Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 20 часа, bad kid каза:

Някои знае ли какво следва от закъснение на плащане на Виваком до издаване на следваща ?

Имаме объркана фактура, и след запитване отговарят, *ами , може да не я платите сега преди да е коригирана*, ама знам ли дали няма да им скимне друго.

Съвсем скоро направих точно така. Не платих обърканата фактура и изчаках следващата, която дойде с корекциите. Те така ме и посъветваха.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Velyana, МЗ са странна институция. (А може би и другите да са така, нямам наблюдения 😀). Познавам 1-2 колеги там, но не съм убедена че ще са в състояние да свършат работа (и аз ги чакам от известно време). Още повече,  август месец повечето са в отпуск.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Април 2021г след втора доза на ваксината Модерна получих проблеми със здравето. Започна се каскада от изследвания, за да се стигне до конкретна диагноза ( от ред доказани светила на БГ медицината) с последващо лечение. Нещо, което продължава и сега. Та в началото на тази епопея, някъде средата на май 2021г, се опитах да говоря по публично публикувани телефони за страничното действие на ваксината. Никой не ме отрази. Тогава седнах и написах едно писмо, в което изложих всичко, което ми се е случило и до къде съм я докарал. Естествено изразих и "задоволство' от работата на "лекарите"-чиновници, които имат задължение да приемат сигнали за страничите въздействия на лекарствени продукти. На телефони, които не съм си ги изсмукал от пръстите, а са публично оповестени и  ги има на всяка бошура от лекарство. Та до ден днешен. 30-08-2023г нямам отговор, или нещо като реакция от въпросното ведомство. 

  • Шок 3
  • Замислям се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, дядо Пепи каза:

Та до ден днешен. 30-08-2023г нямам отговор, или нещо като реакция от въпросното ведомство. 

Може би има съответни Европейски институции, които биха били по адекватни.

Към Омбудсмана също може да се обърнеш:huh:

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Kalina Ivanova каза:

Може би има съответни Европейски институции, които биха били по адекватни.

Към Омбудсмана също може да се обърнеш

Упражнението ще е безмислено. Желанието ми бе да информирам здравните власти, че ваксините имат и страничен ефект. И евентуално имат едно наум като бият тъпана за повсеместна и незнамкояси доза. Но следвайки пътя на най-малкото съпротивление и не давайки гласност на такива последствия, се изпълняваше най-лесното: всичко под ножа (иглата) пък който оцелее. Другото ще го пишем естествен подбор. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Lyubina каза:

@Velyana, МЗ са странна институция. (А може би и другите да са така, нямам наблюдения 😀). Познавам 1-2 колеги там, но не съм убедена че ще са в състояние да свършат работа (и аз ги чакам от известно време). Още повече,  август месец повечето са в отпуск.

Правят ми приблем за една декларация, че не съм написала

от кога не работя в България , а само че последните 3 години не съм работила в България. И сега трябва да се прибера екстра до България само за да направя тази декларация, а това в следващите седмици не е по силите ми. Но утре ще им звъння и ще се пробвам да се договорим нещо.

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Velyana каза:

Правят ми приблем за една декларация, че не съм написала

от кога не работя в България , а само че последните 3 години не съм работила в България. И сега трябва да се прибера екстра до България само за да направя тази декларация, а това в следващите седмици не е по силите ми. Но утре ще им звъння и ще се пробвам да се договорим нещо.

Ако им пратиш нотариално заверена декларация може би ще свърши работа. 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Velyana каза:

Правят ми приблем за една декларация, че не съм написала

от кога не работя в България , а само че последните 3 години не съм работила в България. И сега трябва да се прибера екстра до България само за да направя тази декларация, а това в следващите седмици не е по силите ми. Но утре ще им звъння и ще се пробвам да се договорим нещо.

Това на egov.bg дали не може електронно да стане?

Връзка към коментар
преди 20 минути , jul каза:

Това на egov.bg дали не може електронно да стане?

Ми да, това е единият вариант. Ако там я няма като опиция, то може и с ел. подпис да се подпише и да се прати по ел. път. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, Lindt каза:

Някой случайно да може да ми заеме надуваем каяк за 02-07.09 срещу някоя бутилка узо за благодарност? 

