Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

 

преди 13 часа, MayaS каза:

И какво излиза, че ще спасяват само жените. 

И аз го получих. Май не трябва да се радвам, че ще бъда спасен сред 3 милиона БГ жени.

 

 

 

преди 13 часа, bad kid каза:

'БНТ съобщи, че истинският тест на системата ще се проведе на 22 ноември от 12 до 12:30 часа и отново ще бъде съпроводен със специфичен звуков сигнал и вибрация.'

Предупредени сте 🤫

 

Жените биха могли да изключат звука и ... да си ползват вибрацията, ами аз. Идеи?

 

:biggrin:

 

 

  • Смея се 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

 

И аз го получих. Май не трябва да се радвам, че ще бъда спасен сред 3 милиона БГ жени.

 

 

 

 

Жените биха могли да изключат звука и ... да си ползват вибрацията, ами аз. Идеи?

 

:biggrin:

 

 

 

 

🙂 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

И аз го получих. Май не трябва да се радвам, че ще бъда спасен сред 3 милиона БГ жени.

 

Ти го играеш единствения мъж, като във филма. Тежко ти.😅

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Защо, когато някои хора се опитват да се забавляват с нещо винаги ще се намерят и такива осакатени от чусво за хумор. Питам аз и отговор не искам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Яничка каза:

И аз това казвам: "Стига простотии", ама нейсе, троли се по всички теми 🙂...

Според мен не трябва да го съдим толкова строго @ven62 . Той го прави от най-добри чувства.

Връзка към коментар

Малко да насоча темата към bg-mama съдържание

 

Искам да подаря подарък, който да улеснява, и си мисля за вертикална прахосмукачка. Параметрите и чуденките са следните:

-Много по-удобна ли е от стандартна такава? Няма кабели, подръпване на "тялото" и т.н.

-Иска ми се да е и с мокро почистване.  Ще чисти след 2 котки, така че е важно

-Бюджета е до около 600лв

 

Така че моля за препоръка - марка, модел и т.н. Хейтъри, които ги смятат за боклуци, са добре дошли!

 

Благодаря!

 

image.png.967d05c609ee4caa2dac8eb13162fb14.png

Връзка към коментар
преди 15 минути , Gentleman Basta каза:

Ще чисти след 2 котки, така че е важно

 

Досега не е изобретена прахосмукачка, която е в състояние да почисти след една котка, камо ли след две, освен ако котката не е порода сфинкс. Косматите са с такова КПД за отделяне на косми, че всички опити са обречени в зародиш.

 

Освен ако ... прахосмукачката е шумна и ги кара да изпадат в ступор и да си стискат козината.

  • Смея се 9
Връзка към коментар
На 5.11.2023 г. в 9:12, bad kid каза:

В Google почнаха да ми излизат реклами на полски! 😶 Каква може да е причината ,не съм ходил в Полша и не съм ползвал полско IP?

На мен пък преди две седмици започнаха да ми излизат реклами на естонски, без да съм била там този век. В моя случай е било знак, защото после пуснаха промо и се сдобих с билет до Талин. 

Така че явно Вселената те подсеща. :wink:

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Имаме 2 вертикални прхосмукачки вкъщи. Бош за ок 400 кинта - перфектна! Лека, върви мазно. Като продължение на ръката ми е. И трите щерки я ползват и те много. Апартамент 130 кв м го минаваме с 1 зареждане. Отпред има лампа и вижаш какво чистиш. Важно е мощността да е 23 или 25.2 и по принцип за вертикална прахосмукачка контейнерът да е в долната част за да не тежи. Нашата е Flexxo con serie 4.

