Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 13 часа, Георги каза:

Абе вие хубаво се записвате, но като казвам, че не ги знам къде са, не означава че трябва да отворя 1-2 чекмеджета и да ги намеря 🙂 При местенето някъде съм ги забутал, не бих ги изхвърлил, но нямам идея къде са. 

Ти провери да няма някъде и магелански тениски и ключодържатели! :biggrin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Хора, помагайте имам следния спешен казус а ударих на камък с намирането на информация.

Трябва да ми  се удължи болничния. Предния изтече на 04.08. Новия трябва да е от 05.08. Вчера 07.08 взех талон номер 3 от личната за ортопед травматолог. Отивам да търся аз днес комисия, (май това ми е грешката.) И ми казват, че съм просрочила и не можело да се удължи да съм си вземела отпуск.( неплатен в моя слупай.) И да отида да ми издадат пак първичен болничен. 

Обикалях по мъките и в друг МЦ ми казаха, че като мина с този талон на преглед при специалиста, той пише документ и праща документите на ЛКК и те имали право да издават болничния от датата за продължение и да връщали до 6 месеца назад. Та въпроса ми е кое е вярното е моя случай и къде са разликите. Огромно благодаря на отзовалите се.

Връзка към коментар

Да,във втория МЦ са прави. Аз съм взимала продължения от комисия шест месеца. Никога не се е случвало точно на деня,в който нося заключението от ортопеда.То и без това комисии няма всеки ден. Не знам дали могат да връщат 6 месеца,но за няколко дни не е имало проблем. Вероятно може,защото след 6 месеца,ако се налага,пращат за болничен от ТЕЛК. Там дават дати за комисия обикновено след месец,два. И тогава се издава продължението от ЛКК.

Не лекаря праща документа,а ти си го носиш. Където искаш  си избираш комисия.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , MayaS каза:

Благодаря,

Записала съм си час за ортопед и той ще прати документите към ЛКК, но е за 15.08 дано да няма проблем, че ще стане мазало.

Би трябвало да няма проблем . Забравих,че вече всичко става по електронен път,та може би той ще ги изпрати. По повод избора на комисия- плаща се за издаване на болничен. Аз плащах по 5.80 лв във ВМА,там ми беше и ортопеда. Някъде е доооста повече,а има и безплатни .(Може би все още!)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой знае ли колко време отнема на български пощи да ти освободят пратка от митница? На 28 юли ми пратиха смс, че пратката ми е задържана, съответно ги упълномощих по имейл с подписани декларации и т.н. От тогава никаква информация, а тази сутрин получих 1:1 идентичен смс с този от 28 юли. Притеснява ме, че минава време и може пратката да бъде върната/унищожена. Писах им имейл на пощите, но няма отговор. 

 

 

Връзка към коментар

Понякога ми е отнемало дори и 2 месеца. Най-добре е да се свържете с националния им телефон. Стотици пратки пращам/ получавам и ми се е случвало дори да ми кажат, че не са получили нищо от мен. Седмица след пращането на документите от моя страна им се обаждам, че да потвърдят. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , maia_sg каза:

Понякога ми е отнемало дори и 2 месеца. Най-добре е да се свържете с националния им телефон. Стотици пратки пращам/ получавам и ми се е случвало дори да ми кажат, че не са получили нищо от мен. Седмица след пращането на документите от моя страна им се обаждам, че да потвърдят. 🙂

За кой телефон става въпрос, намерих на тази страница: https://new.bgpost.bg/customs#Customstabs ето този, който е уж митническия за София и мисля да звънна утре: 02 / 8922666

 

Иначе чак ми е умилително това с най-големия шрифт в страницата им за контакти:

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Георги каза:

 

Иначе чак ми е умилително това с най-големия шрифт в страницата им за контакти:

 

image.png

Осъзнавам, че не е за вярване, но звъня точно на телефона с големия шрифт (от снимката). 🙂

Връзка към коментар
преди 20 минути , maia_sg каза:

Осъзнавам, че не е за вярване, но звъня точно на телефона с големия шрифт (от снимката). 🙂

Т.е. на факса? 🙂

 

image.png

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Някой знае ли колко време отнема на български пощи да ти освободят пратка от митница? На 28 юли ми пратиха смс, че пратката ми е задържана, съответно ги упълномощих по имейл с подписани декларации и т.н. От тогава никаква информация, а тази сутрин получих 1:1 идентичен смс с този от 28 юли. Притеснява ме, че минава време и може пратката да бъде върната/унищожена. Писах им имейл на пощите, но няма отговор. 

