Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 15 минути , DGTG каза:

Wizz имат услуга "автоматично чекиране" с/у 3 евро. Пращат ти бордната карта на мейл.

Зависи кога я пращат. :smile3: Вероятно, за да се изтегли, пак ще му трябва нет. 
Аз също съм за пиене на кафе някъде и ползване на wifi. 
С телефона, таксата за мобилен нет и визите за СА, дето ги плати, малко стават небюджетни тези еднодневни пътувания. :smile3:

  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Помагам на познат чужденец (ЕС) да си вземе СИМ карта от български мобилен оператор на името на фирмата си, която да ползва в България. Знаем за ползването на тарифния план в роуминг в ЕС, че не товари сметката, друг му е случая, нужен му е +359 8... номер. Трите мобилни оператора обаче ми казват, че щом не е ЮЛ в БГ регистъра, хич не ги интересува, че е ЮЛ в друга ЕС страна, няма номер за него, да си вземе на свое име като ФЛ.

 

Искам да питам друг някой тук сблъсквал ли се е с това,  действително ли не може ЮЛ от ЕС държава да има на свое име фактури и т.н. +359 номер или консултантите ме пускат по пързалката?

Връзка към коментар
преди 58 минути , Coo каза:

или консултантите ме пускат по пързалката?

Действително не може.  Както  не може на  автомобил с чужд регистрационен номер да се направи застраховка в българска застрахователна компания в страната (защото има едни гранични застраховки на самата граница).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чакам бърз отговор. Как да вкарам това

 

20230912_212324.jpg.cd550275bd49737b4914911ddf5e7270.jpg

 

Тук:

 

20230912_212425.jpg.2b2931238dd8365b6401b41de20d11c4.jpg

 

Прерових целия апартамент, не открих нито такъв контакт, нито преходник. Казвайте бързо иначе утре ще трябва да ходя с неогладени чорапи, майтап бе Уили/бъзинга. Става въпрос за риза щото прилича на дъвкана от не знам кво. Няма да я снимам да не ви развалям вечерта.🙃

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Горният щифт не влиза ли навътре? 🤔 (Заради едното гладене не бих си причинила такава главоблъсканица, виж ако е заради кафенце...) Някога някъде слагали дрешката под дюшека, като добре я изпъвали; особено ефикасен бил методът за постигане остри ръбове на панаталони - една жена каза 🙃

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Anna Kalinovska каза:

Горният щифт не влиза ли навътре? 🤔 (Заради едното гладене не бих си причинила такава главоблъсканица, виж ако е заради кафенце...) Някога някъде слагали дрешката под дюшека, една жена каза 🙃

Не влиза, аз се чудя какъв този френски стандарт,  това горното не съм го виждал, но открих това, което естествено не става.

 

20230912_214456.jpg.6cee9b7c02bca08b1dd2ca747aeb222f.jpg

 

Аз ако не бях видял ютията, изобщо нямаше да се сетя. 

Втори въпрос автобус #50 от къде точно тръгва за летище Базел Молюз ... от Basel SBB ( гарата ) , и колко струва билета.

 

Редактирано от traveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , traveler каза:

Не влиза, аз се чудя какъв този френски стандарт,  това горното не съм го виждал, но открих това, което естествено не става.

 

20230912_214456.jpg.6cee9b7c02bca08b1dd2ca747aeb222f.jpg

Мхм, не ми стигат познанията. Извадих моя уж универсален адаптор за целия свят да го огледам - и той не показва подобна директна възможност. 

Освен в щекера от последната ти картинка да се забучва такъв накрайник:

 

IMG_20230912_225339.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Anna Kalinovska каза:

Мхм, не ми стигат познанията. Извадих моя уж универсален адаптор за целия свят да го огледам - и той не показва подобна директна възможност. 

Освен в щекера да се забучва такъв накрайник:

IMG_20230912_225339.jpg

Открих го, не знам защо не си стои на ютията, а е през девет  стаи в десетата.

Връзка към коментар
преди 10 минути , traveler каза:

Не влиза, аз се чудя какъв този френски стандарт,  това горното не съм го виждал, но открих това, което естествено не става.

 

20230912_214456.jpg.6cee9b7c02bca08b1dd2ca747aeb222f.jpg

 

Аз ако не бях видял ютията, изобщо нямаше да се сетя. 

Втори въпрос автобус #50 от къде точно тръгва за летище Базел Молюз ... от Basel SBB ( гарата ) , и колко струва билета.

 

Като застанеш с лице към входа на гарата,малко вдясно. Това-за въпрос 2, за автобус 50. Не знам цена,защото винаги съм с карта за транспорт от хотела.

За другото не мога да помогна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

Щепсела е швейцарски.

