Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

От мобилното приложение на банката ми препоръчват да си кача digipay за да използвам дебитната си карта. От други източници се препоръча приложението на Google. И аз като един истински динозавър седя и се чудя кое да избера. Отделно, че имам няколко карти на няколко банки (точно магеланският ми опит ме научи да не разчитам само на една).

Та....някакви съвети?

Връзка към коментар
На 25.10.2023 г. в 14:48, infectedmushroom каза:

Имате ли идея за хубав вегетариански ресторант в София ? Или за ресторант дето предлагат и хубави вегетариански яденета дори и да не е такова самото място ? 

В Слънце и Луна имат много вегетариански неща, но обстановката е неформална. На малките 5 кьошета. Имат маси на тротоара и такива вътре.

Веда Хаус пак в центъра, винаги много са го хвалили, не знам защо мен никога не ми е харесвал, не мога да дам мнение как е, скоро не съм ходила.

На вегетарианско (индийско) - Шафран, индиския ресторант в Ст. град, там си е вече росторант с белите покривки и всичко. Виж менюто https://saffron-bg.com/menu

Иначе на обща бърза кухня - и в Мистър Пица имат вегетариански варианти, примерно кюфтетата им от моркови са топ. Обаче има вегетарианци, които само като си представят, че в същата кухня се приготвя и месо или им мирише на кюфтета от съседната маса и са бегай да бегаме.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В последния момент ще водя чужденци утре сутринта на закуска. И аз се сетих за баница и/или мекици.


Сещам се , че има Софийска Баница на площад Гарибалди и "Мекици и кафе" на Графа (никога не съм там). Знаете ли някое място за закуски между СУ и Графа и с въжмоността да се седне, че май тези две са за на крак (по-спомен)?

Връзка към коментар
преди 16 минути , Граф Вронски каза:

между СУ и Графа

Не е баш там, но не е далеч от СУ - Фабрика Дъга до БНТ. Мисля, че правеха мекици.

Старата Госпожа на Оборище също е вариант, но вече е малко по-далеч.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Като виден софийски познавач :biggrin:мога да кажа, че има(ше) едни социалистически баници на А. Кънчев:biggrin: Все едно влизаш в 80-те. Аз не съм по тази част, но съпровождащи индивиди ядоха и бяха доволни. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На  ъгъла на Сан Стефано и Оборище- Нико. Има закуска на бюфет за около 18лв, на човек, мисля. Има баници, мекици и разни други вкусотии. Аз не ядох, но мойте “чужденци” одобриха. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
На 25.10.2023 г. в 14:48, infectedmushroom каза:

Имате ли идея за хубав вегетариански ресторант в София ? Или за ресторант дето предлагат и хубави вегетариански яденета дори и да не е такова самото място ? 

Била съм в Дрийм хаус, но отдавна. Храната е хубава, но обстановката е по-неглиже...

В Сатсанга също - там е по-скоро индийска кухня, беше на бюфет и виждаш какво ще ядеш. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Как се усилва или намалява звука на алармата на Самсунг с Андроид 13. На друг телефон имам отделен плъзгач,но този няма.

Май го намерих в Настройки на часовника 

IMG_20231027_151607.jpg

IMG_20231027_152217.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам проблем с интернета на телефона, когато съм в чужбина. Пускам си мобилните данни, а интернет нямам. Включен ми е роуминга, тарифният ми план е с доста нет. Нещо прави ли се допълнително от настройките или да посетя оператор? 

Връзка към коментар
15 minutes ago, tara said:

Имам проблем с интернета на телефона, когато съм в чужбина. Пускам си мобилните данни, а интернет нямам. Включен ми е роуминга, тарифният ми план е с доста нет. Нещо прави ли се допълнително от настройките или да посетя оператор? 

Разрешени ли са данните в роуминг?

Връзка към коментар
преди 27 минути , tara каза:

Нямам представа. Къде мога да проверя?

При андроид са в Settings-Connections-Mobile settings. 

На мен ми се беше случило да спрат мобилните данни, докато съм в чужбина. Звънях на оператор и ми изпратиха смс с някакви настройки или нещо си, което се инсталира в телефона. Ако в телефона всичко е настроено, то се обадете на оператор.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.10.2023 г. в 23:38, Цвете каза:

На  ъгъла на Сан Стефано и Оборище- Нико. Има закуска на бюфет за около 18лв, на човек, мисля. Има баници, мекици и разни други вкусотии. Аз не ядох, но мойте “чужденци” одобриха. 

Благодаря, Цвети. Може ли линк към заведението, че намирам само сладкарница?

Връзка към коментар

Току що както телефона ми си стоеше изоставен, започна да пищи и на екрана се появи следното съобщение:

Presidential alert

Test test

За повече информация посетете

bg-alert.bg.

 

Въпросния сайт ме блокира

Някой някаква идея.

Връзка към коментар

Много безотговорно! Без предупреждение, не на всички, на случайни номера, липсва информация.Трябваше да ровя из интернет за да разбера за какво става въпрос. Има хора с лабилна психика и без това разклатена от медии, постоянно обясняващи, че сме между две войни. Самотни възрастни, някъде по селата, неползващи интернет, сигурно ще им трябват няколко дни за да дойдат на себе си.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Точно пък по селата са едни полиглоти , най-много баш по ракиено време някой да си изтряска телефона с теслата.

Мен изглежда са ме отсвирили и не ми се полага спасяване ...нито звук 😞

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanimir каза:

Точно пък по селата са едни полиглоти , най-много баш по ракиено време някой да си изтряска телефона с теслата.

Мен изглежда са ме отсвирили и не ми се полага спасяване ...нито звук 😞

И в нашето семейство действат избирателно. Аз ще бъда спасена, а половинката не заслужава соасение. 🤣

  • Смея се 7
Връзка към коментар

'БНТ съобщи, че истинският тест на системата ще се проведе на 22 ноември от 12 до 12:30 часа и отново ще бъде съпроводен със специфичен звуков сигнал и вибрация.'

Предупредени сте 🤫

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.