Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Някой може ли да препоръча или да е ползвал услугите на фирма, която се занимава със заснемане на сгради/тераси за установяване на течове. Виждам в нета е пълно с такива ама колко стават.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Цвете каза:

Търся специалист за пунктуационна редакция на дипломна работа. Ще съм благодарна, ако има такъв сред нас и се свърже с мен.

Мога да помогна между 2 юли и 1 август.

Връзка към коментар
преди 38 минути , Anna Kalinovska каза:

Мога да помогна между 2 юли и 1 август.

Благодаря, но до 2.07 трябва да е готова. Малко в последен момент питам, но дипломантката довършва в момента. Дано някой друг има възможност.

Връзка към коментар
На 23.06.2023 г. в 15:01, Цвете каза:

Благодаря, но до 2.07 трябва да е готова. Малко в последен момент питам, но дипломантката довършва в момента. Дано някой друг има възможност.

В неделя летя при викингите и съм доникъде, съжалявам.

 

Да попитам ли приятели, които евентуално биха имали време? Има Умници около мен 🤓

 

На 31.12.2022 г. в 13:50, slujitel каза:

Ана е добре,  но има лични проблеми и в момента не и е нито до фейсбук,  нито до магеланци. Надявам се да се оправят проблемите и да се върне отново. В България е,  но не знам дали е успяла да осъществи пътуването до Мустанг.

Междувременно се разчу :sun_bespectacled:  И пак съм си тук!

До Мустанг стигнах през октомври 2022 г., което е административна единица в Непал. Но не и Горен Мустанг с изгубеното тибетско кралство Ло, в исторически Тибет. Ще се наваксва през май 2024 г. и на когото още му стиска, е добре дошъл! 🙂

 

На 30.12.2022 г. в 20:57, Дани Магелани каза:

Дали някой магеланец има неин телефонен номер? Може да и звънне.

Тя обича да ходи в Дъбов на кафе и там я познават. Някой, който има път на там, може да попита за нея. 

Дани, трогната съм ❤️ Не си и представяях подобна загриженост..

При Дъбов, и на двата адреса не ме бяха виждали от октомври, преди да тръгна за Мустанг, та чааак миналата седмица се обозначих преди Исландия на Кьошетата при Иван 🙃  

 

На 31.12.2022 г. в 9:20, stanimir каза:

Мда , което пък ме навежда на разни мисли за ФБ и колко често се свързваш с хора за които реално не ти пука, и един ден дори да изчезнат може просто и да не забележиш. 

🙃 ФБ върши нелоша работа, вЕрвай ми.. Там намерих напр. съученичка от основното училище, която отдавна се е установила в САЩ, а не сме контактували от 7ми клас.., и не само.

На 16.06.2023 г. в 9:28, Ivko каза:

Някой може ли да препоръча или да е ползвал услугите на фирма, която се занимава със заснемане на сгради/тераси за установяване на течове. Виждам в нета е пълно с такива ама колко стават.

Мхм, професионален фотограф с нелоши физически данни става ли?

 

На 30.12.2022 г. в 19:45, Lyubina каза:

Ами Анчето нали щеше да ходи по Мустанг,... надявам се да не се е затрила там по планините. Нищо не се е чуло напоследък. 

Черното гологанче и този път се завърна успешно от другия край на света и е все по-добре, също и откъде пътешествия и следващи смели планове :sun_bespectacled: ❤️

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 30.12.2022 г. в 19:45, Lyubina каза:

Ами Анчето нали щеше да ходи по Мустанг,... надявам се да не се е затрила там по планините. Нищо не се е чуло напоследък. 

Ами черното гологанче и тоз път не успя да се затрие из другия край на света и между хималайските баири ❤️

Дори вече е добре, вкл. по отношение настоящи и бъдещи пътешествия, както и смели,  все пак не безразсъдни планове до края на 2024 г., следователно Истински добре. 

