Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Благодаря на всички за страхотните идеи. Поводът е кръщене на малката ми дъщеря. Мисля, че за сега се спирам на ръчно рисуван шал или нещо арт. Ще погледна в Капана, че съм от Пловдив.

@Anna Kalinovska, задължително ще посетя препоръчаното магазинче, когато дойда до София, но за съжаление няма да успея преди повода.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 25.08.2023 г. в 12:02, bad kid каза:

Някои знае ли какво следва от закъснение на плащане на Виваком до издаване на следваща ?

Имаме объркана фактура, и след запитване отговарят, *ами , може да не я платите сега преди да е коригирана*, ама знам ли дали няма да им скимне друго.

Ако не се плати в срок спират телефона. Затова бързо отидете до офис на Виваком и на място помолете за разрешаване на проблема и по- бърза корекция.

Връзка към коментар

Може ли да препоръчате, къде да отидат и какво да видят в София двама млади арт хора, чужденци. Ще са 2 дни за първи път в Сф.

Може и места за хапване(бюджетни). Тя май е вегетарианка, но не съм сигурна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Задължително някоя от галериите, щом са арт. Карето Шишман, през театъра, археолог. музей, разкопките, Св. Неделя, после наобратно нац. галерия, руската църква, Невски, квадрат 500, ботаническата.

В този район е бъкано с хипарско- бохемски заведения.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bibi каза:

Задължително някоя от галериите, щом са арт. Карето Шишман, през театъра, археолог. музей, разкопките, Св. Неделя, после наобратно нац. галерия, руската църква, Невски, квадрат 500, ботаническата.

В този район е бъкано с хипарско- бохемски заведения.

Допълвам - Софийска градска галерия, Шипка 6,  цялата улица Шипка с преките и също са интересен район. Последните години всичко свързано със социализма стана много тренди сред  младите хора, особено тези от Западна Европа- Музей на социалистическото изкуство може да включат в програмата, далече е от центъра, но близо до метрото.

София става все по богата на фестивали и събития. Проверете дали има такива за съответните дати. Или пък кажете датите и ще проверя.

А най-бюджетни си остават дюнерджийниците. 🙂

Гледам, че привличат доста чужденци. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

През 1986 от училище ни доведоха на екскурзия София без преспиване и аз с приятел се изкачихме с лифта на Витоша. Не помня откъде тръгваше,но май беше до х.Алеко. Отгоре се виждаше целия град.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , iMari каза:

Музей на социалистическото изкуство може да включат в програмата, далече е от центъра, но близо до метрото.

В банята в момента има изложба посветена на детството през социализма: https://www.sofiahistorymuseum.bg/bg/novini/sabitij/1726-izlozhba-detstvoto-prez-sotzializma

 

Иначе Free Sofia Tour е винаги вариант, независимо от какво се интересуват като цяло. В българския подфорум имаме доста теми за разходки на чужденци в България, примерна:

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бих искала да попитам - как мога да видя кога е направена една снимка? Явно всички метаданни са изтрити, защото на десен клавиш, свойства, нищо не излиза. Опитах с някакви програмки, нищо не дава. Явно ми трябва нещо по-профи 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

ако са изтрити наистина, няма как да видиш

те са в същия файл, така че не е като да възстановиш изтрит файл

вземи нещо, с което се показват подробно метаданните, примерно фотошоп, фастстоун

Връзка към коментар
преди 1 минута , Фил каза:

Благодаря, но не става. 😏 Това излиза.

 

FileAccessDate 2023-09-30 12:26:35 +0000
FileInodeChangeDate 2023-09-30 12:26:35 +0000
FileModifyDate 2023-09-30 12:26:35 +0000
Връзка към коментар

Да задам и аз един идиотски въпрос, ама днес вече направо метнах парочистачката на боклука. Хора с какво чистите - смених всякакви видове мопове - с ролки, пеперуди, без пеперуди и др. птици и животни, парочистачка взех. Едните не чистят добре, 2-ра парочистачка изгаря. С какво миете пода - ламинат и плочки. С парочистачката поне чистеше, но беше мъка, че бързам да не мокри много, че се надува пустия боклук дето съм си го сложила на пода преди 15 години. Дайте идея.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми аз като неандерталците - с парцал, леген и леко топла вода, заставам в кучешка поза на колене и ги почвам всички подове, подчета, подземия и подземници. Надуват ми се само едни работи по тялото, никакви странични неща. Нищо не остава неизчистено, държа повърхността под много близък (около 40-50 санта) контрол.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Eva eva каза:

Да, явно. Все пак...не вярвам да няма начин. 