Имаме и Ровента с горен контейнер. Беше над 1200 лв. Почти най-скъпият модел. Не я ползвам, не ми е удобна. Тежка е, запъва по килимите, копчето за мощността не ми е удобно. Зарядната й станция е голям туч, на който само му бърша праха. Бошът е с обикновено зарядно. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

ние зарязахме Roomba-та и минахме на вертикален Dyson от около година и половина, най-вече точно заради котето и две от приставките  на дайсъна - има турбо-четка, измислена за косми, и една друга с лазер за пода, при употребата на която ти става лошо като видиш какво се стеле по пода (иначе незабележимо с просто око); бих я препоръчала горещо, но е доста над определения бюджет за подарък, за семейна покупка обаче  си струва много 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Gentleman Basta каза:

Малко да насоча темата към bg-mama съдържание

 

Искам да подаря подарък, който да улеснява, и си мисля за вертикална прахосмукачка. Параметрите и чуденките са следните:

-Много по-удобна ли е от стандартна такава? Няма кабели, подръпване на "тялото" и т.н.

-Иска ми се да е и с мокро почистване.  Ще чисти след 2 котки, така че е важно

-Бюджета е до около 600лв

 

Така че моля за препоръка - марка, модел и т.н. Хейтъри, които ги смятат за боклуци, са добре дошли!

 

Благодаря!

 

image.png.967d05c609ee4caa2dac8eb13162fb14.png

Направо на въпросите: 🙂

-Много по-удобна от стандартна прахосмукачка. Замених стандартната с вертикална с кабел, после замених нея с вертикална безжична. Няма по-голямо удобство и маневреност. Старата събира прах на терасата.

И аз препоръчвам Бош - взех я миналата година на "черен петък" от Технополис за 400+ лв, беше намалена с повече от 200 лв.

- Моята няма мокро почистване, но Бош имат безжични с приставки за домашни любимци

- Качествена с екстри за тези пари не съм убедена, че може да намериш. Изчакай все пак намаленията, ако не ти трябва "за утре"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зарязахме прахосмукачките с кабел и почти вече не използваме и робота. Минахме на вертикални прахосмукачки - в София сме с Дайсън, а тук в КЛ взехме някакъв китайски бранд Dreame, който се доближавал/имитирал Дайсъна. Ами, честно, направо го е задминал, а не очаквах толкова добро представяне.

Давам ти глобалния сайт: https://global.dreametech.com/

Имат и такива за сухо и мокро чистене, нашата е само за сухо. Отзивите им в немски сайтове са много добри. Има ги в немския амазон и може да се докарат през фирма куриер. Сега с предстоящите намаление сигурно ще влезеш в бюджета.

https://www.amazon.de/-/en/H12-Wireless-Cleaning-Self-Cleaning-Detection/dp/B0BJVN2LH7/ref=sr_1_3?crid=3MEELPMP1B6XF&keywords=dreame%2Bh12%2Bpro&qid=1699327401&sprefix=dreame%2Caps%2C473&sr=8-3&th=1

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@Zaro моят робот се справя доста добре след 1 котка (британка). Тайната за мен е да се пуска всеки ден

@bibi твоята като гледам няма мокро чистене ...

@Надя да, отпада заради мокрото 

@DaBo не знам защо ни смяташ за много задръстени! Има доста модели в Emag и ще се почудя малко над H11 Max. Те могат ли да се завират под легла (като я наведеш до пода)? Предполагам, че да, но в ревюто, което гледах, не беше показано

image.png.47f3a9757e1d7ff19e26ae501664917f.png
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Gentleman Basta каза:

 

@DaBo не знам защо ни смяташ за много задръстени! Има доста модели в Emag и ще се почудя малко над H11 Max. Те могат ли да се завират под легла (като я наведеш до пода)? Предполагам, че да, но в ревюто, което гледах, не беше показано

image.png.47f3a9757e1d7ff19e26ae501664917f.png
 

А аз не знам защо си помисли, че ви смятам за задръстени, но както и да е…

Нашата се завира под леглата, само за сухо е, но бих препоръчала да се изгледат повече ревюта на конкретния модел, особено на руснаци в ютюб. Специално за тази марка имат сравнения и между различните им модели.