Малък проблем представява заработването на нужните за тях средства, но леекичко се получава в крачка в промеждутъците между тях, пък и зима иде, аконякой се кротне де..  Примамлив спряган вариант е пребиваване с работа в Исландия, за доизследване на земята на викингите, елфите, троловете и вулканите в почивните дни - него си донесох вчера от там :sun_bespectacled:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , jungfraujoch каза:

Здравейте магеланци!

Моля,ако някой знае читава фирма за ремонт на покриви в София,да сподели. 

Хубав ден! 

Да беше във Варна, с две ръце бих ти препоръчал много читав човек. За ваше село чакам отговор от един приятел, те преди няколко години ремонтираха покрива на кооперация и ако са доволни, че ти пратя координати. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 6.07.2023 г. в 9:29, jungfraujoch каза:

Здравейте магеланци!

Моля,ако някой знае читава фирма за ремонт на покриви в София,да сподели. 

Хубав ден! 

Да имам такава лично изпробвана.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Alexander каза:

Във форума има ли хирурзи?

Щом до сега никой не се е обадил, очевидно няма (или поне не си признават 😉 ). Но и да не сме хирурзи,  кажи, може пък да имаме някаква идея.

Връзка към коментар
преди 12 часа, Lyubina каза:

Щом до сега никой не се е обадил, очевидно няма (или поне не си признават 😉 ). Но и да не сме хирурзи,  кажи, може пък да имаме някаква идея.

Само един доктор - лекар познавам от дете, вчера   му звъннах  и той веднага даде какъвто ми трябва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм доволен от един майстор на покриви. Не го знам колко е зает точно сега, но е точен и спазва срокове, когато поеме ангажимент. Ако някой иска. ще пратя контакти на личен. 

Връзка към коментар

Някой ползва ли план Unlimited на Виваком с интернет до 10 Mbps?

Моят план го спират и ми предлагат такъв, въпросът е дали с тоя интернет може да се браузва сравнително спокойно. 

Връзка към коментар

Оказа се, че съм сериен унищожител на безжични аудио слушалки. След като няколко години си купувах различни брандове от emag на цени до 50лв и нищо не издържаше повече от 7-8 месеца се ориентирах към Алиекспрес. Те май и еmag зареждат от там. Последно взех тези,

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! BGN10.63  50%OFF | TWS G9S Bluetooth Earphones Wireless Headphones HiFi Headset Waterproof Noise Reduction Sports Earbuds With Mic For Smartphones
https://a.aliexpress.com/_mNJMYVo

Оказа се, че  в emag се продават за 30лв. Три месеца се държаха перфектно - страхотен звук, много комфортни при носене, но вчера едната слушалка престана да се зарежда.Тези точно не съм ги изпускала, настъпвала или оставяла на слънце. 😂 

Какви слушалки бихте ми препоръчали? Не ми се дават 100+лв предвид неограничените ми демидж способности. А може би по-скъпите са и по издръжливи? Знам, че тези тип диадема са по надеждни, пазя един такъв модел за спешни случаи, но предпочитам такива, които се слагат в ухото. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

Оказа се, че съм сериен унищожител на безжични аудио слушалки. След като няколко години си купувах различни брандове от emag на цени до 50лв и нищо не издържаше повече от 7-8 месеца се ориентирах към Алиекспрес. Те май и еmag зареждат от там. Последно взех тези,

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! BGN10.63  50%OFF | TWS G9S Bluetooth Earphones Wireless Headphones HiFi Headset Waterproof Noise Reduction Sports Earbuds With Mic For Smartphones
https://a.aliexpress.com/_mNJMYVo

Оказа се, че  в emag се продават за 30лв. Три месеца се държаха перфектно - страхотен звук, много комфортни при носене, но вчера едната слушалка престана да се зарежда.Тези точно не съм ги изпускала, настъпвала или оставяла на слънце. 😂 

Какви слушалки бихте ми препоръчали? Не ми се дават 100+лв предвид неограничените ми демидж способности. А може би по-скъпите са и по издръжливи? Знам, че тези тип диадема са по надеждни, пазя един такъв модел за спешни случаи, но предпочитам такива, които се слагат в ухото. 

