Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 13 минути , antea каза:

освен ако преводът е бил на място в офис с хартиено платежно... иначе е много странно да е такава таксата, преводите към еврови сметки са SEPA и струват колкото и вътрешните, имам опит с преводи към сметка в германска банка и преводът струва левче /или колкото е там таксата за нормален вътрешен за страната превод на съответната банка/

Да в офис на хартия беше. Просто човекът очакваше да е много по-скъпо, както едно време одираха кожи🙊. Няма електронно банкиране, а аз към сметка в чужбина не съм плащала и не знаех как е. Все с карта съм пазарувала. Ето вече ще знам🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

то толкова е щял да му струва и левов превод, включително и вътрешен за банката 🙂 таксите за офлайн хартиени преводи са непропорционално високи, до степен нелепи

 

а иначе за валути извън евро, също е скъпо да се превеждат, защото там се плаща и такса SWIFT от по минимум 10-20 долара/евро

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, muchachote каза:

Привет! Знаете ли дали някъде в София има /някакъв вид/ обществена пералня, като тези от филмите, отиваш там, вкарваш си прането, плащаш нещо разбира се,  изчакваш да се изпере и си го взимаш още същия ден.

В гугъл пишеш landromat sofia и излизат няколко в студентски.  Например top wash е точно такава, за каквато питаш 

ОБЩЕСТВЕНА ПЕРАЛНЯ - TOPWASH_1
+359 88 592 5099

https://g.co/kgs/zSn6iN

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

освен ако преводът е бил на място в офис с хартиено платежно... иначе е много странно да е такава таксата, преводите към еврови сметки са SEPA и струват колкото и вътрешните, имам опит с преводи към сметка в германска банка и преводът струва левче /или колкото е там таксата за нормален вътрешен за страната превод на съответната банка/

SEPA превод е левче за теб и левче за получателя /споделена такса/, което по спомен не може да се избегне. Така за резервация съм превеждала 50 цента или 1 евро отгоре, да не е ощетен домакинът /цената и без това беше много ниска/. Много удобно и много бързо функционира поне от 2-3 години с банкирането ✌️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 22 минути , rainbou1 каза:

Искам да попитам дали някой знае платен паркинг в Несебър, за предпочитане в Новия Град?

 

При хотел Арсенал е платен паркинг. На пресечката на ул. Иван Вазов и ул. Перла е платен също. Има и на други места. Зависи къде Ви е хотела ( квартирата). От рецепцията ( хазаите) също могат да Ви насочат към най-близкия паркинг. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, съфорумници, 

Имаше преди време едни хубави кампании за поръчка на етикети за куфари. Скоро? Нещо? Счупи ми се етикетчето на куфара, а много си го харесвах. И децата вече имат куфари, но без магеланско етикетче. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Алекс каза:

Здравейте, съфорумници, 

Имаше преди време едни хубави кампании за поръчка на етикети за куфари. Скоро? Нещо? Счупи ми се етикетчето на куфара, а много си го харесвах. И децата вече имат куфари, но без магеланско етикетче. 

Ако си от София, мога да ти подаря ето такива колкото искаш😀

20230808_063210.jpg

20230808_063221.jpg

20230808_064615.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 11 часа, Алекс каза:

Здравейте, съфорумници, 

Имаше преди време едни хубави кампании за поръчка на етикети за куфари. Скоро? Нещо? Счупи ми се етикетчето на куфара, а много си го харесвах. И децата вече имат куфари, но без магеланско етикетче. 

 

преди 10 часа, neuromancer каза:

Няма вече

Имам някъде вкъщи едно тесте неперсонализирани етикети, ако ги намеря ще пиша.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

 

Имам някъде вкъщи едно тесте неперсонализирани етикети, ако ги намеря ще пиша.

И аз ще искам 2, ако останат, за двете малки магеланчета-внучета.

Връзка към коментар

Абе вие хубаво се записвате, но като казвам, че не ги знам къде са, не означава че трябва да отворя 1-2 чекмеджета и да ги намеря 🙂 При местенето някъде съм ги забутал, не бих ги изхвърлил, но нямам идея къде са. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Има ли хубава, качествена ракия в магазините на нашето летище , никога не съм купувал от там ,а ще ходя другия петък до Берлин и един колега дето беше преди 3 месеца в София са го черпили и иска да му занеса бутилка, аз обаче отивам само за 1 ден и мислех само с ръчен да пътувам. Наистина искам да му занеса нещо добро, така че кажете ако няма на летището, ще си взема куфар не е драма. Благодаря предврително. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, infectedmushroom каза:

Има ли хубава, качествена ракия в магазините на нашето летище , никога не съм купувал от там ,а ще ходя другия петък до Берлин и един колега дето беше преди 3 месеца в София са го черпили и иска да му занеса бутилка, аз обаче отивам само за 1 ден и мислех само с ръчен да пътувам. Наистина искам да му занеса нещо добро, така че кажете ако няма на летището, ще си взема куфар не е драма. Благодаря предврително. 

Помоли, който пътува в близките дни, да снима бутилките, които се предлагат. Всеки харесва нещо различно. На вкус и на цвет, товарищи нет.

Така ще направиш информиран избор предварително.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, infectedmushroom каза:

Има ли хубава, качествена ракия в магазините на нашето летище , никога не съм купувал от там ,а ще ходя другия петък до Берлин и един колега дето беше преди 3 месеца в София са го черпили и иска да му занеса бутилка, аз обаче отивам само за 1 ден и мислех само с ръчен да пътувам. Наистина искам да му занеса нещо добро, така че кажете ако няма на летището, ще си взема куфар не е драма. Благодаря предврително. 

Това е от терминал 1. Taste of Sofia се казва.  Може да съм пропуснал някоя 

IMG_9753.jpeg

IMG_9754.jpeg

IMG_9755.jpeg

IMG_9756.jpeg

IMG_9758.jpeg

IMG_9757.jpeg

IMG_9759.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 часа, infectedmushroom каза:

Има ли хубава, качествена ракия в магазините на нашето летище

Бих се насочил към Бургас 63 Барел.

Но "на вкус и на цвет, товарищи нет".

За това си къркам това, което съм си сварил сам. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 часа, Георги каза:

Абе вие хубаво се записвате, но като казвам, че не ги знам къде са, не означава че трябва да отворя 1-2 чекмеджета и да ги намеря 🙂 При местенето някъде съм ги забутал, не бих ги изхвърлил, но нямам идея къде са. 

Нищо, и аз да се впиша в чакащите...2бр.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Георги каза:

Абе вие хубаво се записвате, но като казвам, че не ги знам къде са, не означава че трябва да отворя 1-2 чекмеджета и да ги намеря 🙂 При местенето някъде съм ги забутал, не бих ги изхвърлил, но нямам идея къде са. 

Здравейте.   И аз ще искам един етикет. Благодаря предварително!   🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Георги каза:

Абе вие хубаво се записвате, но като казвам, че не ги знам къде са, не означава че трябва да отворя 1-2 чекмеджета и да ги намеря 🙂 При местенето някъде съм ги забутал, не бих ги изхвърлил, но нямам идея къде са. 

Добре де, ние ще почакаме. Не вярвам да ни е на живот и смърт. Но пък ти прави списъка и като ги намериш ще пратиш. Пък ако опашкта стане голяма дали да не се поръчат нови.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.