 

 

Има голям шанс да не са получили мейла. Аз бях купувала телефон, чаках, чаках да го освободят и накрая отидох на място. Нещо правили на софтуера, тс не ми получили мейла. Освободиха фо до края на деня. Това преди 3 години. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги каза:

Т.е. на факса? 🙂

 

image.png

Така не се бях смяла на себе си от много време! 😂Бързах да пиша, без да проверя, защото си спомням, че очаквах да звъня на 100 телефона, а то стана от първия път, когато имах нужда. Това съм си записала в служебната поща:

 

customerservice@bgpost.bg

02 832 5195

 

...и да се въоръжи с търпение. 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

От две седмици се опитвам да намеря майстори за изграждане на бетонна ограда 21 м и отгоре плътна дървена и същата дървена за стена на беседка. Някой да има контакти на хора които е ползвал и са читави. За София иде реч. Ще съм много благодарна.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Георги каза:

Някой знае ли колко време отнема на български пощи да ти освободят пратка от митница? На 28 юли ми пратиха смс, че пратката ми е задържана, съответно ги упълномощих по имейл с подписани декларации и т.н. От тогава никаква информация, а тази сутрин получих 1:1 идентичен смс с този от 28 юли. Притеснява ме, че минава време и може пратката да бъде върната/унищожена. Писах им имейл на пощите, но няма отговор. 

 

 

Моята я пуснаха след около 3 седмици някъде, но аз си пуснах dispute в Aliexpress, дори и парите ми върнаха.

Те ми писаха от сайта, че са в пощите и се бавят, а аз им казах, че си имат време за разноса и ме това не ме интересува, да си спазват сроковете.....

Та след около месец разправии по мейлите си получих и парите и практака 😉

Пишете на тази г-жа, тя поне на мен ми отговаряше: "Madlena B. Nikolova" - M.B.Nikolova@BGPOST.BG

А може да пишете и на: ems@bgpost.bg

 

А вече много от практите ми ги донасят с "Еконт" или "Спиди"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой технически по-светнат за А1 да има? Вчера подмениха кабела с оптика. От тогава тв показва странен час и приложенията не работят. Само Netflix работи, което за мен означава, че интернет има към тв. Обаче другите само въртят /не искат логване, а не зареждат/. Не знам с колко оператора си говорих на А1, имам чувството, че са по-некомпетентни и от мен. Свежи идеи?

Връзка към коментар
На 9.08.2023 г. в 15:25, MayaS каза:

Благодаря,

Записала съм си час за ортопед и той ще прати документите към ЛКК, но е за 15.08 дано да няма проблем, че ще стане мазало.

Какво се случи?

Изпаднал съм в затворен кръг, личната е неспособна да ми издаде направление за ЛКК, днес ходих 4 пъти при нея  и накрая се ядоса и каза, че не може да направи нищо.

Ходих на 4 други дкц-та, на някои от тях по 2 пъти и всички казаха, че това електронното направление не е издадено както трябва.
Снимах по компютрите как трябва да е, но личната не можела. Повика една друга лична и тя не знае. Това става в София 25дкц.

Последни ми обяви да ида като свърши болничния и тепърва да ми даде направление за хирург, след това при него и той евентуално да препраща към комисия, но по този абсурден начин ще мине поне седмица или 10 дни вероятно, а ако не дадат болничен какво става?

Отделно взех становище от моя хирург за удължаване на болничния, но пак трябва да мина през некадърната лична за да ме изпрати на комисия.

Тя ми изкарваха това

IMG_0102.jpeg.a90149d3704d7ddcdb7735c841575a7e.jpeg
 

 

а искат да в така най-долу

 

IMG_0101.jpeg.ab018458cf87f5075a3f4adb70992f44.jpeg

 

а на компютъра на личната има само тези опции

 

IMG_0104.jpeg.1c315d4e8a36c5496f0ec12d019fe17f.jpeg

 

не дава без да се избере нищо, не е пробвала само с експертиза.

 

общо 6 часа обиколки, утре пак

  • Шок 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Какво се случи?

Изпаднал съм в затворен кръг, личната е неспособна да ми издаде направление за комисия, днес ходих 4 пъти и накрая се ядоса и каза, че не може да направи нищо.

Ходих на 4 места, на някои от тях по 2 пъти и всички казаха, че не електронното направление не е издадено както трябва. Снимах по компютрите как трябва да е, но личната не можела. Повика една друга лична и тя не знае. Това става в София 25дкц.