Иначе когато трябваше да купуваме, чудихме се между такава само за сухо и такава за сухо и мокро. Спряхме се на сухата, но от прочетеното разбрах, че е важно капацитетът на водния контейнер и издръжливостта на батерията. След това идват мощността, четките и колко лесно се почиства самата прахосмукачка. Специално за нашата, това което прави впечатление е, че батерията се справя с близо 240 квадрата без килими, че дори и остава. Дайсънът в София едва покрива два пъти по-малка квадратура, с два килима. Четките и мощността са еднакви. 
Идеята ми беше да ти препоръчам марката, защото е читава. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , DaBo каза:

А аз не знам защо си помисли, че ви смятам за задръстени, но както и да е…

....

Предполагам защото го прати в немски амазон, а си имаме и тук. Ама не съм експерт 😄

 

Благодаря за помощта! Реално търсим подарък за Архангел Михаил, утре, като за същия празник подарихме и едната котка някога. Но ако решим да го отложим този семеен подарък заради очаквания за големи намаления, сигурно няма да е фатално да се забавим. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Lindt каза:

Предполагам защото го прати в немски амазон, а си имаме и тук. Ама не съм експерт 😄

 

Благодаря за помощта! Реално търсим подарък за Архангел Михаил, утре, като за същия празник подарихме и едната котка някога. Но ако решим да го отложим този семеен подарък заради очаквания за големи намаления, сигурно няма да е фатално да се забавим. 

Когато подариш котка, после постоянно можеш да отмяташ празника като подаряваш аксесоари. 
 

Но сега като се замислих, прахосмукачката си е вид такъв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С тази съм- води се ANIMAL PRO. Нямаме животни вкъщи, но сме 2 дългокоски и обира всичко. LED светлината е бонус и ... мхм какво да кажа- чистиш и 10 минути след това, ако минеш- все едно не си чистил. Така добре осветява всичко. 😄 

Иначе са супер удобни. Старата прахосмукачка я пенсионирах и стои в кашона за всеки случай. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Gentleman Basta каза:

Хейтъри, които ги смятат за боклуци, са добре дошли!

Ясно! Въпросът е подвеждащ. Шоколадка е поискала подобна прахосмукачка и ти търсиш начин да я разубедиш без да излезеш виновен. Нали знаеш обаче какво пише на Руски паметник? 😛 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Нашата котка е обикновено селянче, скубе се постоянно, два пъти в годината особено. Беше котка на брат ми, но той имаше здравословни проблеми и ми я остави за постоянно. Та брат ми, освен че имаше котката направи и ремонт. За да почисти качествено си купи прахосмукачка Кархер. Тогава за пръв път разбрах за какво мощно чудовище става въпрос. Купих си и аз з без пари от някакъв Черен петък.Почиства качествено всичко - ползват я за строителни площадки, складове, хотели. Не е привлекателна като дизайн, обемна е, с кабел, но пък за сметка на това е жълта. 🙂Консумативите са торба и филтър. Има модели и за мокро почистване, с метален контейнер, моята не е такава. Възможно е да не се отразява особено добре на емоционалното равновесие на животното. Само като я чуе и престава да пуска косми. Те и съседните през две преки вероятно я чуват. 😄 Не е точно елегантен, лайфстайл подарък, но за домакинства с косматковци е най-качествения и фунционален продукт, според мен.

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Здравейте, искам да попитам дали може да взема лютив спрей със себе си в самолета? Само с раница съм, и доколкото прочетох не може, но все пак дали някой има опит?  Как биха го различили от обикновен дезодорант?

Връзка към коментар
преди 40 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, искам да попитам дали може да взема лютив спрей със себе си в самолета? Само с раница съм, и доколкото прочетох не може, но все пак дали някой има опит?  Как биха го различили от обикновен дезодорант?

Ти и обикновен дезодорант не можеш да вземеш.

Връзка към коментар
преди 14 минути , MayaS каза:

Ти и обикновен дезодорант не можеш да вземеш.

Аз винаги до сега си нося такъв малък дезодорант за пътуване до 100 мл и не съм имала проблем 🧐

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.