Ако искаш мога да проверя във Фотошоп?

 

@EliDion у нас функцията е поета от робот, който има опция и да прахосмукира, и да мие. Но пък сме с водоустойчиво покритие на пода. Макар че не смятам, че роботът мокри чак толкова.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, EliDion каза:

Да задам и аз един идиотски въпрос, ама днес вече направо метнах парочистачката на боклука. Хора с какво чистите - смених всякакви видове мопове - с ролки, пеперуди, без пеперуди и др. птици и животни, парочистачка взех. Едните не чистят добре, 2-ра парочистачка изгаря. С какво миете пода - ламинат и плочки. С парочистачката поне чистеше, но беше мъка, че бързам да не мокри много, че се надува пустия боклук дето съм си го сложила на пода преди 15 години. Дайте идея.

С най-обикновен моп, много добре изцеден да не мокри много и да не оставя много водя по пода. Ето такъв: 

IMG_2109.jpeg.13c4de87d1aa62d1331476741e4ba4e8.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Трябва ми спешно бутилка хубаво уиски с тематичен етикет - кола, самолет, влак, кораб, совалка, каквото има! Нужна ми е за човек, който обича уиски и обича да пътува. Утре трябва да я подаря, така че нямам време за поръчки и чакане. Бюджет - може би до към 200 лева, може и повече. Марка - не знам, не им разбирам, виждала съм, че пие примерно Singleton, но не съм обръщала внимание кое от всичките им + че техните бутилки са с много смотани етикети.

Имаше преди и едни уискита със "сертификат", че си станал собственик на примерно един квадратен метър от пивоварната и като отидеш на посещение там срещу сертификата ще ти дадат да пиеш едно. Обаче не помня кои уискита вървяха с това... Т.е. и да не е етикета с превозно средство, става да е с някаква такава работа, която да му даде повод да пътува 🙂

Уиски шопа на Скобелев до НДК дали ще има нещо от днес за днес? 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да ви позанимавам малко с етажна собственост неволи. Живеем в 7 етажна сграда с 9 местен асансьор на KONE и сградата плаща 190лв за месечна поддръжка. В същото време, два пъти се случва последните месеци да оставяме 5-6 дни без асансьор заради повреди, които според домоуправителя (професионален) се отстраняват бавно заради мотаене - диагностика на повредата, издаване на списък с части, които трябва да се купят, заплащане, поръчка на тия части (поръчвали се чак след заплащане), монтаж... в същото време в сайта на KONE повечето им планове за поддръжка включват отстраняване на повреда до 4 часа (за най-базовия😞https://www.kone.bg/bg/existing-buildings/maintenance/service-packages/

 

Текущото положение, е че асансьора спря в четвъртък следобед (тогава аз информирах домоуправителя), техник дойде в петък сутрин, уж диагностицирал някакви проблемни батерии и сега чакаме оферта, която не пристигна петък, а уикенда никой не си мърда пръста. Подозирам, че ще останем още поне 3-4 дни без асансьор, което ми се струва неприемливо на фона на 190лв на месец такса и дори не знам какво точно води до такова забавяне, освен че никой не си дава зор. 

 

Аз тези дни имам намерение да разръчкам както KONE, така и домоуправителя за да разбера точните клаузи за поддръжката на асансьора, но исках да ви питам, тази цена от 190лв на месец, възможно ли е да не включва никакъв абонамент и  гарантирани срокове за реакция, а да е просто за изваждане на заседнали хора, а пък ремонтите "когат-тогава"? Някой има ли идея колко горе-долу струва поддръжката на асансьор с някакви обвързващи срокове за отстраняване на повредата?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все повече чета, а и се сблъсквам с подобни казуси, касаещи фирми домоуправители. И все по-често си мисля, че с тая институция проф. домоуправител живущите са изтеглили късата клечка, и се превръщат в едни редовни касички на подобни субекти, и потърпевши от бездействието им. Или банодействието им.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, дядо Пепи каза:

Все повече чета, а и се сблъсквам с подобни казуси, касаещи фирми домоуправители. И все по-често си мисля, че с тая институция проф. домоуправител живущите са изтеглили късата клечка, и се превръщат в едни редовни касички на подобни субекти, и потърпевши от бездействието им. Или банодействието им.  

Да, то всички са наясно с това, причината да се примиряват е че няма кой от живущите да се съгласи да го прави и се разбира защо е така общо взето на първото събрание на етажната собственост. То аз ако му имах доверие щях да го питам него, а не да се чудя как да получа информация през главата му.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.