За надуваем пояс каква е наградата? За един приятел питам

  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 11 часа, Светославов каза:

Ако им пратиш нотариално заверена декларация може би ще свърши работа. 

Да ще свърши работа, но искат да е заверена от български нотариус или посолство.  А времево ми е невъзможно да отида до посолство или да се прибера в България.

 

Но за e gov не бях чувала, сега ще пробвам там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.08.2023 г. в 8:11, дядо Пепи каза:

Април 2021г след втора доза на ваксината Модерна получих проблеми със здравето. Започна се каскада от изследвания, за да се стигне до конкретна диагноза ( от ред доказани светила на БГ медицината) с последващо лечение. Нещо, което продължава и сега. Та в началото на тази епопея, някъде средата на май 2021г, се опитах да говоря по публично публикувани телефони за страничното действие на ваксината. Никой не ме отрази. Тогава седнах и написах едно писмо, в което изложих всичко, което ми се е случило и до къде съм я докарал. Естествено изразих и "задоволство' от работата на "лекарите"-чиновници, които имат задължение да приемат сигнали за страничите въздействия на лекарствени продукти. На телефони, които не съм си ги изсмукал от пръстите, а са публично оповестени и  ги има на всяка бошура от лекарство. Та до ден днешен. 30-08-2023г нямам отговор, или нещо като реакция от въпросното ведомство. 

На сайта на иал има формуляр докладване за нежелани лекарствени реакции: https://www.bda.bg/bg/формуляр-за-съобщаване-на-нежелани-лекарствени-реакции-от-немедицински-лица

 

Ползвала съм го. Обадиха ми се да ми кажат, че препращат информацията на фирмата производител на лекарството.

 

Моя приятелка работеше дълго време в отдел безопасност във фармацевтичната индустрия, където получаваше тези формуляри и нищеше случаите.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Velyana каза:

Правят ми приблем за една декларация, че не съм написала

от кога не работя в България , а само че последните 3 години не съм работила в България. И сега трябва да се прибера екстра до България само за да направя тази декларация, а това в следващите седмици не е по силите ми. Но утре ще им звъння и ще се пробвам да се договорим нещо.

Извенете ме, че се намесвам - тази декларация по кой чл. и по кой закон/наредба се изиска? Ако е удобно да попитам. Да проверя дали се отнася и за нас. Мерси!

Връзка към коментар
преди 5 часа, rdd каза:

Извенете ме, че се намесвам - тази декларация по кой чл. и по кой закон/наредба се изиска? Ако е удобно да попитам. Да проверя дали се отнася и за нас. Мерси!

То даже не е декларация, а удостоверение Това е за признаване н на придобита професионална квалификация. Честно казано не знам  кой е члена, но се изисква за лекари и стоматолози при признаване на дипломата в чужбина.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Velyana каза:

То даже не е декларация, а удостоверение Това е за признаване н на придобита професионална квалификация. Честно казано не знам  кой е члена, но се изисква за лекари и стоматолози при признаване на дипломата в чужбина.

Успех! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Телевизорът ни Самсунг се включва сам,понякога нощем,днес когато нямаше никой вкъщи.Дали някой комшия с дистанционно да успява да го включи.

Не от съпруга ми - сервизен меринджей на конкурентна марка.

Дистанционните (поне новите) са с инфраред.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , dimitrov6 каза:

Телевизорът ни Самсунг се включва сам,понякога нощем,днес когато нямаше никой вкъщи.Дали някой комшия с дистанционно да успява да го включи.

Това е нищо.

Моя телефон понякога, докато ...си говорим с жена ми и вика нещо от типа:

-Хъ-Хъ

Подозирам Сирито, но ... знае ли човек.

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Ако нямаш телефон с Есим като мен,и трябва да се чекираш за полет с Wizz 24 часа по-рано,нямаш хотел,а си в държава извън ЕС,кое е по-добре.Да си купиш място и тогава се чекираш 30 дни преди полет или да активираш роуминг пакет на А1 ,дето съм аз за 20 лв на ден.Интернет предплатена карта на държавата също е опция,но на летището може да не продават.Примерно в Саудитска Арабия. Или има автоматично чекиране на Wizz.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.