Последни ми обяви да ида като свърши болничния и тепърва да ми даде направление за хирург, след това при него и той евентуално да препраща към комисия, но по този абсурден начин ще мине поне седмица или 10 дни вероятно, а ако не дадат болничен какво става?

Отделно взех становище от моя хирург за удължаване на болничния, но пак трябва да мина през некадърната лична за да ме изпрати на комисия.

 

Хората с медицински дипломи по правило мразят да четат и мислят, обективно нямат време за това, а са и преуморени. Затова карат на автопилот по букварите от поне преди 50 години.. Работата с техниката ги затруднява, мед. сестри са по-вътре в материята. 

 

Ако не е настойчив, човек може и доникъде да не стигне. Прочети нормативите, доброжелателно опитай да помогнеш на ОПЛ, тя със сигурност иска да помогне и прави всичко, на което е способна. Доколкото съм запозната, дългосрочен болничен лист се издава от ЛКК по предложение на ОПЛ по съответен образец - така беше по ковидно време, когато през 2020 г. движих документите на брат ми вместо него. Касаеше се за 30 дни тогава. Подновява се сякаш ежемесечно, до максимум 180 дни за година.  

 

А сред хората в бели престилки има и изключения, дори с фенер да трябва да се търсят, могат да бъдат намерени, и си струва да се потърсят. И аз ще сменя моята ЛЛ, веднага щом намеря по-добър специалист, четящ и мислещ човек. Не ми е достатъчно да получавам всички необходими ми и възможни направления. Мразя да чувам фразата: Изследванията са "в норма, значи всичко е наред"..., защото референтните граници не са оптималните стойности за всеки конкретен пациент и случай.

 

Успех и късмет! Не може да не стане, винаги има варианти и изход.

Редактирано от Anna Kalinovska
  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Alexander каза:

Какво се случи?

Изпаднал съм в затворен кръг, личната е неспособна да ми издаде направление за ЛКК, днес ходих 4 пъти при нея  и накрая се ядоса и каза, че не може да направи нищо.

Ходих на 4 други дкц-та, на някои от тях по 2 пъти и всички казаха, че това електронното направление не е издадено както трябва.
Снимах по компютрите как трябва да е, но личната не можела. Повика една друга лична и тя не знае. Това става в София 25дкц.

Последни ми обяви да ида като свърши болничния и тепърва да ми даде направление за хирург, след това при него и той евентуално да препраща към комисия, но по този абсурден начин ще мине поне седмица или 10 дни вероятно, а ако не дадат болничен какво става?

Отделно взех становище от моя хирург за удължаване на болничния, но пак трябва да мина през некадърната лична за да ме изпрати на комисия.

Тя ми изкарваха това

IMG_0102.jpeg.a90149d3704d7ddcdb7735c841575a7e.jpeg
 

 

а искат да в така най-долу

 

IMG_0101.jpeg.ab018458cf87f5075a3f4adb70992f44.jpeg

 

а на компютъра на личната има само тези опции

 

IMG_0104.jpeg.1c315d4e8a36c5496f0ec12d019fe17f.jpeg

 

не дава без да се избере нищо, не е пробвала само с експертиза.

 

общо 6 часа обиколки, утре пак

Два пъти съм вземала болнични по 6 месеца. Само специалист може да ти прати документите на ЛКК, не личен лекар. Поне така беше до 2019.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

сега е друго, не е 2019, всичко е електронно. Дори ми показаха как трябва да изглежда искането само 2ЛКК.

Минах и през хирург днес, моя си и той писа и пак ме прати на личната, която може и трябва да ме изпрати на ЛКК, само че тя не знае как и даже се сърди, че се връщам 4 пъти

Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

пак ме прати на личната, която може и трябва да ме изпрати на ЛКК, само че тя не знае как и даже се сърди, че се връщам 4 пъти

Смени я!

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Alexander каза:

сега е друго, не е 2019, всичко е електронно. Дори ми показаха как трябва да изглежда искането само 2ЛКК.

Минах и през хирург днес, моя си и той писа и пак ме прати на личната, която може и трябва да ме изпрати на ЛКК, само че тя не знае как и даже се сърди, че се връщам 4 пъти

 

Трябва да има място, където да се консултират как да постъпят, така че да се приеме от системата. НЗОК ли, друго ли? 

Връзка към коментар
преди 43 минути , Alexander каза:

да, ама чак декември..

Може и по всяко време с молба в здравната каса,най-добре централната на "Енос".  Свободен текст,пишеш-по лични причини. Чакаше се няколко дни за отговор от тях и се отива при нов ЛЛ.

Освен ако нещо не са променили,но не вярвам.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.