Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Има ли някой магеленец, който е адвокат по гражданско право и по-точно да е вещ по наследствените въпроси?

Питах двама общи и всеки ми казва коренно различно нещо.. 

Връзка към коментар
преди 54 минути , The Doctor каза:

... как най-лесно и евтино да се прехвърлят пари от българска банка в лева към английска - в паунди.

Заредете се с търпение, първо. Ако прехвърлянето стане от банката, в която са левовете, и са на разплащателна сметка, става по-бързо. След като се купят паунди по курса, който го предлагат в момента, може и договорки за по-големи суми. Има такси, не са големи. Примерно за 10 хиляди паунда ще бъде около 50-100 лв. ( при моят случай миналата година). В случай, че левовете са на депозит, първо се прави разплащателна сметка и след това се купуват паундите и след това се превеждат парите в съответната банкова сметка, която също трябва да бъде паундова. И после се закрие разплащателната сметка, примерно. И таксите се увеличават с таксата за откриване и закриване на сметката. Доста време отнема пред гишето, зависи колко е опитна служителката, примерно час час и половина.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , rdd каза:

Заредете се с търпение, първо. Ако прехвърлянето стане от банката, в която са левовете, и са на разплащателна сметка, става по-бързо. След като се купят паунди по курса, който го предлагат в момента, може и договорки за по-големи суми. Има такси, не са големи. Примерно за 10 хиляди паунда ще бъде около 50-100 лв. ( при моят случай миналата година). В случай, че левовете са на депозит, първо се прави разплащателна сметка и след това се купуват паундите и след това се превеждат парите в съответната банкова сметка, която също трябва да бъде паундова. И после се закрие разплащателната сметка, примерно. И таксите се увеличават с таксата за откриване и закриване на сметката.

Това е правено за подобна сума, но води след себе си други грижи при по голяма сума. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , The Doctor каза:

Това е правено за подобна сума, но води след себе си други грижи при по голяма сума. 

Да, така е. Правят се проверки за произхода на парите над определена сума, н я знам с точност.

Връзка към коментар
преди 9 минути , rdd каза:

Да, така е. Правят се проверки за произхода на парите над определена сума, н я знам с точност.

Произхода е ок, влизането в процедура ще отнеме време, което е проблем, защото липсва. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ами ако е толкова голяма сумата няма как да избегнеш процедурата, освен ако просто не обърнат внимание

не знам как е най-бързо

при Wise ти сетъпваш трансфера в Wise от лв в паунди директно към съответната банкова сметка, и правиш превод към българска сметка (те ще ти кажат коя е). Тоест българската банка прави превод в България, Wise правят превода в чужбина и съответните проверки

ако трябва да качваш документи ще си кажат

аз при подобни обстоятелства започнах няколко месеца предварително, за да опитам да уцеля по-добър курс и да има време за евентуални проверки. Парите си седяха в Wise и Револют до плащането, което отнема секунди или часове, но не повече

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, The Doctor каза:

... как най-лесно и евтино да се прехвърлят пари от българска банка в лева към английска - в паунди.

Atlantic Money фиксирана такса от 3 евро/паунда, независимо от сумата (до 1 млн). Тествах го и писах отзив във форума, така че работи.

Пиши ЛС, ако ти трябва реферал.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Как да накарам телефона  Самсунг А13 да ми сигнализира звуково, че батерията е паднала под определен  процент,например  20. В момента може да падне до 0 и само  излизат някакви съобщения на екрана,но без звук. С Андроид 13 съм,версия One Ui Core 5.0

В настройките  на батерията  не виждам начин.

2023_05_08_12.19.15.jpg

Връзка към коментар

Може ли някой да ми каже от разбиращите дали този фотоапарат е ОК като за любител-снимач, който да снима, докато пътува? Ами - за мен. 🙂

 

20230512_182548.jpg

Мога да го купя за около 320 евро. Добра ли е цената?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Pantelej Putnik каза:

... като за любител-снимач, който да снима, докато пътува? Ами - за мен. 🙂

 

Ами аз като такъв любител-снимач-пътуващ, мога да ти дам идея. Аз вкарах малко пари в телефон с хубава камера и съм доста доволен. Взех си Samsung Galaxy S22 Ultra, но и новите модели iPhone също са от тоя клас. Приятел който професионално се занимава със снимане и е маняк на всякакви дронове, фотоапарати, телефони и квото се сетиш, си взе наскоро OnePlus 11 и твърди, че е най-доброто на пазара в момента за цената си. 

Но ако искаш да си носиш точно този фотоапарат, не мога да помогна 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , boogy83 каза:

Ами аз като такъв любител-снимач-пътуващ, мога да ти дам идея. Аз вкарах малко пари в телефон с хубава камера и съм доста доволен. Взех си Samsung Galaxy S22 Ultra, но и новите модели iPhone също са от тоя клас. Приятел който професионално се занимава със снимане и е маняк на всякакви дронове, фотоапарати, телефони и квото се сетиш, си взе наскоро OnePlus 11 и твърди, че е най-доброто на пазара в момента за цената си. 

Но ако искаш да си носиш точно този фотоапарат, не мога да помогна 🙂 

И аз се отказах да нося фотоапарат. Въпреки, че моят е от класа на този, който @Pantelej Putnik иска да си купи. Поне по размери е нещо такова.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, bad kid каза:

Да, смартфоните вече имат достатъчно добри камери, че да се мерят с тоя клас апаратчета. 

Иначе го гледам този над 800 лева в БГ.

Освен ако @Pantelej Putnik не иска да използва оптичен зум 40х, което смартфоните още не го могат.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При хотелско настаняване изрично е написано  "изисква се кредитна карта". Ще познаят ли, че имам дебитна виза с достатъчна наличност? Все пак ако е прието плащането, какво ще стане? Или няма да стане сделката?

Връзка към коментар
Преди 1 час, rdd каза:

При хотелско настаняване изрично е написано  "изисква се кредитна карта". Ще познаят ли, че имам дебитна виза с достатъчна наличност? Все пак ако е прието плащането, какво ще стане? Или няма да стане сделката?

ако наистина проверяват за кредитна карта, няма да мине с дебитна

ако не проверяват, а просто така са написали, ще мине и нямаш проблеми

 

ПП може на място да ти поискат да блокират сума за депозит, което става много просто с кредитна карта и доста досадно с дебитна (предимно за теб)

добре е да имаш кредитна карта, когато пътуваш, за улеснение

Револют се вижда като кредитна в повечето случаи, без наем на коли обаче

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От вчера съм в Стокхолм и в Хелзинки днес. Никъде не мога да се вържа към мобилен интернет. Някой има ли идея каква е причината, за да направя нещо, че е много неудобно? С iPhone съм. Благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.