На настъпване, изпускане и подобни демиджи по скъпите на дали са по издръжливи. Но за звук,издръжливост на батерия и комфорт 100% са. 
Аз за пътуване ползвам airpod pro 2 , като съм им купил една силиконова връв , за да не могат , като паднат да се търкулват и загубват.

За спорт ползвам beats fit pro или едно bose quiet sport.

Не бих ти дал насока конкретна, защото аз съм малко вманиачен.Но ти препоръчвам да си вземеш по скъпи и с noise cancelling 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Branko, благодаря ти за отговора, но ти ме пращаш в друго измерение. 🙂

Любопитно ми е наистина чак такава ли е разликата в звука при 50 пъти разлика в цената спрямо алиенските, но не съм готова все още да направя това сравнение. 😁

Връзка към коментар
преди 5 минути , iMari каза:

@Branko, благодаря ти за отговора, но ти ме пращаш в друго измерение. 🙂

Любопитно ми е наистина чак такава ли е разликата в звука при 50 пъти разлика в цената спрямо алиенските, но не съм готова все още да направя това сравнение. 😁

Повярвай, огромна е разликата в звука🙂

Трябва да ти кажа, че bose,които ползвам над 5г не са мръднали .Ако направиш калкулация колко пари си дала за слушалки от али и емаг,сигурно са доста повече от цената на едни качествени🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

Оказа се, че съм сериен унищожител на безжични аудио слушалки. След като няколко години си купувах различни брандове от emag на цени до 50лв и нищо не издържаше повече от 7-8 месеца се ориентирах към Алиекспрес. Те май и еmag зареждат от там. Последно взех тези,

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! BGN10.63  50%OFF | TWS G9S Bluetooth Earphones Wireless Headphones HiFi Headset Waterproof Noise Reduction Sports Earbuds With Mic For Smartphones
https://a.aliexpress.com/_mNJMYVo

Оказа се, че  в emag се продават за 30лв. Три месеца се държаха перфектно - страхотен звук, много комфортни при носене, но вчера едната слушалка престана да се зарежда.Тези точно не съм ги изпускала, настъпвала или оставяла на слънце. 😂 

Какви слушалки бихте ми препоръчали? Не ми се дават 100+лв предвид неограничените ми демидж способности. А може би по-скъпите са и по издръжливи? Знам, че тези тип диадема са по надеждни, пазя един такъв модел за спешни случаи, но предпочитам такива, които се слагат в ухото. 

Като никога да не съм ползвала слушалки, само се каня. Не съм привърженик на скъпотии, не се знае колко ги бива и колко биха издържали. Но извън наличните в комплекта на умния телефон си купих едни, които и след месеци още не съм разопаковала. Понеже не ми остава време 🤨

Мисля, че ги придобих за 12 лв., ако не и по-малко, в Хит.

361938716_223964403934135_2450184887303141709_n.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Щом е с +359 е БГ номер, т.е. не те набутва някой от Зибабве, да речем. 🙂 Вдигни, пък ако е измама ще затвориш.

 

Преди месец някой масово звънеше и пускаше запис с женски глас, който питаше дали си софиянец или нещо от рода. 😂Така и не разбрах каква е целта на упражнението.😄

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

Днес няколко пъти ми звъни този номер  +359 46 994 022 ,но не му вдигнах,а също и на майка ми . Някой да знае дали не е някаква измама.

Сега се сетих, че е от Мебели  Виденов,те са от Ямбол и това е кода на града. Онзи ден говорихме,искаха днес да донесат поръчката,но майка  я отложи за следващата седмица. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.