Значи ютията е швейцарска, забравих , че съм в Ст.Луи

20230912_220100.jpg

 

Така е къде, къде по-елегантно. Сега след такова търсене, ще изгладят Фсичко и връзките на обувките.

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 15 минути , traveler каза:

 

Втори въпрос автобус #50 от къде точно тръгва за летище Базел Молюз ... от Basel SBB ( гарата ) , и колко струва билета.

 

Единичен билет е 6.10 CHF (3.80 CHF с Half Fare Card), на входа/изхода на гарата спират автобусите (зеленички), както вече са казали, има автомати за билети на самите спирки.

Преходници за швейцарски шепсели към EU контакти и обратно има в по-големите швейцарски супермаркети Coop и Migros, обикновено по по-големите гари може да се намерят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , blueriver каза:

От Сейнт Луис няма ли автобус до летището. Ще ходя в края на месеца ,към Франция евентуално.

Има естествени, тръгва от гарата - 11-ти номер . Аз искам да изкарам времето до полета в Базел ако не вали силно. В 15:25 е полета, какво може да се прави Сейнт Луи.

Връзка към коментар
преди 1 минута , traveler каза:

Има естествени, тръгва от гарата - 11-ти номер . Аз искам да изкарам времето до полета в Базел ако не вали силно. В 15:25 е полета, какво може да се прави Сейнт Луи.

Е не знам. В Базел съм била много пъти,но към Франция не съм ходила. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно щях да ти кажа да слагаш ризата на закачалка и в банята с пуснат душ с гореща вода. За една нощ след като са леко овлажнени от парата придобиват доста приличен вид. 

Личен опит с някои амстердамски хотели (не хостели), в които се оказва, че няма ютии. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Lyubina каза:

Точно щях да ти кажа да слагаш ризата на закачалка и в банята с пуснат душ с гореща вода. За една нощ след като са леко овлажнени от парата придобиват доста приличен вид. 

Личен опит с някои амстердамски хотели (не хостели), в които се оказва, че няма ютии. 

Това е метод, споделен от Багряна. Така е "гладила" официалните си тоалети в хотели в чужбина.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Дайте ми идея за подарък за кръстница. Зная, че мога да подаря икона, но тъй като вече съм подарявала, ми се иска да е нещо друго. Тя е с богата обща култура, пътувала много, фина и красива дама. Чак не мога да заспя няколко вечери от мислене и съм до никъде.

Връзка към коментар
преди 5 часа, tara каза:

Дайте ми идея за подарък за кръстница. Зная, че мога да подаря икона, но тъй като вече съм подарявала, ми се иска да е нещо друго. Тя е с богата обща култура, пътувала много, фина и красива дама. Чак не мога да заспя няколко вечери от мислене и съм до никъде.

Какъв е поводът? На сватбата ви е кумувала, така ли? 

Ето една идея от мен; първото нещо, което ми идва наум:

На ул. "6-ти септември", до Малките 5 кьошета, до агенция 2М-КО, има магазинче с разнообразни изделия, доставени директно от Индия - от шалове и тектил до различни камъни и благородни метали. Особено добре конскултира дамата, която обслужва там само в съботен ден. Успех и винаги здрав сън! :smile:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, tara каза:

Дайте ми идея за подарък за кръстница. Зная, че мога да подаря икона, но тъй като вече съм подарявала, ми се иска да е нещо друго. Тя е с богата обща култура, пътувала много, фина и красива дама. Чак не мога да заспя няколко вечери от мислене и съм до никъде.

Ако обича да чете-ваучер за книга.

Красив шал или бижу.Може и кръстче,щом е кръстница.

Успех!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, tara каза:

Дайте ми идея за подарък за кръстница. Зная, че мога да подаря икона, но тъй като вече съм подарявала, ми се иска да е нещо друго. Тя е с богата обща култура, пътувала много, фина и красива дама. Чак не мога да заспя няколко вечери от мислене и съм до никъде.

Зависи от това, колко сте близки. Аз бих купила картина, за да и остане спомен. За по-близки може и лична вещ с художествен елемент като ръчно рисуван шал или дреха/покривка с ръчна бродерия. Вази от Мурано, каквито си взех за моя рожден ден, също биха били добър подарък.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, tara каза:

Дайте ми идея за подарък за кръстница. Зная, че мога да подаря икона, но тъй като вече съм подарявала, ми се иска да е нещо друго. Тя е с богата обща култура, пътувала много, фина и красива дама. Чак не мога да заспя няколко вечери от мислене и съм до никъде.

Вачер за самолетни билети, едно пътуване вимаги е добре дошло.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Миналата година, някъде по това време бяхме на подобно дередже - решаване на казуса подарък за юбилей на близък човек. Поразгледахме тук-там и накрая купихме билети за театър. "Виновникът" остана много доволен. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.