina каза:

Една позната излиза преди време и бяха я тагнали във ФБ.

 

преди 2 часа, дядо Пепи каза:

И докато излязат резултатите юнакът публикувал някъде из мрежата фотки как си гледа кефа на... Малдивите.

Откога Фейсбук стана извор на официална информация за компетентните органи в България?!! Ако публикувам чужда снимка от Австралия, това означава ли, че съм бил в Австралия?! Това кога качваш снимки обаче в никакъв случай не е доказателство къде се намираш, като се замисля, че аз самият качвам снимки обикновено известно време след пътуването. Ако по време на болничния ми си разглеждам снимките от минали пътувания и реша да кача някоя от тях, това не означава, че в този момент съм там. Ясно е, че повечето такива субекти нямат търпение да се похвалят къде са били и качват снимки в реално време. Оттам идва вероятно и разбирането, че качваш снимки - значи си там сега. 

 

преди 3 часа, maia_sg каза:

Да, наясно съм, че се води нарушение, но дали със сигурност се изпраща информация до НОИ от граничните служби (винаги), дали е само ако има оспорване от страна на работодател или е на ротационен принцип? 

Работодателят може да оспори само действителността на самия болничен лист (например дали е издаден от компетентен орган и т.н.), но принципно не може да прави възражения, че служителят/работникът не е спазил отреденият му в болничния лист режим. Неспазването на режима има обикновено само отношение с изплащането на обезщетението от НОИ, а в някои случаи може и да има други последици - административни или дори наказателни, като например при заразните болести. 

Един пример - решил съм да лекувам острата си настинка например на вилата, където имам сауна, или пък на СПА хотел, отивам на изследвания в Истанбул и хиляди други примери от живия живот. Това, че представител на работодателя те е видял на улицата или дори в друг град, не би трябвало да го занимава особено. Ако искам да си купя храна, лекарства и т.н. и в това време ме види шефът, означава ли това, че аз съм на всяка цена мекере, и трябва ли да пазарувам нелегално посред нощ, да се крия, да се страхувам и т.н. Освен това по време на болничния, служителят е в отпуск (поради временна неработоспособност) и поради тази причина работодателят не може да упражнява работодателската си власт към него. Е, друг е въпросът, че 98,08% от българските работодатели са на мнение, че притежават работниците/служителите си, те им пренадлежат по всяко време на деноношието, 365 дни в годината. 🙂  Трябва просто да изживеем тези времена, да излезем от феодализма в нашата страна и нещата един ден ще се получат. 🙂 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Pantelej Putnik каза:

Е, друг е въпросът, че 98,08% от българските работодатели са на мнение, че притежават работниците/служителите си, те им пренадлежат по всяко време на деноношието, 365 дни в годината.

Има и друго: че 98% от българските работници/служители смятат, че могат да си спестят (удължат) отпуската и да си вземат болнични, особено около празнични дни. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

В случая, говорим за действителен болничен и най-вече се интересувах дали наистина са свързали системите и НОИ ще бъде уведомен, че се излиза извън страната. Това би довело до дисциплинарно уволнение на лицето. Приятелката ми има здравословен проблем, но ще може да пътува, макар и не много комфортно, но не може да работи поради естеството на работата си. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.